Rozvrh kurzů

 

Registrace na příští vlnu klasických kurzů (14.9.-22.10.2020​) se otevře 31.8. v 19:00 ZDE. Rozvrh zveřejníme 23.8.

POZASTAVUJEME KURZY A TANČÍRNY

CO S ROZJETOU VLNOU KURZŮ?
Jsme si vědomi, že společenský tanec v rámci velké komunity je riziková aktivita a proto jsme se rozhodli, že vlna kurzů, kterou jsme spustili 2.3. se ruší.

CO S VAŠIMI PENĚZI?
Vaše platby budou přeměny na kredity/poukazy s neomezenou dobou platnosti, které budete moct využít na některé z upravených kurzů plánovaných po tom, co pomine největší riziko. Ty, co se zúčastnili jedné nebo dvou lekcí, které proběhly a vlnu nestihli zaplatit, poprosíme o úhradu navštívených lekcí (150 Kč za lekci) na účet podle instrukcí k platbě, které vám přišly k vaší registraci.

KDY BUDOU ZNOVU KURZY A JAK TO S NIMI BUDE? 
V týdnu od 25.5. to znovu rozjedeme. Lekce však budou speciálně upravené. Budou formou open class, ze začátku hlavně solo, budeme dbát na bezpečné rozestupy a postupně přidávat párové lekce bez střídání. Nebudou v provozu šatny a ve studiu se nebudeme dlouze zdržovat. A doufat, že se časem postupně dostaneme do normálního fungování toho super swingu, jak ho známe :). Na klasickou vlnu si budete muset počkat do září.

 

 

Popis kurzů a témat

Lindy Hop 1

Jak už název napovídá, je to úvod do tance Lindy Hop. Je pro všechny, kteří jej nikdy netančili nebo byli párkrát na tančírně a chtěli by umět to, co tam viděli. Projdou se základní pohyby a kroky, dost na to, aby se dalo zatančit si na tančírně už po první lekci, ale ne zas moc, aby se z toho zahltila hlava. Prostě takový akorát pomalý rozjezd!

Lindy Hop 2

Party Moves  – Chcete zazářit na tančírně s novými tanečními figurami? V tomto kurzu navážeme na materiál z Lindy Hop 1, pořádně se vytancujeme, naučíme nové figury a povíme si něco málo z technik důležitých pro pohodlné a zábavné tančení. Kurz s označením EN proběhne v angličtině.

Survival Guide – Jak pohodlně požádat o tanec kohokoli, bezpečně protancovat skrz plný taneční parket i v podnapilém stavu a přežít narozeninový tanec? Tyto, jiné praktické tipy a nové zábavné figury na vás už čekají v tomto kurzu.

Lindy Hop 2.5

Pokud jste už někde slyšeli pojem Swing-out a pořád nevíte, o co se jedná, tak v tomto kurzu se jej naučíte! Půjde se pěkně pomalu od základů, naučíte se jak jej tančit a jaké jsou jeho základní variace. Doporučujeme si někdy i zopakovat 🙂

Lindy Hop 3

Musicality – pokud se chcete naučit více vnímat hudbu během tance, osvojit si základy muzikality a ozvláštnit si Lindy Hop autentickým solo jazzem, tento kurz je jako na míru dělaný pro vás!

Cool moves and Styling – Náplň kurzu je jednoduchá – více tančení, více techniky, více tipů, jak u toho všeho vypadat dobře!

Charleston 1 – Další swingový tanec na trochu svižnější tempo. Nic náročného!

Lindy Hop 4

Moves and Their Technique – Podíváme se na tradiční i netradiční figury, techniku jak je zatančit a na co si u nich dát pozor.

Swing-out Clinic – Pokud si nejste jistí vaším Swing-outem, tento kurz je právě pro vás. Bude se opakovat, jak má swing out vypadat, a jak ho můžete vylepšit a ozvláštnit. Naučíte se také zajímavé variace, abyste mohli zazářit na tančírně a nejen!

Let the music be with you – Máš pocit, že tvůj tanec je pokaždé stejný, nehledě na hudbě, která hraje? Pomalá, rychlá nebo polka? Co potřebuješ je rytmus a muzikalita! Budeme pracovat na propojení s hudbou a vyjádření tohoto propojení skrz taneční dynamiku, footworkové variace a styling. Pojďme udělat každý tanec jedinečný! Kurz proběhne v angličtině.

Lindy Charleston – v tomto kurzu vás čekají zajímavé kombinace a prolínání charlestonu a lindy hopu, které se typicky tancují na rychlejší tempa. Ale nejen.

Lindy Hop 5

Téma kurzu? Žádné! Prostě mákneme na sobě a na všem, co zrovna bude potřeba a kurz ušijeme na triko přímo vám. Nicméně počítejte s tím, že vám nic nebude servírováno na zlatém podnose. A zároveň čekáme, že se také zapojíte a budete tvořit a přemýšlet s námi.

