Večerníčky se Swings Wings

Večerníčky se Swings Wings – to jsou přednášky, diskuse, či workshopy, které by neměly uniknout tvojí pozornosti. Z obýváků Swing Wings týmu až do toho tvého, ať už jsi kdekoliv. Pyžamko a vyčištěné zuby volitelně :-). Všechny večerníčky jsou dostupné zdarma.

Nadcházející večerníčky

Večerníčky se Swings Wings – to jsou online přednášky, diskuse či workshopy na Zoomu, které by neměly uniknout tvojí pozornosti. Z obýváků Swing Wings týmu až do toho tvého, ať už jsi kdekoliv. Pyžamko a vyčištěné zuby volitelně.

Všechny večerníčky jsou dostupné zdarma 🙂

Pondělí – 16.11.2020, 19.00

Fyziotéma: Chodidlo

Lektorka Mária je fyzioterapeutka. Porozpráva nám, na čo si dávať pozor u chodidla: jak ho mít aktivní, co dělat v domácím prostrědí, aby noha neochabovala, neměli sme pokroucené prsty, a nebolel nás z toho celý člověk.

Meeting ID: 898 1864 9304
Passcode: jaknanohu

Pondělí – 23.11.2020, 19.00

Historie Collegiate Shagu

Kde se vzal Collegiate shag? Kdo stál počátcích tohto hravého tance? Pojďte objevovat spolu s námi. Standa a jeho tajný host ze zahraničí se s námi podělí o kousek historie.

Meeting ID: 810 6439 0694
Passcode: ssia

Archiv večerníčků 

Pondělí – 09.11.2020, 19.00

Na gauči s Pavli

Aneb na co jste se chtěli zeptat, ale ještě jste neměli příležitost. Ivča (Atika) si tentokrát pozvala Pavli jako hosta na hodinový talk o všem, co vás zajímá.  Jaké má taneční plány do budoucna, jak si vede v koronakrizi škola anebo jak se má Damián? V pondělí od sedmi na Zoomu.

Své otázky múžete Pavli klást přes Slido -> https://app.sli.do/event/1znn7xyt

Středa – 04.11.2020, 19.00

Benny Goodman History Talk

Historický talk si vzal pod palec Marek – mladá energie mezi tanečníky i DJi. Spolu s moderátorem Matěm se budou bavit o životě, kariéře a tvorbě Bennyho Goodmana.
Fotky, videa a historie jedné z výrazných osobností zlaté swingové éry, které melodie slyšel v životě snad každý.

 

Pondělí – 02.11.2020, 19.00

Soutěžení ve swingu

Pavli si vzala pod palec téma soutěžení. Spolu s hosty se bude bavit o tom, v čem je soutěžení ve swingu specifické. V čem jsou jiné soutěže třeba v boogie woogie nebo společenských tancích?
Kuriozní varianty swingových soutěží, největší úspěchy, osobní premiéry i vhled do toho, jak to ve světě všechno funguje.

Středa – 28.10.2020, 19.00

Ekologie a kosmetika

Soňa si pozvala k diskusi Moniku, doktorandku biofyzikální chemie na VUT, které se v laboratoři rodí vlastní značka eko kosmetiky Wikarska symbiotics. Na Monči „podpultovky“ spousta swingařů nedá dopustit už teď ?. Začneme u dopadů kosmetiky na ekologii, dozvíme se, jestli jsou označení jako „organic“ a „natural“ jen slova, nebo i skutky, i jak složité je si vlastně doma vyrobit vlastní kosmetiku.

 

Pondělí – 26.10.2020, 19.00

Jak se stát lepším tanečníkem – Lindy hop & solo jazz

Zkušenosti a tipy Maťa, který by množstvím vlastních tréninků hravě konkuroval mnohým profi tanečníkům. Naváže panelová diskuse s Jančou, Pavli, Kubou a Kepem ze Swing Wings Brno a taky Zuzkou a Dariem z ostravských Jazz Monkeys. A místo bude i na vaše dotazy ?
Co a jak trénovat – v páru i sám doma (nejen v karanténě)? Jaké různé taneční skills si můžu jako tanečník osvojit? Fyzika, psychika a swingový beat.

Středa – 21.10.2020, 19.00

Nezávazný pokec o shagu

Začneme Standou, lektorem a vášnivým milovníkem shagu! Povídat si budem o tanci: jak se učit, kde čerpat, jak učit ostatní. Standa nám pustí pár zajímavých videí, podělí se o zkušenosti z festivalů a prozradí i návod, jak se stát shagovým lektorem snadno a rychle.

 

Jak můžu podpořit Swing Wings?

Online open classes

Virtuální varianta lekce přímo u tebe doma. Spoj se s ostatními studentama z pohodlí a bezpečí domova přes Zoom. Pozvi lektora k sobě domů.

Poukazy pro lepší budoucnost

Pokud chceš podpořit Swing Wings, udělej někomu radost, nebo si sám nech na Vánoce nadělit dárkový poukaz na kurz, který bude
až to bude možné 🙂

Facebookové skupiny

Swing Wings Brno Lindy Hop dancers

Swing Wings kavárna