Dark Blue Swing Exchange

3. – 5.3. 2023

For English press here

Get Cozy In Brno / Uveleb se v Brně

Naše milovaná Dark Blue Swing Exchange se vrací na swingovou scénu po dvou dlouhých letech ve vší parádě. Zopakujeme si to, co jste měli nejraději – víkend plný skvělých večírků a dobré živé hudby a brněnskou vřelost a pohostinnost.
Pozvali jsme naše oblíbené kapely z Brna: Heart of Dixie, Dudes of Ellington a Burn-o-tops a z Prahy AppenDixie, a na poslední večírek skvělou party kapelu Géri a Jaštěři.
Tentokrát se chceme ještě více zaměřit na to, abyste v mezičase mohli poznat Brno tak, jak jej máme rádi. Vezmeme vás k nám do studia na Brunch Party, jejímž vrcholem bude brunch v podání Swing Wings Masterchefs. Provedeme vás také po brněnských dobových kavárnách. V jedné z nich otevřeme víkend posezením a přednáškou a v sobotu i v neděli se můžete přidat na vedenou prohlídku po kavárnách z meziválečného období. Čekají vás soutěže, vystoupení a stánky s módou a domácími dobrotami.

Přidanou hodnotou tohoto ročníku je bezesporu ukrajinský Dark Blue Week, pozvali jsme k nám ukrajinské tanečnice, aby obohatily festival i běžné komunitní lekce. Náklady na jejich týdenní pobyt v Brně chceme pokrýt fundraisingem a budeme moc rádi, pokud nám v tom pomůžete. Přispět můžete v rámci svého Dark Blue Swing balíčku anebo zvlášť zde.

Covid 19 opatření

Aktuálně nejsou platná žádná opatření proti onemocnění Covid – 19. Jelikož nám záleží na Vašem i našem zdraví, rádi bychom Vás požádali o ohleduplnost. Pokud budete nemocní, nebo se nebudete cítit dobře a zdraví, prosím zvažte svou účast na festivalu.
Děkujeme za pochopení.

Program

Pátek

Čaj o páté

17:00 – 19:00

Začněme příjemným setkáním v nejstarší stále fungující kavárně v Brně z roku 1937. Kromě výborných zákusků a kávy v autentickém funkcionalistickém interiéru, vás zde čeká program připravený ve spolupráci s našimi hosty z Ukrajiny.
Vstup na tuto akci je volný, konzumace na Vaše náklady.

Zemanova kavárna a cukrárna, Josefská 4, Brno

Bleděmodrý večírek

19:30 – 5:00

Na první party vás pozveme do prostoru divadla s bluesovým charakterem, příjemnou kavárnou s klavírem a dvěma tanečními sály. Během večera se v hlavním sále vystřídají dvě skvělé swingové kapely, pražští AppenDixie a brněnští Dudes of Ellington. Na začátku večera proběhne ukázková lekce a v průběhu solo jazzová soutěž. Souběžně s hlavním večírkem budeme bluesovat v malém sále až do časného rána.

CO.LABS (býv. BuranTeatr), Kounicova 686/22, Brno

Sobota

Brunch Party ve studiu Kafka

11:00 – 14:00

Tímto bychom vás chtěli pozvat do našeho komunitního domova – Franz Kafka Špitálu. Vrcholem bude brunch ve velkém stylu připravený Swing Wings Masterchefs. Mimoto otevřou své dveře hudební škola Kohútek s koncertem a Drawing Hat s uměleckou dílnou. Přítomen bude DJ, deky, polštářky a samozřejmě káva.

Franz Kafka Špitál, 4. patro (výtah), Koliště 43

Procházka po brněnských kavárnách

Tuhle aktivitu si můžete dopřát dvakrát, v sobotu i neděli.
Sobota
15:00 – 16:30

Neděle
14:00 – 15:30

Brno je prý českou mekou, co se kávy týče, kde má ale tato tradice kořeny? Společně s průvodcem se projdeme po zmizelých i stále fungujících kavárnách meziválečného období. Prohlídka bude probíhat v angličtině. Na konci se v jedné z kaváren zastavíme a chvíli v ní pobudeme.

Sraz s průvodcem bude u Staré radnice, Radnická 8 u nápisu Brno

 

Tmavomodrý ples

19:30 – 5:00

Hlavním večírkem se vrátíme ke kořenům, bude totiž probíhat na místě, kde se Tmavomodrý ples konal vůbec poprvé před 9 lety. V samém centru města a krásném sále se dvěma bary zahrají dvě velkolepé kapely Heart of Dixie a Burn-o-tops. Uskuteční se soutěž Mix & Match a vystoupí taneční skupina Rhythm Pilots, nebude chybět ani ukázková lekce. Tančit budeme opět do brzkých ranních hodin.

První patro, Dominikánská 342/19, Brno, zadní trakt
Hlavní vchod je uvnitř vnitrobloku Velkého Špalíčku z Šilingrova náměstí.

Neděle

Kocovinová polévka

16:00-20:00

Pro některé možná rozloučení, pro některé vzpruha před poslední party. Hedvika nám uvaří polévku a svaří víno. DJ nám pod nohy zahraje songy pro fast feet mini tančírnu.
Vstup na tuto akci je volný, konzumace na Vaše náklady

JAGA, Žerotínovo náměstí 533/6, Brno

Rozlučková party

20:00 – 2:00

Místo, kde se pravidelně scházíme už nějakou řádku let každou neděli na tančírnu, proměníme v poslední party. A ty bývají legendární! Zahraje nám party kapela Géri a Jaštěři, malý sál využijeme jako chill zónu a užijeme si taky Slow Feet soutěž.