Pozor! Na kurz je třeba mít za sebou auditions. (Ty má na starosti Kuba – kuba@swingwings.cz). I proto potvrzujeme registrace ručně, vydržte ;-).

 

Balboa

Balboa Beginners – Balboa je další ze swingových tanců, který se tančil v Los Angeles. Tančí se na rychlejší hudbu a v bližším držení, přesto je to velmi jemný a pohodový tanec.
Úvodní kurz je pro každého, kdo má za sebou Lindy Hop 2 a chce zkusit něco nového. Provedeme vás základy Balboy, ukážeme vám, jak se v tomto tanci cítit příjemně a nadchneme vás.
Zároveň doporučujeme rovnou počítat s navazujícím Balboa kurzem další vlnu, který bude ve stejný den a stejný čas. Není to povinné, ale ze zkušenosti víme, že Balboa chce čas.

Balboa Beginners 2 – Kurz je pokračováním předcházející Balboa Beginners. Využijeme zde základy a začneme to rozjíždět v Balboa stylu. Ovládneme prvky jako Lollies, Swivels a samozřejmně Toss-Out.
Kurz je vhodný pro ty, co absolovují Balboa Beginners, ale i pro každého, kdo už nějakou Balboou prošel a chce si zopakovat základy. Taky zkušenější follows můžou zvážit, jestli by se chtěli naučit leadovat Balbou.

Balboa Pre-Intermediate – Balboa Pre-intermediate navazuje přímo na Balboa Beginners. Budeme pokračovat na pilování základních figur a postupně přidáme nové techniky, prvky a komba.

Balboa Intermediate – Kurz je určen pro všechny, kdo se cítí být Intermediate balboisty, a mají chuť se v tanci posouvat dále. Budeme zkoušet nové efektní prvky, pilovat a zdokonalovat techniku a pracovat na tancování Pure Bal.

Balboa Int/Adv – Tento kurz je určen pro mírně pokročilé a pokročilé tanečníky, kteří se chtějí prohlubovat své znalosti o technice balboa, pracovat na krásném „balboa feelingu“, muzikalitě a učit se nové figury.

Balboa Advanced – Kurz pro všechny nadšence Balboa pulzu, kteří si chtějí rozšířit obzory a vrhnout se na pokročilejsí taneční témata. Přijďte se dozvědět co trénují a nad čím přemýslí lektoři. Pokud máš za sebou alespoň 2 kurzy úrovně Intermediate, nebo rád přijímáš výzvy, pojď do toho. V případě dotazů ohledně kurzu kontaktujte lektory.

 

Shag

Collegiate Shag 1 – Tento kurz slouží jako úvod do tance Collegiate Shag, který se tančí na rychlou hudbu a rozhodně si u něj neodpočinete. V kurzu se ukáží základní rytmy, prvky a vlastně vše pro to, abyste si tanec mohli zatančit na tančírně.

Collegiate Shag 2 – V tomto kurzu budeme tancovat jen Collegiate Shag. Budeme pokračovat v tom, co jste se naučili v kurzu Shag 1 v poslední vlně anebo ve vlne před vánocemi. Kurz je tedy určený pro ty, kdo mají za sebou už nejaké základy.

Collegiate Shag 3 – Ninja level – Tento kurz bude zaměřený na pokročilé figury a variace v Collegiate Shagu. Je určený lidem, kteří mají absolvovaný kurz Collegiate Shag 2. V případě, že si nejste jistí, či do kurzu patříte, oslovte Petera, Lili, nebo Terku. Po krátké diskusi a tanci (např. na tančírně) vám s tím rádi poradí.

 

Airsteps

Airsteps 1 – V kurzu se budeme učit základy taneční akrobacie s důrazem na techniku a connection s partnerem, abyste byli schopni naučené airstepy použít v tanci. Kurz půjde od základů, ale určitě bude užitečný i těm, kteří u nás airstepy absolvovali dříve.

Důležité – Na kurz je nutné přihlásit se s partnerem, se kterým absolvujete celý kurz. Ideální je, pokud jste na sebe tanečně zvyklí a partnerovi důvěřujete. Během lekcí partnery nestřídáme. Berte v potaz, že vedlejším produktem trénování airstepů můžou být drobné odřeniny a modřiny. Vzhledem k povaze kurzu nedoporučujeme hledat náhradu za partnera, který se nebude moct zúčastnit některé z lekcí.

Minimální úroveň tanečníků: absolvované alespoň 2 kurzy LH2

Airsteps 2 – V kurzu Airsteps 2 se budeme učit pokročilejší taneční akrobacii s důrazem na techniku a connection s partnerem, abyste byli schopni naučené airstepy použít v tanci. Kurz navazuje na předchozí kurz Airsteps 1 a budou se dělat pokročilejší airstepy a prohlubovat znalosti technik potřebných pro dané prvky. Pro navštěvování tohoto kurzu je třeba mít za sebou kurz Airsteps 1.

