Littner 2021

Uprostřed borových lesů, někde kolem Bzence na Jižní Moravě, kde nenajdete internet, ba ani telefonní signál, se plácá každé léto banda swingových bláznů kolem bazénu a ve volném čase rozhoupávají dřevěná prkna místní letní tančírny.

Začalo to v roce 2014 malým tanečním výletem a… Od té doby je zájem z řad studentů tak obrovský, že letos pořádáme už čtyři pěti denní turnusy.

Littner není obyčejný workshop. Je to především dovolená v přírodě u bazénu se swingovým soundtrackem, vodními lekcemi, jamujícími muzikanty, nočními hrami, moravskou kuchyní, pozorováním hvězd a nezapomenutelnými kabaretními vystoupeními.

COVID SEKCE

 

Přátelé, situace je stále velmi nejistá. My se ale snažíme aby Littner 2021 proběhnul. Zde je několik důležitých informací >>>

 

KDY LITTNER NEPROBĚHNE: Pokud vláda nepovolí hromadné akce alespoň v počtu do 100 lidí. Pokud bude povinné nošení roušek nebo respirátorů ve venkovních prostorech.

STORNO PODMÍNKY: Pokud Littner neproběhne z důvodu vládních nařízení, budeme vracet plnou výši zálohy. V případě, že budete muset svoji účast zrušit, napište nám prosím co nejdříve. Letos poprvé bude waiting list a uvolněná místa se budeme snažit přeobsazovat. Takže záloha propadá jen v případě, že se nám už žádného náhradníka najít nepodaří (např. v případě, že to bude hodně na poslední chvíli).

TESTOVÁNÍ:
Při příjezdu budeme kontrolovat dodržení jedné z těchto podmínek:
    – negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
    – negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin (samotest nestačí),
    – prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
    – aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
Výjimku mají děti do 6 let. V případě, že zůstáváte na více turnusů, doporučujeme si zajít na PCR test, s antigenním se budete muset jet po 7 dnech přetestovat (netýká se očkovaných a po prodělání covid-19).Klíčové je pro nás zajistit bezpečnost v táboře. Proto prosíme, pokud můžete, preferujte PCR test. Stejně tak zvažte, jestli si na test nezajít i pokud jste očkovaní nebo s imunitou.
Moc všechny prosíme o zodpovědný přístup – pokud vás před Littnerem čeká jiná větší akce, zvažte svoji účast. Stejně tak po táboře popřemýšlejte, jestli si nedat pár dní pauzu…

Z epidemiologických důvodů letos nepovolujeme návštěvy v táboře, ani pobyty na část turnusu. Prosíme, opouštějte tábor co nejméně a zodpovědně. Děkujeme za pochopení a spolupráci :heart:

 

 

 

 

TERMÍNY 2021

Rodinný turnus: 22.-26.6. (út-so)
1.turnus 26.-30.6. (so-st) + hudební dílny
2.turnus 30.6.-4.7. (st-ne) 

3.turnus 14.-18.8. (so-st) + hudební dílny
4.turnus 18.-22.8. (st-ne)

!!! Není možné přijet jen na část turnusu !!!

Turnusy nejsou nijak rozdělené podle taneční úrovně, místo si zde najde každý ;-).

RODINNÝ TURNUS
Akce hlavně pro naše rodinky s dětmi. Volnější program šitý na míru podle možností a zájmu. Účastnit se může kdokoli, počítejte ale s všudypřítomnou dětskou roztomilostí a vším, co k ní patří :smile:

PRO ZAČÁTEČNÍKY
Ano, i vy, co ještě netančíte, můžete jet na Littner a jste víc než vítáni. Každý den ráno pro Vás budou nachystané lekce pro úplné začátečníky abyste si co nejdřív mohli zatančit. A navíc, Littner zdaleka není jen o lekcích. Když vás to nebude bavit, můžete kemp strávit v hamace a nebo u bazénu! 🙂

HUDEBNÍ DÍLNY
Po loňském úspěchu Kohútek opět připravuje program pro všechny muzikální swing kids. Pokud byste se na Littneru rádi více hudebně vyžili a jste zároveň ochotní obětovat ležení u bazénu mezi lekcemi, bude pro vás připravena intenzivní hudební nalejvárna. Půjde hlavně o hraní v kapelách složených ze studentů, které vystoupí během posledního večera s krátkým setem. Na místě se bude vybírat příspěvek 200,- na technické zázemí. POZOR: dílny tentokrát proběhnou jen na 1. a 3. turnusu.

