Littner 2021

Uprostřed borových lesů, někde kolem Bzence na Jižní Moravě, kde nenajdete internet, ba ani telefonní signál, se plácá každé léto banda swingových bláznů kolem bazénu a ve volném čase rozhoupávají dřevěná prkna místní letní tančírny.

Začalo to v roce 2014 malým tanečním výletem a… Od té doby je zájem z řad studentů tak obrovský, že letos pořádáme už čtyři pěti denní turnusy.

Littner není obyčejný workshop. Je to především dovolená v přírodě u bazénu se swingovým soundtrackem, vodními lekcemi, jamujícími muzikanty, nočními hrami, moravskou kuchyní, pozorováním hvězd a nezapomenutelnými kabaretními vystoupeními.

COVID SEKCE

 

Přátelé, situace je stále velmi nejistá. My se ale snažíme aby Littner 2021 proběhnul. Zde je několik důležitých informací >>>

 

KDY LITTNER NEPROBĚHNE: Pokud vláda nepovolí hromadné akce alespoň v počtu do 100 lidí. Pokud bude povinné nošení roušek nebo respirátorů ve venkovních prostorech.

STORNO PODMÍNKY: Pokud Littner neproběhne z důvodu vládních nařízení, budeme vracet plnou výši zálohy. V případě, že budete muset svoji účast zrušit, napište nám prosím co nejdříve. Letos poprvé bude waiting list a uvolněná místa se budeme snažit přeobsazovat. Takže záloha propadá jen v případě, že se nám už žádného náhradníka najít nepodaří (např. v případě, že to bude hodně na poslední chvíli).

TESTOVÁNÍ: Klíčové je pro nás zajistit bezpečnost v táboře. Proto budeme při příjezdu kontrolovat 2 negativní antigenní testy (jeden ideálně ze dne příjezdu nebo max. den starý a druhý max. týden starý) nebo 1 negativní PCR test (ideálně ze dne příjezdu nebo max. den starý). Samotesty bohužel nestačí. Výjimku mají děti do 6 let, očkování (14 dní od poslední dávky) a osoby po prodělání Covid-19 (do 90 dní).
Moc všechny prosíme o zodpovědný přístup – pokud vás před Littnerem čeká jiná větší akce, zvažte svoji účast. Stejně tak po táboře popřemýšlejte, jestli si nedat pár dní pauzu… :heart:.

Z epidemiologických důvodů letos nepovolujeme návštěvy v táboře, ani pobyty na část turnusu. Prosíme, opouštějte tábor co nejméně a zodpovědně. Děkujeme za pochopení a spolupráci <3.

 

 

TERMÍNY 2021

Rodinný turnus: 22.-26.6. (út-so)
1.turnus 26.-30.6. (so-st) + hudební dílny
2.turnus 30.6.-4.7. (st-ne) 

3.turnus 14.-18.8. (so-st) + hudební dílny
4.turnus 18.-22.8. (st-ne)

!!! Není možné přijet jen na část turnusu !!!

Turnusy nejsou nijak rozdělené podle taneční úrovně, místo si zde najde každý ;-).

RODINNÝ TURNUS
Akce hlavně pro naše rodinky s dětmi. Volnější program šitý na míru podle možností a zájmu. Účastnit se může kdokoli, počítejte ale s všudypřítomnou dětskou roztomilostí a vším, co k ní patří :smile:

PRO ZAČÁTEČNÍKY
Ano, i vy, co ještě netančíte, můžete jet na Littner a jste víc než vítáni. Každý den ráno pro Vás budou nachystané lekce pro úplné začátečníky abyste si co nejdřív mohli zatančit. A navíc, Littner zdaleka není jen o lekcích. Když vás to nebude bavit, můžete kemp strávit v hamace a nebo u bazénu! 🙂

HUDEBNÍ DÍLNY
Po loňském úspěchu Kohútek opět připravuje program pro všechny muzikální swing kids. Pokud byste se na Littneru rádi více hudebně vyžili a jste zároveň ochotní obětovat ležení u bazénu mezi lekcemi, bude pro vás připravena intenzivní hudební nalejvárna. Půjde hlavně o hraní v kapelách složených ze studentů, které vystoupí během posledního večera s krátkým setem. Na místě se bude vybírat příspěvek 200,- na technické zázemí. POZOR: dílny tentokrát proběhnou jen na 1. a 3. turnusu.

