Taneční skupina Rhythm Pilots

,,Jsme skupina swingových tanečníků, kteří jsou svým tancem a osobností inspirací pro ostatní a šíří nadšení pro swingovou kulturu a historii.”

KDO JSME?

Rhythm Pilots je taneční skupina, která se zaměřuje na tance 30. a 40. let 20. století jako je Lindy Hop, Charleston, Balboa či Collegiate Shag. Především je ale skupinou lidí, kteří se vzájemně inspirují – a to nejen tanečně, ale hlavně svým nadšením a zapálením pro věc. Během tréninků se zaměřujeme na učení se starých old school routines, ať už párových, nebo sólových (California/First stop/…), na vytváření svých vlastních choreografií a hledání osobitého stylu. Nechybí ani nácvik airstepů. Záleží nám na tom, aby každý tanečník měl alespoň základní znalosti a přehled o swingové kultuře, historii a hudbě.

Vystoupení

Máte zájem o vystoupení?

Chystáte firemní akci, ples nebo festival, na kterém byste chtěli stylové taneční vystoupení? Neváhejte nám napsat a domluvíme se na konkrétním programu šitém na míru, který se může skládat z následujícího:

  • 1 – 4 taneční páry
  • Připravené choreografie, show na různá tempa, i akrobatické prvky
  • Improvizovaná předtančení tanců Lindy Hop, Charleston a Solo Jazz
  • Ukázková výuka tance pro účastníky akce
  • Kostýmy inspirované 30. a 40. lety 20. století.

Spolupracujeme s brněnskými jazzovými tanečními kapelami Django Jet a Heart of Dixie. Společně s nimi dokážeme přinést na akci krásnou atmosféru 40. let.

Kontakt: janca@swingwings.cz

Sledujte nás na socíalních sítích:

Ukázky naších vystoupení