MÍSTO KONÁNÍ

Tábor se koná v turistické základně Littner u obce Bzenec Přívoz. Je tam krásně, kolem borovicové lesy a omezený signál. Co víc si přát!

Turistická základna Littner, Doly Littner 1063, Bzenec GPS: 48.935634, 17.261497

Jak se dopravit?
AUTEM Do aut se prosím zorganizujte ZDE, byla by škoda, kdyby z Brna odjížděla poloprázná auta. DŮLEŽITÉ: do lesa kolem střediska je omezený vjezd a proto se autem dostanete pouze ze strany od Bzence. K tábořišti se dá přijet i z druhé strany, ale je tam zákaz. Jakmile projedete Bzencem mějte se na pozoru.  Před viaduktem je odbočka do lesa. Musíte trefit tu správnou! Označíme ji fáborkem a pár dalších rozcestí také. Takže se nemusíte bát, že zabloudíte :).
Odkaz na tabulku https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vRdBIYr2FqV0yEjpmwvvEE89nTimq_CEroSc18G0Uik/edit?usp=sharing
VLAKEM Stanice Bzenec přívoz (Rychlíky tam nestaví). Prosím berte na úváženou, že je to 2,5 km pěšina borovým lesem! Proto doporučujeme pevnou obuv. Taky se vám šikne zkusit se domluvit s nějakým řidičem ať vám těžší věci vezme z Brna autem. Ideálně se domluvte na Facebooku a přijíždějte ve skupinách.

KDY SE DOSTAVIT?
Registrace na Littneru bude otevřená od 16 do 19 hodin. Pokud víte dopředu, že nestíháte přijít v těchto hodinách, dejte vědět Ifce (773620766), ať na Vás nečeká. Odjezd z tábora je do 11 hodin.

Strava na Littneru je poctivá, moravská a táborová. Nečekejte, že přijedete hubenější než jste odjeli! Každý den budete mít snídani, oběd a večeři. Ke každému hlavnímu jídlu bude malý zeleninový salát. Kuchyně vyhoví všem, co si napsali, že jsou vegetariáni, bezlepci nebo bezlaktózy. Protože tým kuchařek tety Šárky je prostě nej! Na co už ale kapacitu nemají, jsou veganská jídla (a ani varianta vegetarián + bezlaktóza nás neoklame 😉 ). Doporučujeme si vzít trvanlivé mlsky na noční hlad, nebo ovoce a zeleninu pokud jste zvykli jíst jí opravdu hodně.

Pitný režim:  V areálu není žádný obchod ani bufet. Tradičně ale postavíme vlastní bar a budete si moct dát smoothie, mňami filtrované kafe a dokonce i čepované pivo nebo limo! 🙂 Vlastní alkohol povolen. Bar není vybaven vínem nebo alkoholem na panáky. V průběhu akce nebude mít nikdo nepovolaný přístup do kuchyně, nepočítejte prosím s ledničkou, pokud nemáte speciální dietu (je jedna malá na celý kemp). (Pokud budete chtít chladit víno, schováme vám ho do sklepa – otázka – jestli ho ještě dostanete zpátky? :)). Na tančení si vemte lahve na vodu. Littner má vlastní studnu s pitnou vodou. U várnice bude varná konvice s čajem a rozpustnou kávou. DOPORUČUJEME SI VZÍT VLASTNÍ PŮL LITR NEBO HRNÍČEK.