MÍSTO KONÁNÍ

Tábor se koná v turistické základně Littner u obce Bzenec Přívoz. Je tam krásně, kolem borovicové lesy a omezený signál. Co víc si přát!

Turistická základna Littner, Doly Littner 1063, Bzenec GPS: 48.935634, 17.261497

Jak se dopravit?
AUTEM Do aut se prosím zorganizujte ZDE, byla by škoda, kdyby z Brna odjížděla poloprázná auta. DŮLEŽITÉ: do lesa kolem střediska je omezený vjezd a proto se autem dostanete pouze ze strany od Bzence. K tábořišti se dá přijet i z druhé strany, ale je tam zákaz. Jakmile projedete Bzencem mějte se na pozoru.  Před viaduktem je odbočka do lesa. Musíte trefit tu správnou! Označíme ji fáborkem a pár dalších rozcestí také. Takže se nemusíte bát, že zabloudíte :).
VLAKEM Stanice Bzenec přívoz (Rychlíky tam nestaví). Prosím berte na úváženou, že je to 2,5 km pěšina borovým lesem! Proto doporučujeme pevnou obuv. Taky se vám šikne zkusit se domluvit s nějakým řidičem ať vám těžší věci vezme z Brna autem. Ideálně se domluvte na Facebooku a přijíždějte ve skupinách.

KDY SE DOSTAVIT?
Registrace na Littneru bude otevřená od 16 do 19 hodin. Pokud víte dopředu, že nestíháte přijít v těchto hodinách, dejte vědět Ifce (773620766), ať na Vás nečeká. Odjezd z tábora je do 11 hodin. 

Strava na Littneru je poctivá, moravská a táborová. Nečekejte, že přijedete hubenější než jste odjeli! Každý den budete mít snídani, oběd a večeři. Ke každému hlavnímu jídlu bude malý zeleninový salát. Kuchyně vyhoví všem, co si napsali, že jsou vegetariáni, bezlepci nebo bezlaktózy. Protože tým kuchařek tety Šárky je prostě nej! Na co už ale kapacitu nemají, jsou veganská jídla (a ani varianta vegetarián + bezlaktóza nás neoklame 😉 ). Doporučujeme si vzít trvanlivé mlsky na noční hlad, nebo ovoce a zeleninu pokud jste zvykli jíst jí opravdu hodně.

Pitný režim:  V areálu není žádný obchod ani bufet. Tradičně ale postavíme vlastní bar a budete si moct dát smoothie, mňami filtrované kafe a dokonce i čepované pivo nebo limo! 🙂 Vlastní alkohol povolen. Bar není vybaven vínem nebo alkoholem na panáky. V průběhu akce nebude mít nikdo nepovolaný přístup do kuchyně, nepočítejte prosím s ledničkou, pokud nemáte speciální dietu (je jedna malá na celý kemp). (Pokud budete chtít chladit víno, schováme vám ho do sklepa – otázka – jestli ho ještě dostanete zpátky? :)). Na tančení si vemte lahve na vodu. Littner má vlastní studnu s pitnou vodou. U várnice bude varná konvice s čajem a rozpustnou kávou. DOPORUČUJEME SI VZÍT VLASTNÍ PŮL LITR NEBO HRNÍČEK.