*Důležité*
Na kurz Airsteps 2 je nutné přihlásit se s partnerem, se kterým absolvujete celý kurz. Ideální je, pokud jste na sebe tanečně zvyklí a partnerovi důvěřujete. Během lekcí partnery nestřídáme. Berte v potaz, že vedlejším produktem trénování airstepů můžou být drobné odřeniny a modřiny. Vzhledem k povaze kurzu nedoporučujeme hledat náhradu za partnera, který se nebude moct zúčastnit některé z lekcí.

Airsteps Intensive – Nejedná se o klasický kurz airstepů, ale o společný prostor pro trénování a sdílení informací s ostatními. Je určen pro všechny, kteří mají za sebou jakýkoliv kurz airstepů. Na tomto tréninku je možné trénovat airstepy z kurzů, cvičit nový airstep, učit se kombo do choreografie, apod.
Každá lekce začne společnou rozcvičkou a následně každý pár může pracovat na libovolném svém materiálu. K dispozici budou lektoři, kteří mohou poradit s trénovaným materiálem nebo nějaký doporučit.
Stejně jako na klasický kurz airstepů je třeba se hlásit s partnerem.

Choreo Atelier

Airsteps edition –Čeká vás – jak jinak – další choroška. Tentokrát ale bude plná výskoků, přehazovaček a létaní. Vyvrcholením kurzu bude vystoupení na našem Jazzberry (nepovinné). Kurz pro všechny kdo umí swing-out a absolvoval alespoň jeden kurz Airsteps 2.
Důležité – Na kurz je nutné přihlásit se s partnerem, se kterým absolvujete celý kurz. Ideální je, pokud jste na sebe tanečně zvyklí a partnerovi důvěřujete. Během lekcí partnery nestřídáme. Berte v potaz, že vedlejším produktem trénování airstepů můžou být drobné odřeniny a modřiny. Vzhledem k povaze kurzu nedoporučujeme hledat náhradu za partnera, který se nebude moct zúčastnit některé z lekcí.

Ladies edition – Baví tě učit se nové choreografie? Pokud ano, tak tohle je kurz přesně pro tebe! Bude se jednat o zcela nové chorošky tvořené Jančou. A proč zrovna choreografie? Člověk se díky choreografiím má více času zaměřit na své vlastní tělo a vnímat jeho části, které běžně při social dance vnímat nestačí. Plus je to skvělé cvičení pro naši koncentraci a soustředění.
Tuto vlnu se můžete těšit na něco zcela odlišného! Zaměříme se na naše dámy a zkusíme se naučit, jak využít náš ženský potenciál v tanci a to nejen ve swingu, ale i v jiných tanečních stylech. POZOR! Kurz je určen pouze pro ženy :wink:

Solo

Solo Pro Lindy 4 a 5 – Tento kurz nebyl úplně plánovaný, otevřeli jsme jej na poslední chvíli. Kuba s Jančou se určitě budou chtít věnovat trochu improvizaci a jak ji (a obecně solo tančení) víc zpřístupnit všem, kdo by si chtěli zatančit i sami. Nicméně budou zjišťovat, o co by byl v kurzu zájem a materiál tomu přizpůsobí.

Trainings

Intensive training – Tento kurz je trénink s lektorem (nebo lektory, podle toho, kdo zorvna bude moct dorazit). Pokud chcete trénovat a mít přístup ke zpětné vazbě od lektora, dostat tipy na cvičení, nebo se zeptat na cokoliv dalšího, tohle je kurz pro vás.
Důležité! Na kurzu se nestřídají partneři, doporučujeme proto se registrovat v páru.

Students Training – Prostor pro kohokoli na trénování. Nen třeba se registrovat. Stačí jen přijít, dát příspěvek do kasičky a trénovat ;-).

Blues Open Training – Prostor pro kohokoli na trénování blues. Není třeba se registrovat. Stačí jen přijít, dát příspěvek do kasičky a tančit. Pája s Ľubom (a hosty) navíc zkusí připravit výuku/ukázku/inspiraci na každou hodinu s pomocí materiálů z bluesových festivalů.

Shag Open Training – Prostor pro všechny příznivce collegiate shagu, kteří na sobě chtějí makat i mimo tradiční lekce. Komunitou vedené tréningy, na kterých si sami volíme čemu se budeme věnovat. Žádná registrace, jednoduše dojdi, kdy se ti to hodí a za 50 korun můžeš trénovat až do vysílení. Na úrovni nezáleží, stačí umět základy, a chtít na sobě pracovat. Pojďme ukázat, že i Brno miluje shag!