UBYTOVÁNÍ V chatkách po čtyřech a v budově ve velkých pokojích po sedmi. Ubytování je skromné, táborového stylu. Dostanete ložní prádlo, a přikrývky. Spacák není potřeba. Stanování v areálu není povoleno. Jestli chcete bydlet konkrétně v nějaké chatce nebo mít jistotu, že budete s kamarády, dejte nám vědět. Pokusíme se Vám vyjít vstříc ale kdo dřív přijde, ten dřív mele 🙂

Littner je především dovolená a proto i lekce jsou oddechové. Základní lekce jsou pouze dvě denně. Podle zájmu a počasí je doplňujeme speciálními aktivitami, jako jsou přednášky, vodní lekce, solo lekce, lekce muzikality a další. Lekce na Littneru učí lektoři Swing Wings, případně speciální hosté. Všechny aktivity jsou v ceně kempu.

Po loňském úspěchu Kohútek opět připravuje program pro všechny muzikální swing kids. Pokud byste se na Littneru rádi více hudebně vyžili a jste zároveň ochotní obětovat ležení u bazénu mezi lekcemi, bude pro vás připravena intenzivní hudební nalejvárna. Půjde hlavně o hraní v kapelách složených ze studentů, které vystoupí během posledního večera s krátkým setem. Na místě se bude vybírat příspěvek 200,- na technické zázemí. POZOR: dílny tentokrát proběhnou jen na 1. a 3. turnusu.

 

Maminka od Pavli nám opět sestavila seznam co s sebou na tábor. Má v tom sestavování silnou mnohaletou praxi. Můžete odškrtávat!
 
Kalhotky/trenky, ponožky, tepláky, kraťase, mikina, svetr, šusťáková bunda, baterka + tužkové, sandály, taneční tenisky, plavky, osuška, ručník, tričko s kr. i dl. rukávem, pokrývka hlavy, pláštěnka, opalovací krém, kapesníky, repelent, kartička pojišťovny, kostým na tematickou party, pasta, kartáček, šampon, kondicionér, mýdlo, hřeben, vlastní hygiena, deodorant, vložky/tampony/kondomy, kapesní nůž, šití, nůžky, známky + dopisní papír, věci do vlasů, Zyrtec na alergii, kosmetické tampóny, odličovadlo, věci na spaní, sluneční brýle, čočky+vodička, flaška na pití, oplatky/sladkosti, peníze, mobil + nabíječka, doklady, půl litr na pivo/šťávu, hrneček, hammock, lehátko, nafukovací věci do bazénu
 
VLASTNÍ PŮL LITR NEBO HRNÍČEK. Nebudeme dodávat žádné plastové kelímky. Letos nebude povoleno ani půjčovat si hrníčky z jídelny. Opravdu!
Nezapomeňte také na hotovost, nejen na zaplacení doplatku za pobyt, ale také na útratu na našem plážovém baru ;-).

TÉMATICKÁ PÁRTY je už ověřená stálice, která probíhá vždy hned druhý večer, proto si nezapomeňte přibalit i kostým!V minulých letech jsme navštívili exotické krajiny, projeli se po Route 66 a prošli si výcvikem tajných agentů. Letošním tématem jsou – DĚTI DEVADESÁTEK! Backstreet Boys nebo Lunetic? Dallas, Tak jde čas, Beverly Hills? Najděte staré Bravíčko, králíčka Azurita, walkman, boty na platformě, lacláče nebo mrkváče, džínové bundy i šusťákovky. Vraťte se do svých mladých let a ukažte, co ve vás zanechala 90tá léta.

Poslední noc se připravte na KABARET. Zúčastnit se může KDOKOLIV s vystoupením jakéhokoliv stylu. Ukažte nám, co ve vás je a jaký další talent kromě swingu pěstujete. Už jsme viděli například taneční choreografie, divadelní scénky, básničky, hudební ukázky, ohnivou show, akrojógu nebo třeba aquabelly. Těšíme se, co dalšího nám předvedete!

CENA

1.-4. turnus 3600 Kč
rodinný turnus 3200 Kč, děti bez stravy zdarma, děti s poloviční porcí 700 Kč 
pokud Vaše dítě jí jenom trochu, doporučujeme pro rodiče JUMBO porci – doplatek 360 Kč za turnus

Platba bude rozdělená na dvě části. Po registraci obdržíte email s pokyny k platbě. Záloha bude 2000,- Kč a zbytek zaplatíte na místě.
V ceně je zahrnuté ubytování, 3x denně ňami jídlo od tety Šárky, všechny lekce, program a tančírny.