UBYTOVÁNÍ V chatkách po čtyřech a v budově ve velkých pokojích po sedmi. Ubytování je skromné, táborového stylu. Dostanete ložní prádlo, a přikrývky. Spacák není potřeba. Stanování v areálu není povoleno. Jestli chcete bydlet konkrétně v nějaké chatce nebo mít jistotu, že budete s kamarády, dejte nám vědět. Pokusíme se Vám vyjít vstříc ale kdo dřív přijde, ten dřív mele 🙂

Littner je především dovolená a proto i lekce jsou oddechové. Základní lekce jsou pouze dvě denně. Podle zájmu a počasí je doplňujeme speciálními aktivitami, jako jsou přednášky, vodní lekce, solo lekce, lekce muzikality a další. Lekce na Littneru učí lektoři Swing Wings, případně speciální hosté. Všechny aktivity jsou v ceně kempu.

Po loňském úspěchu Kohútek opět připravuje program pro všechny muzikální swing kids. Pokud byste se na Littneru rádi více hudebně vyžili a jste zároveň ochotní obětovat ležení u bazénu mezi lekcemi, bude pro vás připravena intenzivní hudební nalejvárna. Půjde hlavně o hraní v kapelách složených ze studentů, které vystoupí během posledního večera s krátkým setem. Na místě se bude vybírat příspěvek 200,- na technické zázemí. POZOR: dílny tentokrát proběhnou jen na 1. a 3. turnusu.

 

Maminka od Pavli nám opět sestavila seznam co s sebou na tábor. Má v tom sestavování silnou mnohaletou praxi. Můžete odškrtávat!
 
Kalhotky/trenky, ponožky, tepláky, kraťase, mikina, svetr, šusťáková bunda, baterka + tužkové, sandály, taneční tenisky, plavky, osuška, ručník, tričko s kr. i dl. rukávem, pokrývka hlavy, pláštěnka, opalovací krém, kapesníky, repelent, kartička pojišťovny, kostým na tematickou party, pasta, kartáček, šampon, kondicionér, mýdlo, hřeben, vlastní hygiena, deodorant, vložky/tampony/kondomy, kapesní nůž, šití, nůžky, známky + dopisní papír, věci do vlasů, Zyrtec na alergii, kosmetické tampóny, odličovadlo, věci na spaní, sluneční brýle, čočky+vodička, flaška na pití, oplatky/sladkosti, peníze, mobil + nabíječka, doklady, půl litr na pivo/šťávu, hrneček, hammock, lehátko, nafukovací věci do bazénu
 
VLASTNÍ PŮL LITR NEBO HRNÍČEK. Nebudeme dodávat žádné plastové kelímky. Letos nebude povoleno ani půjčovat si hrníčky z jídelny. Opravdu!
Nezapomeňte také na hotovost, nejen na zaplacení doplatku za pobyt, ale také na útratu na našem plážovém baru ;-).

TÉMATICKÁ PÁRTY je už ověřená stálice, která probíhá vždy hned druhý večer, proto si nezapomeňte přibalit i kostým!V minulých letech jsme navštívili exotické krajiny, projeli se po Route 66 a prošli si výcvikem tajných agentů. Letošním tématem jsou – DĚTI DEVADESÁTEK! Backstreet Boys nebo Lunetic? Dallas, Tak jde čas, Beverly Hills? Najděte staré Bravíčko, králíčka Azurita, walkman, boty na platformě, lacláče nebo mrkváče, džínové bundy i šusťákovky. Vraťte se do svých mladých let a ukažte, co ve vás zanechala 90tá léta. 

Poslední noc se připravte na KABARET. Zúčastnit se může KDOKOLIV s vystoupením jakéhokoliv stylu. Ukažte nám, co ve vás je a jaký další talent kromě swingu pěstujete. Už jsme viděli například taneční choreografie, divadelní scénky, básničky, hudební ukázky, ohnivou show, akrojógu nebo třeba aquabelly. Těšíme se, co dalšího nám předvedete!

