The Slow Down 2024

7. 6. – 9. 6. 2024

Rádi bychom vás pozvali na náš útulný bluesový festival v Brně. Budete mít možnost ponořit se hlouběji do blues, jeho historie a kultury, užít si párty ve stylu ballroomin’ a juke joint plné skvělé hudby a během lekcí si procvičit a rozvinout tančení solo i v páru.

Lektoři

 • Gas Fernández & Alba Mengual
 • Sep Vermeersch
 • Victor Hristoskov
 • Pája Adamčíková

Kapely

 • Géri & Jaštěři
 • Heart of Blues
 • Bobby’s Funeral
 • Vienna Blues Association

Základní info

 • 5 hodin lekcí
 • 3 hlavní párty a 1 afterparty
 • Rozšíření v podobě lekce českých a slovenských folklórních nebo tradičních romských tanců
 • Doplňkové aktivity v podobě ochutnávky vín a komentované prohlídky města
 • Náš sweet bar, káva a chill ve studiu v průběhu nejen obědových pauz

Vize festivalu

Při organizaci a realizaci festivalu považujeme za důležité mimo jiné několik věcí. Doufáme, že vám pomohou při rozhodování o účasti, a pokud ne, přesto chceme, abyste o nich věděli:

  • Milujeme bluesovou hudbu a její rozmanitost (ve stylech a tempech), která utváří rozmanitost bluesového tance. Věříme, že poznávání různých stylů a temp bluesové hudby pomáhá rozvíjet univerzální taneční dovednosti a umožňuje stát se obecně lepšími tanečníky. Pojďme společně rozbít stereotypy, které říkají: “Blues je jen pomalý…”, “Blues je jen tenhle podtyp…”, “Blues jsou jen sexy pohyby tělo na tělo…”.
  • Blues dokáže nejen rozhýbat vaše tělo, ale také se dotknout vaší duše. Věříme, že se tak může stát pouze se znalostí jeho historického a kulturního kontextu. Tato znalost nás může vést i k zamyšlení nad vlastními hodnotami a rozhodně nám pomůže být lepším bluesovým tanečníkem (a snad i člověkem). Snažíme se podporovat naše lektory v zasazení výuky do historického a společenského kontextu, a pokud to rozvrh dovolí, pořádáme také besedy o bluesové hudbě, tanci a jeho historii a kultuře.
  • Bluesové párty pořádáme raději v baru. Na začátku může být plno a živo, ke konci můžete očekávat pomalejší tempo a možná méně světel. Na vhodném místě budeme mít i ballroomin’ noc, ale nebojte se, afterparty je v baru. 😉
  • Někdy může být pro držitele party passu (zejména pro introverty) náročné poznávat nové lidi a navazovat nové kontakty s ostatními, zejména pokud se s ostatními účastníky festivalu setkávají převážně jen během večírků, proto jsme připravili několik speciálních doplňkových programů / aktivit zahrnutých v party passu, které poskytují příležitosti k setkávání, socializaci a navazování kontaktů s ostatními držiteli party passu.
  • Chceme, abyste si párty užili co nejdéle, a proto neplánujeme začínat lekce příliš brzy. Navíc pokud jste již navštívili nějaký festival, víte, že Nedělní párty je vždy vrcholem festivalu a tak k ní taky přistupujeme! Proto doporučujeme vzít si v pondělí volno, abyste mohli zůstat až do konce! 🙂
  • Snažíme se zajistit bezpečný a pohodlný zážitek pro všechny účastníky. Přečtěte si prosím náš etický kodex a pomozte nám vytvořit bezpečnou a přátelskou akci. Pokud se ocitnete v nepříjemné nebo obtěžující situaci, neváhejte se obrátit na náš k tomu určený tým.
 •  

Video recap našeho vůbec prvního ročníku

První vydání The Slow Down už je jen vzpomínkou, ale krásnou. Nechte se společně s námi přenést do onoho obzvlášť horkého letního víkendu s tisíci drobnými příběhy – z nichž některé navždy zůstanou tajemstvím.

