Taneční skupina Janči a Petra

Naše vize:

,,Skupina swingových tanečníků, kteří jsou svým tancem a osobností inspirací pro ostatní a šíří nadšení pro swingovou kulturu a historii.“

Naše cíle?

Rádi bychom vytvořili skupinu, kde se budou lidi vzájemně inspirovat – a to nejen tanečně, ale především svým nadšením a zapálením pro věc. Během tréninků bychom se rádi zaměřili na učení se starých old school routines, ať už párových, nebo sólových (California/First stop/…), na vytváření svých vlastních choreografií a především hledání osobitého stylu. Nebude chybět ani nácvik airstepů. Záleží nám na tom, aby každý tanečník měl alespoň základní znalosti a přehled o swingové kultuře, historii a hudbě: nebudou tudíž chybět ani různé debaty a povídání si na tato témata.

JAK TO MÁME S TRÉNINKY?

Tréninky: 2x týdně + víkendová soutředění

Náplň tréninku: Zdokonalování pohybu po estetické i technické stránce, zaměřování se na přesnost, ale i rychlost. Nácvik základních airstepů. Práce na solo tanci a zdokonalování pohybu a práce s tělem. Učení se starých routines a tvoření svých vlastních komb, tvorba nových vlastních choreografií. Zdokonalování rytmické přesnosti. Přednášky a diskuze o historii a hudbě.

Janča a Peter

Dva blázni, kterým social dancing nestačí a rozhodli se, že chtějí víc. Peter k nám přitančil z východu Slovenska. Swingu propadl už před několika lety a za tu dobu procestoval kus Evropy jako mezinárodní lektor. Cestou posbíral pár cen – za párové i sólové soutěže. Janču přivál vítr z jižní Moravy, kde se už od malička věnovala tanci, především baletu a folkloru. Později se stala členkou profesionálního souboru VUS Ondráš, kde nasbírala hromadu tanečních zkušeností a to nejen z folklorních tanců.

No a slovo dalo slovo, tanec dal tanec a Janča s Petrem spojili své síly a začali spolu jezdit po festivalech. A jelikož mají oblibu v choreografiích a vystoupeních, rozhodli se pro tenhle nový projekt!

Máte jakékoliv dotazy? Nebojte se ozvat na janca@swingwings.cz. 
Těšíme se na vás!