Rozvrh online kurzů

 

Registrace na příští vlnu online kurzů (18.1.-11.2.2021) bude otevřena 8.1.2021 v 19:00 ZDE.

 

 Rozvrh příští vlny kurzů (18.1. – 11.2.2021)

All
Registrace je uzavřena. Pokud máš nějaký dotaz, tak prosím napiš na pilot@swingwings.cz

Popis kurzů a témat

Lindy Hop 1

Jak už název napovídá, je to úvod do tance Lindy Hop. Je pro všechny, kteří jej nikdy netančili nebo byli párkrát na tančírně a chtěli by umět to, co tam viděli. Projdou se základní pohyby a kroky, dost na to, aby se dalo zatančit si na tančírně už po první lekci, ale ne zas moc, aby se z toho zahltila hlava. Prostě takový akorát pomalý rozjezd!

Lindy Hop 1: MLADÍ DUCHEM – Ve swingu to často bývá samá mladá střela a tempo skupiny se tak žene nemilosrdně dopředu. V tomto kurzu zpomalíme a dáme prostor těm, kteří si už vyskotačili svoje – anebo mají prostě rádi klidnější tempo. Skupině přizpůsobíme nejen rychlost, ale i styl lekcí. Ideální start pro každého, kdo měl doteď z nového koníčku obavy!

Lindy Hop 2

Party Moves  – Chcete zazářit na tančírně s novými tanečními figurami? V tomto kurzu navážeme na materiál z Lindy Hop 1, pořádně se vytancujeme, naučíme nové figury a povíme si něco málo z technik důležitých pro pohodlné a zábavné tančení. Kurz s označením EN proběhne v angličtině.

Survival Guide – Jak pohodlně požádat o tanec kohokoli, bezpečně protancovat skrz plný taneční parket i v podnapilém stavu a přežít narozeninový tanec? Tyto, jiné praktické tipy a nové zábavné figury na vás už čekají v tomto kurzu.

Lindy Hop 2.5

Pokud jste už někde slyšeli pojem Swing-out a pořád nevíte, o co se jedná, tak v tomto kurzu se jej naučíte! Půjde se pěkně pomalu od základů, naučíte se jak jej tančit a jaké jsou jeho základní variace. Doporučujeme si někdy i zopakovat 🙂

Lindy Hop 3

Muzikalita – pokud se chcete naučit více vnímat hudbu během tance, osvojit si základy muzikality a ozvláštnit si Lindy Hop autentickým solo jazzem, tento kurz je jako na míru dělaný pro vás!

Cool moves and Styling – Náplň kurzu je jednoduchá – více tančení, více techniky, více tipů, jak u toho všeho vypadat dobře!

Charleston 1 – Další swingový tanec na trochu svižnější tempo. Nic náročného!

Lindy Hop 4

S levou rukou v kapse – Trošku netradiční téma – prvky, variace a styling, to vše vedené tak, že leader má „levou ruku v kapse“ – většina prvků teda bude zaměřena na vedení za pravou ruku a jak si s tím může followerka jednoduše poradit a nevylekat se z neobvyklých kombinací. 

Slow and Stretchy – Slovo ‚streč‘ už jsme za svůj swingový život slyšeli milionkrát, ale často o něm víme tolik co o paní Columbové. Pojďme se podrobně podívat na to, jak nám takový streč může pomoct tancovat nejen nové zajímavé figury, ale i jak náš tanec učiní pohodlnější a zábavnější.

Lindy Hop 5

Téma kurzu? Žádné! Prostě mákneme na sobě a na všem, co zrovna bude potřeba a kurz ušijeme na triko přímo vám. Nicméně počítejte s tím, že vám nic nebude servírováno na zlatém podnose. A zároveň čekáme, že se také zapojíte a budete tvořit a přemýšlet s námi.

Pozor! Na kurz je třeba mít za sebou auditions. (Ty má na starosti Kuba – kuba@swingwings.cz)

 

Mladí Duchem

Lindy Hop 1: MLADÍ DUCHEM – Ve swingu to často bývá samá mladá střela a tempo skupiny se tak žene nemilosrdně dopředu. V tomto kurzu zpomalíme a dáme prostor těm, kteří si už vyskotačili svoje – anebo mají prostě rádi klidnější tempo. Skupině přizpůsobíme nejen rychlost, ale i styl lekcí. Ideální start pro každého, kdo měl doteď z nového koníčku obavy!

SOLO: MLADÍ DUCHEM – Solová lekce pro naprosté začátečníky! Pro všechny nováčky, kteří si chtějí užít solo sami, nebo nemají po ruce tanečního partnera. V tomto kurzu neočekáváme žádné taneční zkušenosti: tempo i styl lekcí přizpůsobíme skupině. Ideální příležitost pro swingem nepolíbené i pro ty, kteří si v solu zatím připadají ztracení.