Lekce

Naši lektoři jsou

  • Gas Fernández & Alba Mengual (Madrid, Spain)
  • Sep Vermeersch (Ghent, Belgium)
  • Victor Hristoskov (Sofia, Bulgaria) a
  • Pája Adamčíková (Brno, Czech Republic)

(klikněte na obrázek pro další informace)

Všechny lekce budou probíhat v angličtině.
K dispozici jsou párové a sólové kurzy lekci, každý v rozsahu pěti vyučovacích hodin.
Pro úplné bluesové začátečníky bude připraven speciální novačkovský kurz.

Lekce & úrovně

Solo kurz je otevřený pro všechny úrovně a uvítá i úplné začátečníky. Zahrnuje pět hodin sólových lekcí.

Párové kurzy jsou rozděleny na tři skupiny:

 • I want to dance blues! (Chci tančit blues! = úplní začátečníci) – dvě párové lekce, jedna sólová lekce
 • I dance blues! (Tančím blues! = účastním se lekcí v lokální taneční škole a možná jsem se účastnil*a mezinárodního festivalu, umím pár základních kroků, nějaké variace a několik “fancy” prvků) – tři párové lekce, dvě sólové lekce
 • I dance blues a lot! (Blues tančím hodně! = pravidelně navštěvuji mezinárodní festivaly, mám široký taneční slovník figur, představu o bluesové estetice a bluesových idiomech) – tři párové lekce, dvě sólové lekce

I want to dance blues! kurz zahrnuje tři hodiny výuky, ostatní kurzy zahrnují pět hodin výuky.

Výuka bude probíhat ve studiu Swing Wings (Koliště 43, 602 00 Brno). Naše studio má společné šatny a bar s neomezeným množstvím kávy a omezeným množstvím dalšího občerstvení.

Doplňkové aktivity

Někdy může být pro držitele party passů, zejména pro introverty, náročné seznamovat se s novými lidmi a navazovat kontakty.  Z tohoto důvodu jsme pro ně připravili několik speciálních doplňkových aktivit, které umožní se setkávat, komunikovat a navazovat kontakty.. Tyto aktivity se konají v době výuky a zahrnují prohlídku města s ochutnávkou vína a nedělní brunch v kavárně JAGA. Všechno, co během těchto akcí sníte a vypijete, zaplatíte na místě, ale na obě akce je potřeba se zaregistrovat předem.

Každý, včetně držitelů party passů, se také může přihlásit na rozšíření v podobě českých a slovenských folklórních tanců, nebo na kurz romských tanců a nahlédnout tak do těchto kultur. Nelze se přihlásit na oba kurzy zároveň.

Během polední přestávky bude k dispozici sweet bar a nekonečné množství skvělé kávy. Každý je vítán na pokec a chill ve studiu se šálkem dobré kávy nebo sladkým zákuskem. Anebo s obojím! 🙂

Taneční rozšíření – tradiční romské tance

Poznejte umění tradičních romských tanců s Beňo Mirgou, který se tanci věnuje od svých šesti let a už jako dvanáctiletý se stal učitelem tance v romském tanečním souboru Merci.

Na základě této vášně Beňo založil svůj vlastní soubor SALUT ROMA, který je na scéně již úctyhodných 13 let.

V roce 2010 se zúčastnili soutěže Česko Slovensko má talent, kde ohromili porotu a zajistili si zasloužené místo v semifinále!

Nepotřebujete tanečního partnera / taneční partnerku.

