Little Balboa Weekend 2019

“A little event with the big heart”

25.10. – 27.10. 2019

3 dny a noci plné balboa, 4 tančírny s živou hudbou, 5 kapel během jednoho víkendu,
6 hodin výuky s mezinárodními lektory, spousta přátel a nekonečno zážitků!
Vynikající domácí dobroty, přátelské coffee-sessions a talky, jedinečná rodinná atmosféra a moře nové inspirace!

 

*** For English click HERE! ***

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

AUDITIONS

Pro větší pohodu a vyrovnanost úrovní proběhnou před začátkem lekcí v sobotu ráno auditions pro Advanced level. Pro všechny přihlášené na Advanced level budou auditions povinné.

Tanečníci z Intermediate-Advanced úrovní se taky můžou auditions do Advanced levelu zúčastnit a zkusit si jít o level výš: pokud si nejste úrovní jistí nebo si chcete dát malou výzvu – určitě si auditions zkuste! Nezapomeňte si pak auditions zatrhnout v registracích, ať víme, že s Vámi máme počítat. Bude to rychlé a bude to sranda. A nezapomeňte se dostavit včas.

Teachers&Ninjas level vyžaduje motivační komentář – jaké máte zkušenosti s balboa, proč se chcete těchto lekcí zúčastnit a jaké od toho máte očekávání.

 

SOBOTNÍ OBĚD VE STUDIU

Bohužel, poblíž studia si není možné o víkendu rychle koupit něco k jídlu. Ale máme pro Vás báječné řešení! Jako vždy pro Vás připravíme speciální obědový zážitek s chill outem ve studiu. Švédský stůl plný domácích lahůdek (včetně vegetariánských a bezlepkových jídel), saláty, polévky, teplá a studená jídla! To vše jen za 150 Kč/ 7 EUR. Nezapomeňte si oběd zatrhnout v registracích.

FAST FEET COMPETITION

Soutěž proběhne v sobotu večer za doprovodu živé kapely. Registrace není třeba – stačí jen včas dojít s partnerem na taneční parket a vrhnout se do víru tance! Které nožičky letos budou nejrychlejší?

 

VYBERTE SI ČESKÉ KORUNY!

V průběhu všech party budeme za pití, jídlo nebo oblečení přijímat pouze hotovost v Českých korunách. Nezapomeňte si vyměnit nebo vybrat.

 

COFFEE-SESSIONS

Trávíme spolu hodně času na lekcích, užíváme si spolu tancování na party, ale známe se vlastně? Víme, jak se ten druhý jmenuje, odkud je a proč ho balboa baví? Jak asi uvažuje nad tancováním, životem a vůbec? Čím nás může inspirovat a my jeho? Coffee-session budou napůl řízené posezení u kafíčka s povídáním o balboa, o tanečních komunitách v různých městech a zemích, bude zábava a sranda, budou podněty k zamyšlení a hlavně bude skvělá káva a noví přátelé. Účastníci coffee-session dostanou kávu zadarmo.

Coffee-session bude organizováno pro každou úroveň dle rozvrhu, tanečníci s Party Passem se můžou připojit libovolně k jakémukoliv posezení.

LEKCE A ÚROVNĚ

  • Všechny lekce budou v AJ
  • Letos máme opět lekce pro 3 úrovně
  • Každou úroveň čeká 6 hodin lekcí (4 x 80 min), 2 tastery a coffee-sessions s talky a diskuzí.

Teachers&Ninjas – pokud se hlásíte na tuto úroveň, jste lokální lektor či se právě chystáte s lektorováním brzy začít, anebo jste velmi pokročilý tanečník, který se však nebojí vracet k základům, zkoumat samotnou podstatu Balboa, různé pohledy na techniky, přemýšlet nad drobnými, avšak podstatnými rozdíly ve způsobu tancování balboa, ale samozřejmě také neodmítat velké taneční výzvy. Rádi improvizujete, jezdíte po festivalech, soutěžíte a chystáte vystoupení. Na lekcích této úrovně lektoři pro lektory otevřou svoje lektorské a taneční know-how, budou sdílet svoje pohledy na balboa od základních figur až po hustokrutopřísné „ninja“ variace. Pozor: všechny lekce budou taneční (ani jedna nebude mít formát pouhé přednášky).

Pokud se chcete dostat na tuto úroveň, je třeba v registraci napsat motivační komentář – jaké máte zkušenosti s balboa, proč se chcete těchto lekcí zúčastnit a jaké od nich máte očekávání (čím detailněji, tím lépe). Během týdne po odesílání přihlášky Vám dojde potvrzení o Vaší účasti na festivalu.

Intermediate/Advanced – pokud aktivně tančíte balboa nejen na lekcích, ale i tančírnách, cítíte se komfortně v různých tempech, neváháte v základních figurách a experimentujete s nimi, zkoušíte jak Bal-Swing, tak Pure-Bal a rádi byste se naučili nové prvky, techniky a taneční flow – tak je to úroveň pro Vás! 

