*** For English Click Here ***

THE SLOW DOWN! 11.-13.6.2021

Druhá edice mezinárodního slow swing & blues festivalu v Brně!

 • 3 noci plné bluesové hudby
 • grilovací party v Otevřené zahradě
 • párové i sólové lekce s mezinárodními lektory
 • sólo track
 • doprovodné aktivity pro ty, kdo nemají lekce

BALLROOMIN‘ & JUKE JOINT BLUES

Co vše je vlastně blues? Na to odpovíme jen stěží – nabídneme vám ale možnost ochutnat spolu s námi některé z jeho příchutí. Celý víkend budeme tentokrát objevovat dvě z široké škály variant – ballrooming a juke joint blues, tak jak je vnímáme my a naši hosté.

NAŠE HODNOTY

Rozmanitost bluesové hudby
Bluesovou hudbu a její různorodost milujeme. To, že si na ni dokážeme i zatančit je ještě víc cool! Věříme, že objevovaní různých stylů a temp bluesové hudby pomáhá vyvinout univerzální taneční schopnosti a umožňuje tak stát se celkově lepším tanečníkem.

Otevřenost Lindy Hopperům
Citime, ze naše komunity jsou si velmi blízké. Proto chceme krásu bluesové hudby a tance ukázat i našim spřateleným lindy tanečníkum. Měli jsme to na zřeteli při vytváření konceptu celého festivalu. Chceme, aby se cítili pohodlně, povzbuzení k tomu svobodně si zatančit a využívat kvalit a dovedností získaných ve swingovém tanci.

„Tanec je jen jeden!“
Náš kamarád, velice talentovaný bubeník Kristián Kuruc má filosofii: „Hudba je jen jedna!“ Nemůžeme jinak než souhlasit a věříme, že to stejné platí i pro tanec. Když posloucháte hudbu a necháte ji hýbat svým tělem, neexistuje špatný krok nebo pohyb. Často máme ve zvyku dávat věci do škatulek, abychom jim lépe porozuměli, ale někdy zapomínáme, že ve skutečném světe žádné škatulky nejsou. Zkusme je spolu na chvíli odhodit!

Historický a sociální kontext
Blues má schopnost pohnout nejen vaším tělem, ale také proniknut do duše. Věříme, že znalost historie a kultury kolem bluesové hudby podporuje tuto schopnost bluesu. Ony znalosti nás dokonce můžou přivést k zamyšlení o svých vlastních hodnotách – a rozhodně napomáhají k tomu být lepší bluesový tanečník. Naší snahou je podporovat naše lektory v zasazování lekci do historického a sociálního kontextu a pokud nám to rozvrh dovolí, organizujeme také povídání o bluesové hudbě a tanci.

LEKCE A ÚROVNĚ

 • Všechny lekce budou v anglickém jazyce.
 • Lekce budou probíhat ve dvou párových skupinách a jedné sólo skupině. Tanečníci na párové lekce budou rozděleni do skupin na základě rozřazení (auditions), které se budou konat v sobotu o 11:00. Ti, kteří se na auditions nedostaví včas, můžou být požádaní o účast v nižším levelu. Sólo lekce auditions nemají.
 • Doporučujeme alespoň půl roku tančení (blues, swing, tango atd) a k tomu několik taster lekcí bluesu, pokuď blues není Váš primární tanec
 • Každá skupina z párového tracku bude mít tři párové a dvě sólové lekce.
 • Sólo track obsahuje pět lekcí.
 • Naši lektoři jsou: Gas Fernández & Alba Mengual z Madridu a Sep Vermeersch z belgického Gentu.

PÁRTY

Páteční party
První párty se bude hrát vetšinou shuffle. Nechceme zpomalit moc brzy, hlavně proto, aby Lindy Hoppeři, kteří jsou v bluesu noví, měli šanci se aklimatizovat a zatančit si tak i bez předchozích zkušeností. Nebojte, jak noc pokročí, tempo určitě zpomalí. Místo konání párty: ArtBar Druhý pád. Ukázka playlistu

Sobotní párty
Ballroom
noc! Nahoďte se do gala a přijďte si zatančit. Hrát pro nás budou The Dudes of Ellington svoje nejlepší jazz bluesové skladby. Většinu z nich aranžovali speciálně pro náš festival.
Místo konání párty: Dělnický dům. Ukázka playlistu

Nedělní párty
Festival ukončíme pořádnou Juke joint párty! Noc v baru plná smyslné a syrové muziky s trochou funky pozdě v noci. Loni Hoochie Coochie Band rozpálil parket a letos se představí znovu. Místo konání párty bude v Music Lab. Ukázka playlistu

 

 

VIDEA LEKTORŮ A KAPEL PRO THE SLOW DOWN 2020!

SEP VERMEERSCH

GAS FERNANDÉZ & ALBA MENGUAL

THE DUDES OF ELLINGTON

HOOCHIE COOCHIE BAND

7

REGISTRACE

Registrace bude otevřena v neděli 16.2.2020 v 19:30.

Closed

Kontakt: slowdown@swingwings.cz

CENY

 
VYBER SI SVŮJ SLOW DOWN BALÍČEK!
Balíček Cena zahrnuje Cena na osobu
COUPLE TRACK Fullpass: 3x 60 min párových lekcií, 2x 60 min sólo lekcií, 3x párty, BBQ párty, 1x taster lekce 2800 CZK (115 EUR) 
SOLO TRACK Fullpass: 5x 60 min lekcií, 3x párty, BBQ párty 1x taster lekce 2800 CZK (115EUR)
PARTY PASS 3x party, BBQ párty, 1x taster lekce. 900 CZK (39 EUR)
 
PS: Je lepší, pokud se registrujete rovnou s partnerem. V případě, že partnera nemůžete najít, zkuste i naši fb skupinu Swing Wings / Hledám partnera /partnerku.