Taneční skupina Rhythm Pilots

,,Jsme skupina swingových tanečníků, kteří jsou svým tancem a osobností inspirací pro ostatní a šíří nadšení pro swingovou kulturu a historii.“

Kdo jsme?

Rhythm Pilots je taneční skupina, která se zaměřuje na tance 30. a 40. let 20. století jako je Lindy Hop, Charleston, Balboa či Collegiate Shag. Především je ale skupinou lidí, kteří se vzájemně inspirují – a to nejen tanečně, ale hlavně svým nadšením a zapálením pro věc. Během tréninků se zaměřujeme na učení se starých old school routines, ať už párových, nebo sólových (California/First stop/…), na vytváření svých vlastních choreografií a hledání osobitého stylu. Nechybí ani nácvik airstepů. Záleží nám na tom, aby každý tanečník měl alespoň základní znalosti a přehled o swingové kultuře, historii a hudbě.

MÁTE ZÁJEM O VYSTOUPENÍ?

Chystáte firemní akci, ples nebo festival, na kterém byste chtěli stylové taneční vystoupení? Neváhejte nám napsat a domluvíme se na konkrétním programu šitém na míru.

Kontakt: janca@swingwings.cz

 

Janča a Peter

Dva blázni, kterým social dancing nestačí a rozhodli se, že chtějí víc. Peter k nám přitančil z východu Slovenska. Swingu propadl už před několika lety a za tu dobu procestoval kus Evropy jako mezinárodní lektor. Cestou posbíral pár cen – za párové i sólové soutěže. Janču přivál vítr z jižní Moravy, kde se už od malička věnovala tanci, především baletu a folkloru. Později se stala členkou profesionálního souboru VUS Ondráš, kde nasbírala hromadu tanečních zkušeností a to nejen z folklorních tanců.

No a slovo dalo slovo, tanec dal tanec a Janča s Petrem spojili své síly a začali spolu jezdit po festivalech. A jelikož mají oblibu v choreografiích a vystoupeních, rozhodli se pro tenhle nový projekt!