Večerníčky  Swings Wings & Kohútku

Večerníčky Swings Wings & Kohútku – to jsou přednášky, diskuse, či workshopy, které by neměly uniknout tvojí pozornosti. Z našich obýváků až do toho tvého, ať už jsi kdekoliv. Pyžamko a vyčištěné zuby volitelně :-). Všechny večerníčky jsou dostupné zdarma.

Nadcházející večerníčky

Středa 24.2.2021 19.00

V HLAVĚ VINCENCE KUMMERA

Večer plný historek tohoto brněnského legendárního muzikanta, který hrál s mnohými světovými jazzmany. Ve středu v sedm na Zoomu!

Meeting ID: 886 7738 0944
Passcode: kokoko

Archiv večerníčků 

Středa 17.2.2021 19.00

OD KLASIKY K POPU vol. 2

V prvním díle večerníčku vám Mychal Cálik nestihl říct všechno, co si připravil, a proto navážeme dílem druhým. Hudebně-vzdělávací večerníček se zajímavými ukázkami ve středu v sedm na Zoomu!

Středa 10.2.2021 19.00

OD KLASIKY K POPU

Myslíte, že je swing mrtvý? Janek Čarek vám v dalším díle večerníčku ukáže, jaké vlivy a prvky swingové hudby přetrvaly do dnešních dní a objevují se i v moderní populární hudbě. Ve středu v sedm na Zoomu!

Středa 3.2.2021 19.00

OD KLASIKY K POPU

Tentokrát je čas se trochu přivzdělat. Večerníčkem nabitým znalostmi nás provede Mychal Cálik. Jak se měnila hudba napříč historií, co ji ovlivňovalo – a jak naopak působila hudba na společnost? Jak do toho zapadá swing a co si myslet o dnešní pop music? Odpověď na sto a jednu otázku a praktické ukázky k tomu. Ve středu v sedm na Zoomu!

Středa 27.1.2021 19.00

JAK SE NATÁČELO ALBUM HEART OF DIXIE

Pojďte s námi nakouknout do kuchyně kapely Heart of Dixie. Kapelník, kytarista a zpěvák Janek Čarek vás zasvětí do procesu nahrávání jejich nového alba „In love with Basie“. Jaké to je dát v době koronakrize dohromady partu muzikantů? Jak vybírali skladby na desku? Jak hledali „svůj zvuk“? Co všechno se děje mezi nahráváním a vypuštěním do oběhu?
Určitě vás napadá mnoho dalších otázek, a proto nezapomeňte ve středu v sedm ladit na Zoomu náš Večerníček!

Středa 20.1.2021 19.00

Historky taneční kapely

Neprozradíme vám víc než to, že večerníček bude tentokrát vyprávět Honza Galia. A jak jej známe, uslyšíte historky z hudebního života, zábavné, šťavnaté až pikantní, plné nefalšovaných emocí a zvuku podladěného kontrabasu. Neváhejte se svými všetečnými dotazy, budou vítány a možná i zodpovězeny.

Středa 13.1.2021 19.00

Improvizace v hudbě a tanci

Další středeční večerníček vám nabídne náhled do kompozice v reálném čase, neboli improvizace. Jak moc jsou si podobné improvizace v hudbě a v tanci, jaký je rozdíl v používání paměťové a kreativní části mozku a jak to využít v praxi – o tom všem můžete diskutovat s Mychalem Cálikem v naší druhé hudebně zaměřené přednášce.

Středa 6.1.2021 19.00

Proč se blbě hraje pro tanečníky

Muzikanti obvykle hrají swing, protože ho mají hodně rádi. Přesto není vždy snadné udržet všechny na parketu šťastné. V první přednášce z nového cyklu se dozvíte, proč není jednoduché hrát taneční swing, a co se řeší v šatně mezi sety na tanečním festivalu. Ve středu od sedmi na Zoomu!

Pondělí – 07.12.2020, 19.00

St. Louis Shag

Znáš Collegiate shag? Tak tohle je úplně jiný shag – s triple stepama! Maťo na dalším Večerníčku představí, co je to zač a seznámí nás s historií i osobnostmi St. Louis Shagu.
Proč je to taková zábava? Jaká si pustit videa? A jaká se na to vlastně hodí muzika? V pondělí od sedmi na Zoomu!

