Stadtl Shuffle [štatl šafl]

18.5. – 21.5. 2023

Lokálně laděný víkend plný balboy, živé hudby a inspirativních lekcí.

*** For English click HERE! ***

PÁRTY A KAPELY

Čekají nás až čtyři protančené večery! 

Čtvrteční tančírna

Na ty,  kdo si víkend plný balboy v Brně chtějí prodloužit na maximum,  se budeme už ve čtvrtek těšit s DJem na našem oblíbeném místě – v podkrovní Místogalerii Skleněná louka.

Pátek a sobota

Kapely na pátek a sobotu jsme svěřili do rukou těm nejpovolanějším – a jak to u nás často bývá, vznikly (anebo vznikají) nám přímo na míru! Oba večery proběhnou v Kinokavárně.

… Páteční párty s Chief Rhythm and His 5

Rok co rok vzniká na zakázku brněnské balboa komunity nová kapela.  Ani letošní Stadtl Shuffle nebude výjimkou! Pod vedením chronického zakladatele kapel Janka Čarka, který se v tomtu projektu vrátí do role hlavního vokalisty, se představí nové talenty z Katedry jazzové intepretace na brněnské JAMU 🎺 I samotní muzikanti se těší na tento mix nové energie a repertoáru s dekádou zkušeností z tanečních festivalů.
… Sobotní párty s Tryin’ -To-Be-Good Men

Hlavní hvězdou sobotního večera budou Tryin’ -To-Be-Good Men. Kapela, která pod rukama Janka Čarka a Petra Pospíšila vznikla loni pro první edici Stadtl Shuffle, si od té doby získala srdce balboistů na parketech hned několika mezinárodních festivalů. Inspiraci hledají v uskupení Bennyho Goodmana a Lionela Hamptona – jejich aranže doprovázené zvuky vibrafonu vás chytí za srdce a jen tak nepustí. Šaflovat do rytmu nám to bude jedna radost!

Nedělní zakončení

Neděli zakončíme selekcí vinylů s Petrem a Štěpánem. Kavárnu JAGA, v jejímž foyer se s místními tanečníky scházíme každou neděli, tentokrát proměníme v útulné balboiště a se sklenkou ořechovky v ruce si s vámi připijeme na oslavu protančeného víkendu.

LEKTOŘI

Za inspirací není třeba chodit daleko! Pozvali jsme proto dva páry zkušených lektorů ze sousedního Polska, kteří láskou k balboe jen srší.

Letos máme tu radost v Brně přivítat následující lektory:

 • Anna Mojle a Rafał Rendak (Varšava)
 • Maria Ślęczka a Rafał Ślęczka (Krakov)

Anna & Rafał

Ania & Rafał mají rádi, když je tanec příjemný, veselý, plný energie a když koresponduje s hudbou. V jejich tanci je vždy malý kousek pozitivního bláznovství. Oba jsou zkušení tanečníci collegiate shagu, balboy, lindy hopu i St. Louis shagu. Rafał tančí od roku 2011, Ania od roku 2014. Od roku 2020 učí společně a přináší jim to spoustu radosti. V poslední době se věnují hlavně balboe a collegiate shagu. Oba se těší, až s námi budou moct sdílet své vědomosti i zkušenosti, které v průběhu těch let nasbírali.

Nás Ania s Rafałem nadchli svou bezprostředností, precizností pohybu i tím, jak jsou schopni přecházet mezi jednotlivými styly, a přitom v každém z nich vypadat “doma”. 

Maria & Rafał

Maria & Rafał objevili lindy hop v roce 2012 a učít jej spolu začali už o rok později. Na cestě ke swingu si udělali pár zastávek: u lidových tanců, contemporary, moderního jazzu a dalších stylů.  Jejich novou vášní je balboa – tanec, ve kterém dávají důraz na komunikaci mezi partnery.  Často říkají, že pokrok v tanci začíná v hlavě, ne v nohou. Věří, že tanec je primárně zdrojem radosti, nástrojem sebevyjádření a budování vztahů s ostatními.  Velkou hodnotou je pro ně budování komunity a právě tento přístup jim pomáhá lákat ke swingu víc a víc lidí.

Maria s Rafałem nás nadchli svým citem pro muzikalitu, komunikací v páru a lehkostí pohybu i v těch nejrychlejších tempech. 