Taneční rozšíření – české a slovenské folklórní tance

Josefína Trusinová vyučuje v brněnské škole lidových tanců Folkit. V dětství se 12 let věnovala moderní gymnastice. Před patnácti lety objevila folklorní tance. Po pěti letech tancování se stala členkou profesionálního folklorního souboru VUS Ondráš, jehož zřizovatelem je Ministerstvo obrany ČR. Pět sezón byla členkou Ondráše a v posledním roce působila jako asistentka vedoucího taneční skupiny. Jako externí spolupracovnice byla také součástí projektu Chorea Bohemica a v Národním divadle účinkovala v představeních “Prodaná nevěsta” a “Bohyně”.

Český a slovenský folklor jsou krásnou součástí naší národní kultury. Během hodiny si procvičíme základy, které využijeme ve společně vytvořené krátké choreografii.

Kapely a párty

Páteční párty s Géri & Jaštěři

ArtBar Druhý Pád, Štefánikova 836/1, Brno

Géri & Jaštěři se praží na slunci. Přemýšlejí o horku. Žár, který ucítíte pod svýma groovujícíma nohama a lesknoucí se kůží, zatímco se budete nořit do jejich bluesového světa.. To jsou Beneš, Kraut, Micenko, Hajtmánek & Schnyder na Shreds-Hammer-Slap-Sticks & Sho-bees!

Začátek párty ve 20:00. Kapela začne kolem 22:00.

Foto: Jiří Lubojacký

 

Sobotní párty s Heart of Blues

Kinokavárna Brno, nám. SNP 33, 613 00 Brno

Jádro hudebníků z brněnské kapely Heart of Dixie, která hraje na festivalech po celé Evropě, vytvořilo pro naši akci speciální projekt Heart of Blues. Je to parta energických kluků, kteří hluboce milují bluesovou hudbu, hrají pro tanečníky a zaručeně promění každou akci v nezapomenutelný večer. Můžete se těšit na pořádnou dávku jazzového blues aranžovaného speciálně pro The Slow Down.

Začátek párty ve 20:00. Kapela začne kolem 22:00.

 

Sobotní afterparty s Bobby’s Funeral

Jazz bar At the Smoking Rabbit

Bobby´s Funeral nespí! Bobby, Jay, Adélka, Petr a Filip pravidelně cvičí nový bluesový materiál, který vás zaručeně vytáhne z nepohody či letargie. Nespěte také a přijďte si poslechnout Bobby’s funeral na AFTERPARTY u Kouřícího Králíka!

Začátek afterparty ve 01:00. Bobby’s Funeral to rozjedou ve 02:00.

 

Nedělní párty s Vienna Blues Association

ArtBar Druhý Pád, Štefánikova 836/1, Brno

Srdce Jörga Danielsena je již téměř 20 let uchváceno blues. Je primárně ovlivněn elektrickým blues 60. a 70. let a širokou škálou stylů této éry. Jörg a jeho dva parťáci Martin Melzer a Christoph Karas vám energií svých skladeb rozklepou kolena a jejich masivní groove vás rozhýbe, i kdybyste se mu chtěli bránit!

Začátek párty ve 20:00. Kapela začne kolem 22:00.

 

Ceny a registrace

 
 Vstupenky
Early Bird cena Plná Cena Co je zahrnuto v ceně
Full Pass (Partner/Solo) 3 250 CZK
131 EUR
3 750 CZK
151 EUR
pět hodin tanečních lekcí, tři hlavní párty, sobotní afterparty
Full Pass (Newbies) 2 150 CZK
87 EUR
 2 450 CZK
99 EUR
pět hodin tanečních lekcí, tři hlavní párty, sobotní afterparty
Party Pass 1 450 CZK
58 EUR
1 750 CZK
71 EUR
tři hlavní párty, sobotní afterparty, prohlídka města
Taneční rozšíření – tradiční romské tance, nebo české a slovenské folklórní tance n/a 350 CZK
15 EUR
jedna hodina tančení podle vašeho výběru (není možné navštívit obě lekce)

Pravidla a podmínky účasti

Doporučujeme, abyste se na párové kurzy přihlásili s tanečním partnerem / taneční partnerkou.. Ti, kteří se přihlásí sami, čekají na seznamu čekatelů na spárování s účastníkem opačné role. K nalezení tanečního partnera / taneční partnerky můžete využít naši facebookovou událost.

