I PŘES LÉTO TANCUJEME!

ZÁKLADNÍ INFO O REGISTRACI

Jak se registrovat?
Níže na této stránce je tabulka s lekcemi vypsanými na další týden. Ta se aktualizuje každou středu až pátek a vždy bude (snad dost) jasně napsané, o který týden se jedná.
Do této tabulky je třeba se zapsat pod danou lekci.
Zapsat se můžete i sami, pokud se k vám ale nezapíše samotný leader/followerka, na lekci s vámi bohužel nemůžeme počítat!
Proto je lepší si vždy hledat někoho do páru, ať máte místo na lekci jisté 😉 Doporučujeme poptat se třeba ve facebookové skupině ‚Hledám partnera/partnerku – SWING WINGS‘ (Zároveň prosíme, abyste respektovali, že pokud nemáte nikoho napsaného k sobě do páru, tak na lekci nechoďte. Vyhneme se tím nevyváženému počtu leaderů/followerek na lekcích 🙂 ).

Daná lekce se uskuteční, pokud pod ní budou zapsány alespoň 4 páry nejpozději 4 hodiny před začátkem lekce (takže prosíme, aby se nikdo nezapisoval později než 4 hodiny před lekcí, ať v tom není zmatek 😉 )

NOVINKY OHLEDNĚ SÁLŮ A KURZŮ


!!DŮLEŽITÉ INFO!!
Přes léto nemáme klasické kurzy – lekce budou formou Openclass a funguje to takhle:
– lekce nebudou v rámci kurzů. Na každou lekci je registrace zvlášť a lekce na sebe nenavazují (pokud není u dané lekce napsáno jinak)
– rozvrh a registrace na kurzy na daný týden se objeví na této stránce (registrace na kurzy) vždy předchozí týden (mezi středou a pátkem).
– jestliže nebudou na lekci přihlášené 4 páry nejpozději 4 hodiny před začátkem, lekce neproběhne! (a to i když se do lekce zapíší páry po této době. Je to proto, aby lektoři nemuseli do poslední chvíle čekat, co budou večer dělat 😉 )
– kurzy budou mít popis, pro koho daná lekce je. Buď bude napsaný level, pro koho daný kurz je (např. „pro Lindy Hop 3“ – to znamená, že kdo může jít do Lindy Hop 3, může jít na tuto lekci), nebo bude napsaný krok/technika, kterou je potřeba znát (např. „je třeba umět swing-out“ – na lekci může kdokoliv, kdo už se učil swing-out)
– taky se vynasnažím dodat stručný popis aktuálních kurzů pod registrační tabulku, ať je trochu jasnější, o co v daném kurzu půjde.

CENA A SLEVY


Protože přes léto nemáme klasické kurzy, platí se každá lekce zvlášť a cena každé letní lekce je 100 Kč.

REGISTRACE NA KURZY

Zatím nejsou vypsané žádné kurzy


POPISKY KURZŮ


POPISKY LETNÍCH LEKCÍ


LUCKA & KOLIN - Úvod do Swing-outu

Pokud jste už někde slyšeli pojem Swing-out a pořád nevíte, o co se jedná, tak v tomto kurzu se naučíte jeho základy! Půjde se pěkně pomalu step by step, naučíte se jak jej tančit a když budete hodně šikovní, tak i nějakou jeho variaci. Kurz je určen pro ty, kteří mají za sebou obě LH2 a LH3 mimo swing outu. A samozřejmě pro všechny, kteří by si chtěli základy swing outu zopakovat 😉

POPISKY KURZŮ (přes léto tyto kurzy neotevíráme)

ZÁKLADNÍ KURZY


LINDY HOP 1

Jak už název napovídá, je to úvod do tance Lindy Hop. Je pro všechny, kteří jej nikdy netančili nebo byli párkrát na tančírně a chtěli by umět to, co tam viděli. Projdou se základní pohyby a kroky, dost na to, aby se dalo zatančit si na tančírně už po první lekci, ale ne zas moc, aby se z toho zahltila hlava. Prostě takový akorát pomalý rozjezd!

LINDY HOP 2

Party Moves – Chcete zazářit na tančírně s novými tanečními figurami? V tomto kurzu navážeme na materiál z Lindy Hop 1, pořádně se vytancujeme, naučíme nové figury a povíme si něco málo z technik důležitých pro pohodlné a zábavné tančení.

Survival Guide – Jak pohodlně požádat o tanec kohokoli, bezpečně protancovat skrz plný taneční parket i v podnapilém stavu a přežít narozeninový tanec? Tyto, jiné praktické tipy a nové zábavné figury na vás už čekají v tomto kurzu.

LINDY HOP 3

Swing-out – Pokud jste už někde slyšeli pojem Swing-out a pořád nevíte, o co se jedná, tak v tomto kurzu se jej naučíte! Půjde se pěkně pomalu od základů, naučíte se jak jej tančit a jaké jsou jeho základní variace.

Charleston – Znáte-li tanec spojený s písničkou „Babičko, nauč mě Charleston“, tak se jedná o Charleston z let dvacátých. Tento kurz se podívá na modernější verzi často tančenou spolu s Lindy Hopem. Ukážeme si základní krok a nějaké cool variace!