Blues / Slow Dancing

Blues 1 – Kurz je určený pro všechny, kdo mají za sebou LH3. Podíváme se v něm na to, jak si na parketu poradit, když začne hrát Blues. Blues je hudba rozmanitá, stejně tak rozmanitý je i tanec a tak čekejte rozmanitost i v tomto kurzu.

Slow Dancing 1 – Kurz je určený pro všechny, kdo mají za sebou LH3. Chcete se na parketu cítit komfortně, když se tempo hudby zpomalí? Chcete zlepšit svoji flow při tanci (lindy, slow bal i blues)? Potom je tento kurz právě pro Vás! Dokonce věříme, že schopnosti získané na tomto kurzu zlepší výraz Vašeho tance obecně :-).

Dance musicality

Kurz, kde na každou lekci dorazí jiný muzikant, který nám poví o nástroji na který hraje a jeho roli v rámci kapely a obecně swingu. My si pak ukážem, co s tím můžeme tanečně udělat!
Doporučená taneční úroveň je Lindy 4 a výš.

Charleston

Charleston 1 – koukni pod Lindy Hop 3 🙂

Charleston 2 – Tento kurz přímo navazuje na Kurz Lindy Hop 3 – Charleston 1. Budou se učit pokročilejší variace, opakovat základy a mnohem víc! Jedinou prerekvizitou tohoto kurzu je mít za sebou výše zmíněnou Lindy Hop 3 – Charleston 1 a být jako doma u pojmů hand to hand, basic a tandem charleston. 🙂

Charleston 3 – Pokračování Charleston 2, které bude obsahovat složitější figury a kombinace využívající tandem, hand to hand a další. V případě, že jste absolvovali jen Charleston 1, ale máte zájem, kontaktujte Petra.

Everybody leads everybody follows

Leadrovat, nebo Followovat? Hlavně tancovat! Naučte se vést jako Leader, vnímat jako Follower a zjistěte, jaké to je pro toho druhého. Budete umět používat obě poloviny těla rovnoměrně, čímž zdokonalíte své pohyby. Vhodné pro všechny úrovně od LH3 výše.
Pokud jste kurz už absolvovali, naučíte se věci nové. Pokud ještě ne, naučíte se nové věci jakbysmet.

No Swing

Na tomto kurzu nečekejte ŽÁDNÝ swing! Janča si na kurz zavolala posily tentokrát z jiných tanečních stylů. V prvních dvou týdnech se můžete těšit na sólový moderní tanec (prvky moderního baletu, jazzu, výrazového tance, apod.), kterým nás provede tanečnice Lenka. V dalších dvou lekcích se podíváme na folklorní párové tance s Honzou a jako poslední nás čekají dvě lekce s Tess, která nás provede tanci jako street dance/ hip hop/ house apod. Více o lektorech se dočtete v postech na FB, jedná se však o zkušené lektory a hlavně skvělé a pohodové lidi.
Kurz bude mixem sóla a párového tance, proto doporučujeme hlásit se v páru a je určen pro ty, kteří se swingu věnují už delší dobu (LH5+).

Big Apple

Autentická solo jazzová rutina často tančená na tančírnách. Rutina je obsáhlá a šílená, proto na ní budem pracovat celý kurz! Doporučujeme mít za sebou alespoň jeden kurz Lindy Hop 3 nebo nějaký Solo jazz.

Focus

Pokud máte pocit, že byste na svém tanci chtěli makat a už jste v Lindy 5, můžete se ozvat Janči (na mechurova.ja@gmail.com, nebo jakýmkoliv jiným způsobem) a ona to s vámi probere ;).

Vize a cíle Focus:

 • Dosáhnout mezinárodní úrovně advanced+ (z pohledu našeho lektora), rozšířit si znalosti a taneční repertoár, vylepšit techniky, vizuální a social stránku tance
 • samostatná práce studentů, objevování vlastního stylu a techniky, sebereflexe
 • boření stereotypů a hledání nového úhlu pohledu- out of the box, out of the comfort zone
 • lektor spíše vede studenty k tomu, aby objevovali věci sami, dává inspiraci
 • skupina je sama aktivní, přináší nová témata, myšlenky a inspirace
 • zvládnutí opačné taneční role lead/follow (úroveň LH4)

 

Co se očekává pro vstup?

 • dostatečné taneční zkušenosti (z pohledu lektorů) – technika, taneční repertoár, flow, rytmus apod.
 • studenti, kteří jsou tanečně aktivní a pracují na sobě (důraz především na lindy)
 • pravidelná docházka
 • základní znalost opačné taneční role lead/follow (swingout = úroveň LH3)
 • taneční rozhled, přihlíží se na to, jak student u tance přemýšlí, jaké má předpoklady k samostudiu a celkový přístup k tanci
 • chuť makat, trénovat a zlepšovat se, sebedisciplína