Taneční skupina Janči a Petra

Naše vize:

,,Skupina swingových tanečníků, kteří jsou svým tancem a osobností inspirací pro ostatní a šíří nadšení pro swingovou kulturu a historii.“

Naše cíle?

Rádi bychom vytvořili skupinu, kde se budou lidi vzájemně inspirovat – a to nejen tanečně, ale především svým nadšením a zapálením pro věc. Během tréninků bychom se rádi zaměřili na učení se starých old school routines, ať už párových, nebo sólových (California/First stop/…), na vytváření svých vlastních choreografií a především hledání osobitého stylu. Nebude chybět ani nácvik airstepů. Záleží nám na tom, aby každý tanečník měl alespoň základní znalosti a přehled o swingové kultuře, historii a hudbě: nebudou tudíž chybět ani různé debaty a povídání si na tato témata.

KONKURZ

Koho chceme: 5 párů tanečníků (hlásit se můžeš individuálně)
Jaký level od tebe očekáváme? Libovolný! Čti dál 🙂
Termíny: 1. kolo – 24.srpna 18:00 / 2.kolo – 26.srpna 18:00
Jak to bude probíhat?

1.kolo: Taneční schopnosti

 • seznámení s konceptem, vizí skupiny, našimi očekáváními 
 • taneční část:
  • warm up
  • rytmická část
  • improvizovaný tanec
  • sólo a párové kombo
  • vlastní připravený tanec (choreografie/improvizace/solo/párové/…)

2. kolo: Osobní setkání a ujasnění si priorit a očekávání

Druhé kolo bude spíše povídání si. Oslovíme lidi, kteří nás zaujali z prvního kola a společně pak pokecáme o našich vzájemných očekávání.

 

Možná se vám zdá, že je toho hodně. Nicméně opak je pravdou. Rádi bychom vám totiž dali možnost vyniknout v tom, v čem jste dobří, proto bude mít konkurz několik částí. Jednomu sedne to, druhému zas ono. Nemusíte se hlásit v páru.

DŮLEŽITÉ: Nezáleží nám na tanečním levelu! Všechno vás naučíme! Hledáme lidi, kteří mají především chuť a nějaký ten taneční potenciál. 

JAK TO BUDE FUNGOVAT?

Tréninky: 2x týdně po 2 hodinách

Víkendová soustředění: 1x za tři čtvrtě roku

Cena: 1200,- na vlnu (zahrnut pronájem sálu, lektoři, kostýmy,…)

Náplň tréninku: Zdokonalování pohybu po estetické i technické stránce, zaměřování se na přesnost, ale i rychlost. Nácvik základních airstepů. Práce na solo tanci a zdokonalování pohybu a práce s tělem. Učení se starých routines a tvoření svých vlastních komb, tvorba nových vlastních choreografií. Zdokonalování rytmické přesnosti. Přednášky a diskuze o historii a hudbě.

CO Z TOHO BUDETE MÍT?

Kromě skvělého pocitu z pořádné dřiny? Možnost si pořádně máknout s viditelnými výsledky a zlepšením, rozšíření vědomostí o swingu; objevení vlastního stylu, vlastní tvorba choreografií či účast na nich. Možnost vystupovat nejen na lokálních akcích, ale také na zahraničních festivalech. 

Janča a Peter

Dva blázni, kterým social dancing nestačí a rozhodli se, že chtějí víc. Peter k nám přitančil z východu Slovenska. Swingu propadl už před několika lety a za tu dobu procestoval kus Evropy jako mezinárodní lektor. Cestou posbíral pár cen – za párové i sólové soutěže. Janču přivál vítr z jižní Moravy, kde se už od malička věnovala tanci, především baletu a folkloru. Později se stala členkou profesionálního souboru VUS Ondráš, kde nasbírala hromadu tanečních zkušeností a to nejen z folklorních tanců.

No a slovo dalo slovo, tanec dal tanec a Janča s Petrem spojili své síly a začali spolu jezdit po festivalech. A jelikož mají oblibu v choreografiích a vystoupeních, rozhodli se pro tenhle nový projekt!

Máte jakékoliv dotazy? Nebojte se ozvat na janca@swingwings.cz. 
Těšíme se na vás!

Registrace

 

Registrace spustíme 1.8.2020 v 18:00.