Pondělí – 30.11.2020, 19.00

Kouzlo balboi odtajněno

O čem je ten tanec v těsném držení na bláznivě rychlou hudbu, kde divák nerozezná, jaké kroky si tanečníci šmatlají? Jak vznikla balboa v Brně? Co nám dává balboa, co jiné tance nemají?
Tři hosté: Vojta, Jarin a Poli. K tomu moderátorka Zuzka a vy všichni, koho balboa alespoň v nejmenším zaujala, a talk o brněnské balboe je na světě. 

Pondělí – 23.11.2020, 19.00

Historie Collegiate Shagu

Kde se vzal Collegiate shag? Kdo stál počátcích tohto hravého tance? Pojďte objevovat spolu s námi. Standa a jeho tajný host ze zahraničí se s námi podělí o kousek historie.

Pondělí – 16.11.2020, 19.00

Fyziotéma: Chodidlo

Lektorka Mária je fyzioterapeutka. Porozpráva nám, na čo si dávať pozor u chodidla: jak ho mít aktivní, co dělat v domácím prostrědí, aby noha neochabovala, neměli sme pokroucené prsty, a nebolel nás z toho celý člověk.

Pondělí – 09.11.2020, 19.00

Na gauči s Pavli

Aneb na co jste se chtěli zeptat, ale ještě jste neměli příležitost. Ivča (Atika) si tentokrát pozvala Pavli jako hosta na hodinový talk o všem, co vás zajímá.  Jaké má taneční plány do budoucna, jak si vede v koronakrizi škola anebo jak se má Damián? V pondělí od sedmi na Zoomu.

Své otázky múžete Pavli klást přes Slido -> https://app.sli.do/event/1znn7xyt

Středa – 04.11.2020, 19.00

Benny Goodman History Talk

Historický talk si vzal pod palec Marek – mladá energie mezi tanečníky i DJi. Spolu s moderátorem Matěm se budou bavit o životě, kariéře a tvorbě Bennyho Goodmana.
Fotky, videa a historie jedné z výrazných osobností zlaté swingové éry, které melodie slyšel v životě snad každý.

 

Pondělí – 02.11.2020, 19.00

Soutěžení ve swingu

Pavli si vzala pod palec téma soutěžení. Spolu s hosty se bude bavit o tom, v čem je soutěžení ve swingu specifické. V čem jsou jiné soutěže třeba v boogie woogie nebo společenských tancích?
Kuriozní varianty swingových soutěží, největší úspěchy, osobní premiéry i vhled do toho, jak to ve světě všechno funguje.

Středa – 28.10.2020, 19.00

Ekologie a kosmetika

Soňa si pozvala k diskusi Moniku, doktorandku biofyzikální chemie na VUT, které se v laboratoři rodí vlastní značka eko kosmetiky Wikarska symbiotics. Na Monči „podpultovky“ spousta swingařů nedá dopustit už teď ?. Začneme u dopadů kosmetiky na ekologii, dozvíme se, jestli jsou označení jako „organic“ a „natural“ jen slova, nebo i skutky, i jak složité je si vlastně doma vyrobit vlastní kosmetiku.

 

Pondělí – 26.10.2020, 19.00

Jak se stát lepším tanečníkem – Lindy hop & solo jazz

Zkušenosti a tipy Maťa, který by množstvím vlastních tréninků hravě konkuroval mnohým profi tanečníkům. Naváže panelová diskuse s Jančou, Pavli, Kubou a Kepem ze Swing Wings Brno a taky Zuzkou a Dariem z ostravských Jazz Monkeys. A místo bude i na vaše dotazy ?
Co a jak trénovat – v páru i sám doma (nejen v karanténě)? Jaké různé taneční skills si můžu jako tanečník osvojit? Fyzika, psychika a swingový beat.

Středa – 21.10.2020, 19.00

Nezávazný pokec o shagu

Začneme Standou, lektorem a vášnivým milovníkem shagu! Povídat si budem o tanci: jak se učit, kde čerpat, jak učit ostatní. Standa nám pustí pár zajímavých videí, podělí se o zkušenosti z festivalů a prozradí i návod, jak se stát shagovým lektorem snadno a rychle.

 

Jak můžu podpořit Swing Wings?

Online open classes

Virtuální varianta lekce přímo u tebe doma. Spoj se s ostatními studentama z pohodlí a bezpečí domova přes Zoom. Pozvi lektora k sobě domů.

Poukazy pro lepší budoucnost

Pokud chceš podpořit Swing Wings, udělej někomu radost, nebo si sám nech na Vánoce nadělit dárkový poukaz na kurz, který bude
až to bude možné 🙂

Facebookové skupiny

Swing Wings Brno Lindy Hop dancers

Swing Wings kavárna