Swing Wings

V létě 2013 skupinka šílenců oficiálně spojila své nadšení pro swingové tance, v té době zvláště Lindy Hop, a založili jsme v Brně, přímo pod Petrovem, taneční školu Swing Wings.

Na začátku nás bylo pět – Tomáš, Polina, Pavlína, Jakub a Peter, který nás podporoval v té době ještě na dálku z Bratislavy. Taneční zkušenosti jsme si přivezli z různých koutů světa a už nějakou dobu jsme v sobě nosili chuť předávat je dál, vybudovat si doma v ČR podobnou taneční scénu, jaké jsme vídali a zažívali v zahraničí.

Dnes má Swing Wings kolem sebe v Brně komunitu přes dvě stě aktivních studentů, a až kolem pěti set tanečníků, kterí se pravidelně schází už nejenom na tančírnách, ale čím dále tím více i mimo taneční parket.

Naši lektoři si čím dál silněji obhajují pozice na evropské taneční scéně, a postupně sklízí ůspěchy z festivalů, ale třeba i ze šampionátů na celoevropské ůrovni.

Pořádáme kurzy, tančírny a večírky věnované tancům 30. a 40. let, jako jsou Lindy Hop, Charleston, Balboa, Shag a Solo nebo li Autentický Jazz. I když ve swingu nejsou soutěže to hlavní, těšíme se z úspěchů na mezinárodních festivalech od Švédska až po Španělsko – ůspěchy sklízejí jak lektoři, tak i naši studenti!  Také sbíráme lektorské zkušenosti na zahraničních workshopech, a předávame je dále našim studentům hravou formou.

Zatím jsme přijali pozvání učit v Rakousku, Polsku, Anglii, Maďarsku, Francii, Španělsku (yay, i Mallorca!), Belgii, Litvě, Estónsku, na Sicilii a nejnověji třeba i Izrael!

Kromě toho už máme za sebou organizaci několika mezinárodních festivalů v Brně, které spřádají velké úspěchy, a pravidelně na ně přichází přes sto cizinců z šesti a více zemí. Naše dobrodružství nekončí, teprv začíná!