Storno podmínky:  Pokud Littner neproběhne z důvodu vládních nařízení, budeme vracet plnou výši zálohy. V případě, že budete muset svoji účast zrušit, napište nám prosím co nejdříve. Letos poprvé bude waiting list a uvolněná místa se budeme snažit přeobsazovat. Takže záloha propadá jen v případě, že se nám už žádného náhradníka najít nepodaří (např. v případě, že to bude hodně na poslední chvíli).

I letos jsme připravili tradiční Littner trička, tematicky v 90sátkovém duchu. O design se postaral Jirka Lubojácky.
Tabulka velikosti je v objednávkovém formuláři.
Cena trička: 300 Kč

Objednávky ZDE
Deadline na objednávky je 6.6.21 do půlnoci.

Dámska verze

Pánska verze

Registrace – 16.5.2021 19:00

Letos budeme registrace na Littner potvrzovat manuálně, mějte prosím s námi strpení. Dokud vám nepřijde potvrzení, jste stále na čekačce. Pokud se vaše taneční role nezobrazuje, místa pro tuto roli jsou již vyprodaná. 

Closed

Všechny dotazy pište na littner@swingwings.cz

PROGRAM

* Program je orientační a může být lehce poupraven podle nálady, počasí, energie a momentální situace 🙂

RODINNÝ TURNUS
ÚTERÝ 22. 6.  
16:00 – 19:00 příjezd, registrace, ubytování
18:30 večeře
19:30 uvítací schůzka
21:30 tančírna
   
STŘEDA 23. 6.  
07:00 – 08:30 snídaně
09:00 – 09:10 rozcvička pro nejmenší s Luckou M.
09:30 – 09:50 angličtina pro nejmenší s Luckou M.
09:30 – 09:50 masáž miminek s Márií
10:30 – 11:30 procházka s dětmi do lesa: Lucka M., Soňa, Teta Eva
11:00 – 11:30 workout pro tatínky s Tomem M.
12:00 oběd
12:30 – 13:00 pohádka (promítání nebo čtení) – Soňa
14:00 – 15:00 yoga s Luckou P.
16:30 – 17:00 výtvarné dílničky pro nejmenší s Luckou M.
17:30 – 18:30 tančírna
18:30 večeře
19:30 – 19:45 večerníček (Soňa)
19:30 – 21:00 Gentleman club s Tomem M.
21:00 tančírna
ČTVRTEK 24. 6.  
07:00 – 08:30 snídaně
09:00 – 09:10 rozcvička pro nejmenší s Luckou M.
09:30 – 09:50 angličtina pro nejmenší s Luckou M.
10:30 – 11:30 procházka s dětmi do lesa: Lucka M.,Teta Eva
10:30 – 11:30 solo lekce s Jančou
11:30 – 12:00 workout pro tatínky s Tomem M.
12:00 oběd
12:30 – 13:00 pohádka (promítání nebo čtení) – Soňa
13:30 – 14:30 ženský kruh s Luckou P.
16:30 – 17:00 výtvarné dílničky pro nejmenší s Luckou M.
17:30 – 18:30 tančírna
18:30 večeře
19:30 – 19:45 večerníček (Soňa)
21:00 tančírna
   
   
PÁTEK 25. 6.  
07:00 – 8:30 snídaně
09:00 – 09:10 rozcvička pro nejmenší s Luckou M.
09:30 – 9:50 angličtina pro nejmenší s Luckou M.
10:30 – 11:30 procházka s dětmi do lesa: Lucka M.,Teta Eva
10:30 – 11:00 fyzio cvičení pro maminky s Márií
11:00 – 11:30 workout pro tatínky s Tomem M.
12:00 oběd
12:30 – 13:00 pohádka (promítání nebo čtení) – Soňa
14:00 – 14:30 tvorba macramé peříčka s Luckou P.
16:30 – 17:00 výtvarné dílničky pro nejmenší s Luckou M.
17:30 – 18:30 tančírna
18:30 večeře
19:30 – 19:45 večerníček – Soňa
21:00 tančírna
   