Advanced – je tato úroveň pro Vás pokud už tančíte balboa nějaký ten pátek, navštěvujete mezinárodní workshopy a nevynecháváte balboa tančírny. Určitě s přehledem zvládáte základy balboa ve všech tempech (Toss-outs, Out&Ins, Lollies, Drags, Crab Walk atd.), baví Vás Pure-Bal a footworky, a během tancování řešíte muzikalitu, flow a styling. Zde budeme objevovat nový balboa materiál, techniky a stylingy.

 

PÁRTY

PÁTEK
Můžete se těšit na party v krásných prostorech Kinokavárny. Setkání s kamarády, balboa taster „Liberate your Pure Bal“ s Bognou a Piotrem (Polsko), představení lektorů a samozřejmě velký battle dvou neskutečných kapel Swingalia VS Swingkotača. Dvě energetické bomby, dvě úplné pecky!  Bude to neuvěřitelný hudební zážitek, který taky podpoří naši Brno DJs! Po ukončení party se společně vyrazíme na již legendární Speakeasy afterparty v Music Labu! Nepropásněte společný odjezd, bude to dobrodružný od začátku do konce!

SOBOTA
Čaj o páté, aneb balčírna a chill-out s Django Jet.
Po lekcích a před večerní party nás čeká odpolední chill-out. V říjnu sice nemůžeme zaručit teplé počasí, ale můžeme zaručit hřejivou atmosféru! Letos nás místo tradiční procházky po Brně čeká příjemné odpočinkové (poslechové a taneční!) odpoledne s Django Jet a balboa přáteli na Skleněné louce. Všichni už budou mít po lekcích a bude to ideální příležitost se potkat s lidmi s Party passem a užít si společnou chvilku.

Večer nás čeká Tančírna v Lužánkách v samém srdci Brna. Můžete se těšit na taster lekce „Homemade Bal Swing combo“ s Edgarem a Céline (Francie), Fast Feet contest, vystoupení lektorů a samozřejmě na epickou a jedinečnou brněnskou kapelu Heart of Dixie! Bude i letos nějaké překvapení? Uvidíme.

 

NEDĚLE
Tradiční farewell party v Café Atlas s živou hudbou od All Stars Balboa Band pod vedením Janka Čarka. Relax a pohoda nedělního večera, kterou chcete zažit!

 

Všechny adresy míst konání lekcí a tančíren najdete dole v přiložené mapce.

LEKTOŘI 

Letos máme velké štěstí – na koho se tedy můžete těšit?

Okouzlující a elegantní, veselí a vtipní, přátelští a milí, inspirující a úžasní!

MARTYNAS (Vilnius) & ABETH (Lisbon)

NEJC (Ljubljana) & FANCY (Paris)

 

TASTER LEKTOŘI 

Dorazte na party včas – letos máme mezinárodní taster lektory, nenechte to ujít!

Pátek: PIOTR & BOGNA (Polsko)  „Liberate your Pure Bal“

Sobota: EDGAR & CÉLINE (FRANCIE) „Homemade Bal Swing combo“

 

 

Telefon na kontaktní osobu (v případě problémů/ otázek během festivalu)
+420776497651 (Polina)

7

REGISTRACE

Closed

Kontakt : LBW@swingwings.cz

CENY

* Doporučujeme se registrovat v páru. Ti, kteří se přihlásí sólo, čekají na waiting listu až se přihlásí sólo někdo na opačnou roli a tím bude z čekačky vysvobozen.
V případě, že si partnera nemůžete najít, zkuste i naši fb skupinu Swing Wings / Hledám partnera /partnerku nebo přímo fb událost.

** Storno podmínky: Vzhledem k velkému zájmu o festival zrušení lístků není možné. Nicméně pokud se u Vás změní plány, vždy můžete nabídnout svoje místo na LBW lidem, kteří se tam nedostali. Dejte inzerát na fb události nebo napište nám na LBW@swingwings.cz a propojíme Vás s lidmi na waiting listu.

 
 
 
VYBER SI SVŮJ BALBOA BALÍČEK!
Balíček Cena zahrnuje Cena na osobu
FULL PASS 4x 80 min. balboa lekce + 2x balboa taster a coffee-sessions ve Swing Wings studiu! 3x party s živou hudbou, odpolední chill-out Čaj o páté s kapelou Django Jet. Pět kapel za jeden víkend! 2800 CZK (110 EUR) 
PARTY PASS 3x party s živou hudbou, odpolední chill-out Čaj o páté s kapelou Django Jet,
+ 2 balboa tastery a coffee-sessions ve studiu Swing Wings! Pět kapel za jeden víkend!
850 CZK (35 EUR)
WEEKEND PASS Sobotní a nědělní party s živou hudbou, odpolední sobotní Čaj o pátéDjango Jet,
+ 1 balboa taster a coffee-sessions ve studiu Swing Wings!
600 czk (25 EUR)
SATURDAY PARTY
Hlavní taneční večer v Lužánkách s jedinečnou brněnskou kapelou Heart of Dixie, Fast Feet contest a Teachers performance. Skvělý bar a vynikající domácí dobroty od brněnských cukrářek a milá překvapení! 300 CZK (12 EUR)
SUNDAY PARTY
Tradiční farewell party v Café Atlas s živou hudbou od All Stars Swing Band pod vedením Janka Čarka. Lístky se kupují na místě. 100 CZK (4 EUR)