Taneční skupina Rhythm Pilots

,,Jsme skupina swingových tanečníků, kteří jsou svým tancem a osobností inspirací pro ostatní a šíří nadšení pro swingovou kulturu a historii.”

KDO JSME?

Rhythm Pilots je taneční skupina, která se zaměřuje na tance 30. a 40. let 20. století jako je Lindy Hop, Charleston, Balboa či Collegiate Shag. Především je ale skupinou lidí, kteří se vzájemně inspirují – a to nejen tanečně, ale hlavně svým nadšením a zapálením pro věc. Během tréninků se zaměřujeme na učení se starých old school routines, ať už párových, nebo sólových (California/First stop/…), na vytváření svých vlastních choreografií a hledání osobitého stylu. Nechybí ani nácvik airstepů. Záleží nám na tom, aby každý tanečník měl alespoň základní znalosti a přehled o swingové kultuře, historii a hudbě.

Vystoupení

Máte zájem o vystoupení?

Chystáte firemní akci, ples nebo festival, na kterém byste chtěli stylové taneční vystoupení? Neváhejte nám napsat a domluvíme se na konkrétním programu šitém na míru, který se může skládat z následujícího:

 • 1 – 4 taneční páry
 • Připravené choreografie, show na různá tempa, i akrobatické prvky
 • Improvizovaná předtančení tanců Lindy Hop, Charleston a Solo Jazz
 • Ukázková výuka tance pro účastníky akce
 • Kostýmy inspirované 30. a 40. lety 20. století.

Spolupracujeme s brněnskými jazzovými tanečními kapelami Django Jet a Heart of Dixie. Společně s nimi dokážeme přinést na akci krásnou atmosféru 40. let.

Kontakt: janca@swingwings.cz

Sledujte nás na socíalních sítích:

Ukázky naších vystoupení

Konkurz

Znova otevíráme konkurz do taneční skupiny Rhythm Pilots. Potřebujeme doplnit jednoho leadra kvůli našim aktuálním nevyrovnaným počtům do párů. Jsme ale otevřeni i výběru dalšího celého páru (1 leader a 1 follower), pokud na konkurz dojde dostatek swingových nadšenců! Je tedy možné, že do skupiny vezmeme až tři lidi.

Co je důležité a chceme, abyste věděli – nehledáme hotové tanečníky, ale lidi s energií, chutí a láskou ke swingu a tanci.

Kdy: 6.12.2023 – od 18:00 ve studiu Kafka (přijď s dostatečným předstihem, začínáme na čas)

Jak to bude probíhat?

1. kolo: Taneční schopnosti

 • seznámení s konceptem, vizí skupiny, našimi očekáváními
 • taneční část:
  • warm up
  • social dance
  • rytmická část
  • sólo a párové kombo
  • vlastní připravený tanec (krátká ukázka – cca 1 min toho, v čem vynikáte, co máte rádi – solo, v páru, swing, latino, street dance, step, balet, klidně i improvizace, prostě cokoliv, v čem se cítíte nejlépe)

2. kolo: Osobní setkání a ujasnění si priorit a očekávání (proběhne pravděpodobně v ten stejný den nebo se domluvíme na jiném termínu). Jak to bude vypadat? Úplně jednoduše, popovídáme si s lidmi, kteří nás osloví v prvním kole a probereme naše vzájemná očekávání.

Možná se vám zdá, že je toho hodně. Nicméně opak je pravdou. Rádi bychom vám totiž dali možnost vyniknout v tom, v čem jste dobří, proto bude mít konkurz několik částí.  Jednomu sedne to, druhému zas ono. Nemusíte se hlásit v páru.

Tréninky probíhají 1x týdně, vždy ve středu v 17:30-20:30 ve studiu Swing Wings. Víkendová soustředění cca 1–2 ročně.

Zapište si termín do kalendáře, budeme se na vás těšit v prosinci! ❤️

Konkurz Rhythm Pilots

Item
Amount
Price
Final price
Final price
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Dancing as?
Do you have partner?