CENA

1.-4. turnus 3600 Kč
rodinný turnus 3200 Kč, děti bez stravy zdarma, děti s poloviční porcí 700 Kč 
pokud Vaše dítě jí jenom trochu, doporučujeme pro rodiče JUMBO porci – doplatek 360 Kč za turnus

Platba bude rozdělená na dvě části. Po registraci obdržíte email s pokyny k platbě. Záloha bude 2000,- Kč a zbytek zaplatíte na místě.
V ceně je zahrnuté ubytování, 3x denně ňami jídlo od tety Šárky, všechny lekce, program a tančírny.

Storno podmínky:  Pokud Littner neproběhne z důvodu vládních nařízení, budeme vracet plnou výši zálohy. V případě, že budete muset svoji účast zrušit, napište nám prosím co nejdříve. Letos poprvé bude waiting list a uvolněná místa se budeme snažit přeobsazovat. Takže záloha propadá jen v případě, že se nám už žádného náhradníka najít nepodaří (např. v případě, že to bude hodně na poslední chvíli).

Registrace – 16.5.2021 19:00

Letos budeme registrace na Littner potvrzovat manuálně, mějte prosím s námi strpení. Dokud vám nepřijde potvrzení, jste stále na čekačce. Pokud se vaše taneční role nezobrazuje, místa pro tuto roli jsou již vyprodaná. 

Rodinný turnus

-------------------------------
Cena: 3 200 Kč
-------------------------------
22. 6. - 26. 6. (út-so)
Pokud jste si zvolili poloviční porci pro své dítě, na místě budete doplácet 700 Kč/dítě.

1. turnus

----------------------------
Cena: 3 600 Kč
----------------------------
26. 6. - 30. 6. (so-st)

2. turnus

----------------------------
Cena: 3 600 Kč
----------------------------
30. 6. - 4. 7. (st-ne)

3. turnus

----------------------------
Cena: 3 600 Kč
----------------------------
14. 8. - 18. 8. (so-st)

4. turnus

----------------------------
Cena: 3 600 Kč
----------------------------
18. 8. - 22. 8. (st-ne)
Položka
Množství
Cena
Konečná cena
Pokud jedeš na 2. nebo 4. turnus, napiš nám prosím, jaké jsou tvé taneční zkušenosti. Info piš ve formátu: - jsem úplný začátečník - tančím méně než půl roku - tančím půl roku až rok - tančím jeden až dva roky roky - tančím déle než dva roky
Dej nám prosím vědět, pokud máš nějaké alergie, či speciální diety. Porce Littnerovského jídla nasytí i ty hladovější. Na talíř dostanete například čvrt kila masa, 150g rýže nebo 4 knedle. Pokud ale máte chuť na dvojitou porci masa, 8-10 knedlí, doporučujeme přikoupit si Jumbo porci! Za cenu jedné brněnské večeře vás udržíme najezené do přesyta celý Littner 🙂 Pokud tedy chcete větší nášup, nezapomeňte zaškrtnout Jumbo porci s příplatkem 360 Kč za pobyt.
Pokud máš alergii na jídlo (kromě laktózy a lepku) či nějakou speciální dietu, napiš nám o tom prosím do poznámky. Pozn. veganskou stravu nejsme schopni zajistit.
Nemám zájem o lekce, chci si na Littneru hlavně odpočinout a válet se u bazénu. Své místo na lekcích přenechám ostatním. Piš ve formátu CHCI LEKCE/NECHCI LEKCE
Pokud chceš pro své dítě/děti poloviční porci, napiš kolik hladových krčků chceš nakrmit 😉 (Doplatek na místě 700 Kč/dítě.)
Kolik dětí s tebou přijede? Odpovídá vždy jen jeden z rodičů 😉
1. A 3. TURNUS! Založíme kapelu, máš zájem se přidat? Napiš na jaký nástroj hraješ nebo jestli zpíváš a jak dobře. Na místě se bude za hudební dílny doplácet 200 Kč/osoba.
Konečná cena
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Tančím jako?
Máte tanečního partnera?

Všechny dotazy pište na littner@swingwings.cz