Jazz-up & Musicality – pokud se chcete naučit více vnímat hudbu během tance, osvojit si základy muzikality a ozvláštnit si Lindy Hop autentickým solo jazzem, tento kurz je jako na míru dělaný pro vás!

Cool moves & Styling – Náplň kurzu je jednoduchá – více tančení, více techniky, více tipů, jak u toho všeho vypadat dobře!

LINDY HOP 4

Lead & Follow – V tomto kurzu se zaměříme víc na techniky tančení. Dozvíte se více o Lead a Follow a zaměříme se na techniky jako stretch, connection a další.

Fast Feet – Pokud si nejste jistí jak tančit na rychlou hudbu, tento kurz je pro vás. Záleží na lektorech, ze kterého pohledu se na to podívají, je ale dost možné, že se bude procvičovat Charleston, Lindy Hop na rychlou hudbu a možná i další tance.

Swing-out Clinic – Pokud si nejste jisti vaším Swing-outem, tento kurz je pro vás. Bude se opakovat, jak má swing out vypadat, a jak ho můžete vylepšit a ozvláštnit!

Musicality & Rhythms – Kurz zaměřený na poslouchání hudby a reagování na ni. Taky se trošku podíváme na to, jak rozbít základní rytmus kroků a udělat z něj něco velkolepého

LINDY HOP 5

Lindy Hop 5 je místo, kde se dostáváme k samotné kráse Lindy Hopu. Už máme techniky a principy z Lindy Hop 1 -4 na kterých budeme stavět, a můžeme se vydat různými směry! Náplň lekcí je čistě na lektorech, kteří Lindy Hop 5 učí a na skupině, se kterou pracují!

EXTRA KURZY

Airsteps 1

Úvod do airstepů

V kurzu se budeme učit základy taneční akrobacie s důrazem na techniku a connection s partnerem, abyste byli schopni naučené použít v tanci. Kurz půjde od základů, ale určitě bude užitečný i těm, kteří u nás airstepy absolvovali dříve. Pokud bude přát počasí, pokusíme se některé lekce přesunout do parku.

Důležité
Na kurz je nutné přihlásit se s partnerem, se kterým absolvujete celý kurz. Ideální je, pokud jste na sebe tanečně zvyklí a partnerovi důvěřujete. Během lekcí partnery nestřídáme.
Berte v potaz, že vedlejším produktem trénování airstepů můžou být drobné odřeniny a modřiny.
Vzhledem k povaze kurzu nedoporučujeme hledat náhradu za partnera, který se nebude moct zúčastnit některé z lekcí.
Minimální úroveň tanečníků: absolvovaný kurz LH2

SOLO JAZZ

Solo jazz jsou kurzy zaměřené na tančení autentického jazzu. Jsou to solo kurzy, takže není třeba mít partnera! Podle lektora se v kurzu učí choreografie, improvizace na hudbu nebo cokoliv jiného, na co se lektor zrovna cítí. Tyto kurzy vám hlavně zlepší povědomí o vašem těle a jeho koordinaci, což výrazně zlepšuje i párové tančení, proto kurzy doporučujeme úplně všem!

Solo 1 – Kurz pro všechny, co se Solo jazzem nemají žádné nebo malé zkušenosti. V kurzu se proberou úplné základy a pojede se pěkně pomalu!

Solo 2 – Kurz pro ty, co už mají nějaký autentický Solo jazz za sebou a cítí se na větší výzvu, složitější kroky a zajímavější rytmy!

BALBOA

Hudba zrychluje a místo na parketu ubývá? Ideální čas zatančit si Balboa! Zrozen ve 20. letech minulého století, Balboa se tančí v bližším držení a je charakteristický rychlým tempem, krásně a rychle se točícími partnerkami a prostorovou nenáročností. Ačkoliv je často nazýván „tancem pro tanečníky“ díky jemnému a přesnému vedení, Balboa umí zazářit svou dynamikou a atraktivními figurami.

Balboa 2 – Máte-li za sebou Balboa 2 a přejete si pokračovat? Balboa 2 je právě pro vás! Budou se procházet (většinou) jiné věci než v minulé Balboa 2, ale nebude to nic těžkého! Pokud se cítíte, že už vám Balboa velmi jde a chtěli byste výš, jeden z Balboa lektorů si s vámi zatančí a řekne vám, jestli je pro vás Balboa 2 nebo 3 😉

NĚCO NAVÍC VE STUDIU


Studio je velké a máme prostor tu pořádat i další věci, než jen kurzy. Zatím pro vás budeme mít nachystané následující 😉

Tuesday Night Watch

Hudebních a tanečních filmů je kolem jazzu spousta a je škoda je nevidět! Každé úterý od 21:00 vám Peter nějaký takový film pustí 😉
POZOR! Není třeba se nikde registrovat ani nic platit. Prostě dojdete a kouknete se!

Vytvořeno v Brně s láskou k tanci. Copyright @ Swing Wings 2014-2016.