  LEKCE A ÚROVNĚ

  • Lekce jsou koncipovány jako párové a vést je budou dva lektorské páry – Anna & Rafał a Maria & Rafał.
  • Účastníci budou na místě rozdělení do dvou paralelních skupin, které se můžou těšit na celkem 6 hodin lekcí ve dvou dnech.
  • Všechny lekce se budou konat ve Studiu Kafka na Kolišti 43.

  Úrovně lekcí:

  • Balboa Lovers (rozmezí Beginner/Intermediate až Intermediate)
   – máš už s balboou zkušenosti (alespoň 6 měsíců kurzů), ale cítíš, že máš před sebou ještě dlouhou cestu.
  • Balboa Fanatics (rozmezí Intermediate/Advanced až Advanced)
   – balbou už tančíš nějaký ten pátek, zvládáš nejrůznější tempa a cítíš se pohodlně jak v bal-swing, tak pure-bal.

  Pro obě úrovně budou v sobotu auditions – rozřazení do paralelních skupin podle srovnání s ostatními přihlášenými tanečníky.

  Výsledné rozřazení nemusí striktně odpovídat úrovni, na kterou se přihlásíš – záležet bude zejména na tanečních zkušenostech ostatních účastníků, abychom mohli zajistit co nejkomfortnější zážitek z lekcí pro všechny. 

  Prosíme, přihlaš se přesto do úrovně podle svého nejlepšího svědomí, pomůžeš nám tak s vyrovnaností úrovně leads a follows v jednotlivých skupinách.

   

  CENY

  * Doporučujeme se na párové lekce registrovat v páru. Ti, kteří se přihlásí sólo, čekají na waiting listu na spárování s účastníkem opačné role.
  Pro hledání partnera můžete využít skupiny Hledám tanečního partnera/partnerku – SWING WINGS nebo přímo facebookovou událost.

  ** Storno podmínky: Vrácení ceny lístku z naší strany není možné. Pokud se zúčastnit nemůžeš, nabídni prosím své místo ve facebookové události či lokálních skupinách.  V případě změny účastníka je třeba kontaktovat nás na pilot@swingwings.cz. Na stejné adrese rádi potvrdíme, zda prodávající danou vstupenku skutečně vlastní.

   
  VYBER SI SVŮJ BALBOA BALÍČEK!
  Balíček Cena zahrnuje Cena na osobu
  FULL PASS 6 hodin párových balboa lekcí + vstup na 3 večerní párty (pátek, sobota, neděle). 2750 CZK 
  PARTY PASS 3x párty (dvě kapely, jednou vinyl DJs; pátek, sobota, neděle). 1050 CZK
  ČTVRTEČNÍ TANČÍRNA Naše klasická balboa tančírna na Skleněnce, otevřená pro všechny za vstupné do klobouku na místě. Není součástí full passu ani party passu. 50 CZK v hotovosti na místě
  PÁTEČNÍ PÁRTY První večer samotného festivalu v Kinokavárně s jamkou místních hudebníků a DJs. 450 CZK
  SOBOTNÍ PÁRTY Hlavní večer festivalu v Kinokavárně s Tryin’-To-Be-Good Men a DJs. 600 CZK
  NEDĚLNÍ PARTY Naše tradiční nedělní tančírna v kavárně JAGA, tentokrát v rychlých tempech a s vinyl DJs. Je součástí full passu i party passu, pro ostatní otevřená za vstupné do klobouku na místě. 100 CZK v hotovosti na místě
   

  DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

  AUDITIONS

  Pro větší pohodu a vyrovnanost úrovní proběhnou před začátkem párových lekcí v sobotu auditions – rozřazení do jedné ze dvou paralelních skupin. Auditions jsou pro všechny účastníky párových lekcí povinné.

  VYBERTE SI ČESKÉ KORUNY

  V průběhu lekcí ve studiu přijímáme za občerstvení pouze hotovost v českých korunách. Nezapomeňte si vyměnit nebo vybrat.

  Ani Místogalerie Skleněná louka možnost karty nenabízí, v Kinokavárně a Jaze naopak kartou zaplatíte bez problému.

  Telefon na kontaktní osobu (v případě problémů nebo otázek během festivalu)
  +420 731 745 909 (Míša)

  ETICKÝ KODEX

  Před registrací se prosím seznamte s naším etickým kodexem. Děkujeme, že spolu s námi vytváříte z této události bezpečný prostor.

  REGISTRACE

  Registrace je uzavřena. / Registrations are closed.

  Kontakt : pilot@swingwings.cz