JAGA, Žerotínovo náměstí 533/6, Brno

VYBER SI SVŮJ BALÍČEK!
Balíček Cena zahrnuje Cena Early/Standard
PARTY PASS 3x večerní párty s kapelou, Čaj o páté, Kocovinová polévka, tastery, soutěže 1600/1700 CZK 
PÁTEČNÍ PARTY Bleděmodrá tančírna s Dudes of Ellington a AppenDixie, Čaj o páté, taster, soutěž 550/600 CZK
SOBOTNÍ PARTY Tmavomodrý ples s Heart of Dixie, Kocovinová polévka, taster, MnM soutěž 750/800 CZK
NEDĚLNÍ PARTY Rozlučková párty, Kocovinová polévka, soutěž 350/400 CZK
BRUNCH PARTY party ve studiu + brunch, kapela, Djs, otevřený ateliér 400 CZK
BRNO CAFE TOUR  procházka po brněnských kavárnách s průvodcem v angličtině 100 CZK
PONOŽKY designové ponožky DBS 250 CZK
*UA WEEK – PŘÍSPĚVEK dobrovolný příspěvek na náš Ukrajinský Dark Blue Week 200 CZK nebo více
     
     
 

Festivalový merch

Dark Blue Ponožky
Speciální festivalový design vytvořený členy naší komunity, vyroben lokální firmou. Složení: 80% kvalitní česaná bavlna, 17% polyamid, 3% elastan.
Dvě velikosti: 36-41 a 42-46.
Cena 250 Kč. Objednávejte při registraci.

Potisk na vaše oblečení
Přineste si na sobotní party nebo na brunch oblečení nebo tašku (spíše tmavé a bavlněné) a The Drawing Hat vám jej zkrášlí svým designem.

Cena 250 Kč

Etický kodex

Dark Blue Swing si klade za cíl vytvořit bezpečný a pohodlný taneční zážitek pro všechny účastníky. Níže uvedený etický kodex se proto vztahuje na všechny účastníky Dark Blue Swing (organizátory, lektory, DJe, hudebníky, dobrovolníky, tanečníky a další osoby). Účastí na Dark Blue Swing potvrzujete přečtení a souhlas s tímto etickým kodexem. Prosíme laskavě o jeho dodržování. 

Jakékoliv obtěžující chování, zejména:

  • urážlivé komentáře týkající se pohlaví a genderové identity, věku, sexuální orientace, postižení, fyzického vzhledu, tělesné velikosti, rasy a etnicity, národnosti, náboženství,
  • sexuálně explicitní obrazový materiál na veřejnosti,
  • zastrašování,
  • stalking, pronásledování,
  • obtěžující fotografování či nahrávání,
  • opakované či přetrvávající narušování lekcí nebo dalších událostí,
  • nevhodný fyzický kontakt,
  • nevyžádaná pozornost se sexuálním podtextem,
  • anebo jiné jednání vytvářející nepřátelské prostředí pro ostatní účastníky

je nevhodné a bude s ním jednáno s následky.

V rámci Dark Blue Swing Exchange/Dark Blue Weeku hostíme skupinu tanečnic a umělkyň z Ukrajiny. Nenávistné komentáře vůči Ukrajině a Ukrajincům a šíření nepravdivých informací ohledně Ruskem rozpoutané války bude považováno za obtěžující jednání. Pokud je vám to nepříjemné, zvažte prosím, zda je pro vás tato událost vhodná.

Pokud se účastník dopouští obtěžujícího jednání, organizátoři jsou oprávněni přijmout kroky potřebné k zastavení takového jednání, včetně možnosti takového účastnika upozornit a případně jej z účasti na akci vyloučit bez nároku na vrácení peněz. Od účastníků, kteří byli požádáni o to, aby zanechali obtěžujícího jednání, očekáváme, že tak učiní neprodleně.

Pokud jste obětí obtěžování anebo svědkem obtěžujícího jednání či máte jiné obavy, obraťte se prosím neprodleně na organizátorský tým. Nemějte prosím obavy požádat o pomoc nebo se ozvat, pokud si myslíte, že můžete být svědky obtěžování někoho jiného.

Žádáme účastníky, aby s ostatními jednali s respektem a aby se při tanci chovali vhodně tak, aby byl parket bezpečným a příjemným místem pro všechny. Buďte prosím zdvořilí a přijměte “ne” jako vhodnou odpověď při žádosti o tanec. Stejnou zdvořilost prosím projevte, pokud tanec odmítáte.

Pro vytvoření příjemného tanečního zážitku prosíme všechny tanečníky, aby věnovali potřebnou péči osobní hygieně. Pokud je to vhodné, přineste si oblečení na převlečení, deodorant či ručník.

Očekáváme spolupráci všech účastníků k tomu, abychom pro všechny vytvořili bezpečné a příjemné prostředí. Organizátorský tým bude připraven a ochoten pomoci těm, kdo se ocitnou v nepříjemné či obtěžující situaci tak, aby se mohli na události i nadále cítit bezpečně. Vážíme si vaší účasti a vaší bezpečnosti.

Pomozte nám prosím vytvářet bezpečnou a přátelskou událost. Děkujeme, že tento etický kodex budete dodržovat.

Registrace

Registrace je uzavřena, vstupenky na sobotní (800Kč) a nedělní (400Kč) party bude možné zakoupit na místě, platba jenom v hotovosti. V případe dotazu, pište prosím na: darkblueswing@swingwings.cz

Registrace je uzavřena. / Registrace is closed.

„Hudba často dokáže vyjádřit, co oči nevidí, a zní až tam, kde uši neslyší…“