Solo

Solo / Charleston od základov po divočiny – Naučia sa charleston prvky (20s charleston, lindy charleston, around the world charleston, hand to hand charleston, fly charleston, squat charleston, scarecrow, black bottom, cakewalk, hijhiker,…), spoločnú choreografiu a základy improvizovania

SOLO: MLADÍ DUCHEM – Solová lekce pro naprosté začátečníky! Pro všechny nováčky, kteří si chtějí užít solo sami, nebo nemají po ruce tanečního partnera. V tomto kurzu neočekáváme žádné taneční zkušenosti: tempo i styl lekcí přizpůsobíme skupině. Ideální příležitost pro swingem nepolíbené i pro ty, kteří si v solu zatím připadají ztracení.

Collegiate Shag

Collegiate Shag 1 – Tento kurz slouží jako úvod do tance Collegiate Shag, který se tančí na rychlou hudbu a rozhodně si u něj neodpočinete. V kurzu se ukáží základní rytmy, prvky a vlastně vše pro to, abyste si tanec mohli zatančit na tančírně.

Collegiate Shag 2 – V tomto kurzu budeme tancovat jen Collegiate Shag. Budeme pokračovat v tom, co jste se naučili v kurzu Shag 1, kurz je tedy určený pro ty, kdo mají za sebou už nejaké základy.

 

 

St Louis Shag

St Louis Shag 1 – Tanec St. Louis Shag pochází z Ameriky a je odlišný od dalších tanců sdílející název Shag (Collegiate a Carolina Shag). Také se tančí na rychlejší hudbu, základní rytmus je ale složen z Tripple-step a Kick-hold, tedy rytmů známych třeba z Lindy Hopu. Tento kurz je úvodem do tohoto tance.

Airsteps

Airstepy 1 – V kurzu se budeme učit základy taneční akrobacie s důrazem na techniku a connection s partnerem, abyste byli schopni naučené airstepy použít v tanci. Kurz půjde od základů, ale určitě bude užitečný i těm, kteří u nás airstepy absolvovali dříve.

Důležité – Na kurz je nutné přihlásit se s partnerem, se kterým absolvujete celý kurz. Ideální je, pokud jste na sebe tanečně zvyklí a partnerovi důvěřujete. Během lekcí partnery nestřídáme. Berte v potaz, že vedlejším produktem trénování airstepů můžou být drobné odřeniny a modřiny. Vzhledem k povaze kurzu nedoporučujeme hledat náhradu za partnera, který se nebude moct zúčastnit některé z lekcí.

Minimální úroveň tanečníků: absolvované alespoň 2 kurzy LH2

Balboa

Balboa Beginners 1 – Balboa je další ze swingových tanců, který se tančil v Los Angeles. Tančí se na rychlejší hudbu a v bližším držení, přesto je to velmi jemný a pohodový tanec.
Úvodní kurz je pro každého, kdo má za sebou Lindy Hop 2 a chce zkusit něco nového. Provedeme vás základy Balboy, ukážeme vám, jak se v tomto tanci cítit příjemně a nadchneme vás.
Zároveň doporučujeme rovnou počítat s navazujícím kurzem Balboa Beginners 2 další vlnu, který bude ve stejný den a stejný čas. Není to povinné, ale ze zkušenosti víme, že Balboa chce čas.

Balboa Intermediate – Kurz je určen pro všechny, kdo se cítí být Intermediate balboisty, a mají chuť se v tanci posouvat dále. Budeme zkoušet nové efektní prvky, pilovat a zdokonalovat techniku a pracovat na tancování Pure Bal.

Blues

Blues – Kurz je určený pro všechny, kdo mají za sebou LH3. Podíváme se v něm na to, jak si na parketu poradit, když začne hrát Blues. Blues je hudba rozmanitá, stejně tak rozmanitý je i tanec a tak čekejte rozmanitost i v tomto kurzu.

Slow Balboa

Slow Balboa je pomalý, elegantní tanec, který se tančil v Los Angeles. I když dlouhou dobu unikal pozornosti tanečníků, v poslední době jeho obliba stoupá.
Přestože má v názvu „Balboa“ a je s (rychlou) Balboou v ledasčems spojený, je to samostatný tanec a pro kurz Slow Balboa nepotřebujete mít žádné předchozí Balboa zkušenosti. Je ale potřeba mít za sebou aspoň jeden kurz Lindy 2.

Otevřené tréninky

Lindy/Charleston Otevřený Trénink – Prostor pro kohokoli na trénování. Nen třeba se registrovat. Stačí jen přijít, dát příspěvek do kasičky a trénovat (hudba nemusí být nutně nachystaná, je fajn mít něco svého v záloze – pokud nemáte, napište na kuba@swingwings.cz a on vás na něco odkáže 😉 )

Shag/Balboa Otevřený Trénink – Prostor pro všechny příznivce rychlých tanců, kteří na sobě chtějí makat i mimo tradiční lekce. Žádná registrace, jednoduše dojdi, kdy se ti to hodí a za 50 korun můžeš trénovat až do vysílení. 

Blues/Slow Otevřený Trénink – Prostor pro kohokoli na trénování blues nebo pomalého tančení. Není třeba se registrovat. Stačí jen přijít, dát příspěvek do kasičky a tančit.