Platbu za vstupenky nemůžeme vrátit. Pokud se nemůžete zúčastnit, nabídněte své místo ve facebookové události nebo v místních skupinách. V případě změny účastníka nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese slowdown@swingwings.cz. Na stejné adrese vám rádi potvrdíme, zda prodejce danou vstupenku skutečně vlastní.

Pokud nebudeme mít volné místo, budete zařazeni na čekací listinu. To se může stát, pokud je vstupenka, o kterou jste požádali, plně obsazena nebo pokud je na workshopu velký nepoměr mezi leaders a followers.

Cílem akce The Slow Down je poskytnout všem bezpečný a příjemný zážitek, proto jsou všichni účastníci, instruktoři, zaměstnanci a dobrovolníci povinni dodržovat Etický kodex. Organizátoři budou dodržování kodexu vyžadovat po celou dobu trvání akce. Od všech účastníků očekáváme spolupráci, která pomůže zajistit bezpečné prostředí pro všechny. Pokud se budete chovat nevhodně, můžete být požádáni o odchod bez nároku na náhradu.

Parnered pass - EARLY BIRD

------------------------------
Price / Cena: 3 250 Kč (131 EUR)
------------------------------
5x 60 min couple and solo classes/párové a solo lekce

3x party & 1x afterpartySold Out

Solo pass - EARLY BIRD

-----------------------------
Price / Cena: 3 250 Kč (131 EUR)
------------------------------
5x 60 min solo classes/solo lekce
3x party & 1x afterparty
Sold Out

Newbies partnered pass - EARLY BIRD

-----------------------------
Price / Cena: 2 150 Kč (87 EUR)
------------------------------
3x 60 min couple and solo classes/párové a solo lekce

3x party & 1x afterparty
Sold Out

Partnered pass

------------------------------
Price / Cena: 3 750 Kč (151 EUR)
------------------------------
5x 60 min couple and solo classes/párové a solo lekce

3x party & 1x afterpartySolo Pass

-------------------------------
Price / Cena: 3 750 Kč (151 EUR)
-------------------------------
5x 60 min solo classes/solo lekce
3x party & 1x afterpartyNewbies partnered pass

-----------------------------
Price / Cena: 2 450 Kč (99 EUR)
------------------------------
3x 60 min couple and solo classes/párové a solo lekce

3x party & 1x after party

Additional activities such as city tour or Sunday Brunch possible

Party Pass - EARLY BIRD

-----------------------------
Price / Cena: 1 450 Kč (58 EUR)
------------------------------
3x party & 1x afterpartyAdditional activities such as city tour or Sunday Brunch possible
Sold Out

Party Pass

-----------------------------
Price / Cena: 1 750 Kč (71 EUR)
------------------------------
3x party & 1x afterparty

Additional activities such as city tour or Sunday Brunch possible

Folklore dances class

-----------------------------
Price / Cena: 350 Kč (15 EUR)
------------------------------
1x 60 min solo classes/solo lekce

Traditional roma dances class

-----------------------------
Price / Cena: 350 Kč (15 EUR)
------------------------------
1x 60 min solo classes/solo lekce

 

City tour + Wine Tasting

Activity for / Aktivita pro:
party pass/partnered newbies pass

-----------------------------
Price / Cena:
pay what you consume on the spot / konzumace na místě
------------------------------

Sunday Brunch at Cafe Jaga

Activity for / Aktivita pro:
party pass/partnered newbies pass

---------------------------
Price / Cena:
pay what you consume on the spot / konzumace na místě
---------------------------
Item
Amount
Price
Final price
Final price
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Dancing as?
Do you have partner?