SOBOTA 26.6.  
07:00 – 8:30 snídaně
09:00 – 09:10 rozcvička pro nejmenší s Luckou M.
10:30 společná fotka u bazénu
10:30 – 11:00 odjezd
1. TURNUS
SOBOTA 26.6.  
16:00 – 19:00 příjezd, registrace, ubytování
od 19:00 večeře
20:30 uvítací schůzka, rozdělení do skupin, seznamovací lekce
21:30 tančírna
   
NEDĚLE 27.6.  
09:00 budíček & rozvička
09:30 – 09:55 snídaně 1. skupina
10:00 – 10:25 snídaně 2. skupina
10:00 – 11:00 lekce pro úplné začátečníky
11:00 – 12:00 lekce 1. skupina / zkouška kapely
12:00 – 13:00 lekce 2. skupina / zkouška kapely
13:00 oběd 1. skupina
14:00 oběd 2. skupina
15:00 volná zábava / odpolední program
17:30 – 18:30 lekce 1. skupina / zkouška sboru
18:30 – 19:30 lekce 2. skupina / zkouška sboru
19:00 večeře 1. skupina
19:30 večeře 2. skupina
21:30 tematická noc
   
PONDĚLÍ 28.6.  
09:00 budíček & rozvička
09:30 – 09:55 snídaně 2. skupina
10:00 – 10:25 snídaně 1. skupina
10:00 – 11:00 lekce pro úplné začátečníky
11:00 – 12:00 lekce 2. skupina / zkouška kapely
12:00 – 13:00 lekce 1. skupina / zkouška kapely
13:00 oběd 2. skupina
14:00 oběd 1. skupina
15:00 volná zábava / odpolední program
17:30 – 18:30 lekce 2. skupina / zkouška kapely
18:30 – 19:30 lekce 1. skupina / zkouška kapely
19:00 večeře 2. skupina
19:30 večeře 1. skupina
20:30 večerní program
21:30 tančírna
   
ÚTERÝ 29.6.  
09:00 budíček & rozvička
09:30 – 09:55 snídaně 1. skupina
10:00 – 10:25 snídaně 2. skupina
10:00 – 11:00 lekce pro úplné začátečníky
12:00 – 13:00 lekce 1. skupina / zkouška kapely
11:00 – 12:00 lekce 2. skupina / zkouška kapely
13:00 oběd 1. skupina
14:00 oběd 2. skupina
15:00 volná zábava / odpolední program
17:30 – 18:30 lekce 1. skupina / zkouška kapely
18:30 – 19:30 lekce 2. skupina / zkouška kapely
19:00 večeře 1. skupina
19:30 večeře 2. skupina
21:30 kabaret
   
STŘEDA 30.6.  
09:00 budíček & rozvička
od 9:00 snídaně
  sbalit a vyklidit chatky, vynést koše, povlečení do tančírny, zaplatit bar
10:30 společná fotka u bazénu
do 11:00 odjezd
2. TURNUS
STŘEDA 30.6.  
16:00 – 19:00 příjezd, registrace, ubytování
od 19:00 večeře
20:30 uvítací schůzka, rozdělení do skupin, seznamovací lekce
21:30 tančírna
   
ČTVRTEK 1.7.  
09:00 budíček & rozvička
09:30 – 09:55 snídaně 1. skupina
10:00 – 10:25 snídaně 2. skupina
10:00 – 11:00 lekce pro úplné začátečníky
11:00 – 12:00 lekce 1. skupina
12:00 – 13:00 lekce 2. skupina
13:00 oběd 1. skupina
14:00 oběd 2. skupina
15:00 volná zábava / odpolední program
17:30 – 18:30 lekce 1. skupina
18:30 – 19:30 lekce 2. skupina
19:00 večeře 1. skupina
19:30 večeře 2. skupina
21:30 tematická noc
   
PÁTEK 2.7.  
09:00 budíček & rozvička
09:30 – 09:55 snídaně 2. skupina
10:00 – 10:25 snídaně 1. skupina
10:00 – 11:00 lekce pro úplné začátečníky
11:00 – 12:00 lekce 2. skupina
12:00 – 13:00 lekce 1. skupina
13:00 oběd 2. skupina
14:00 oběd 1. skupina
15:00 volná zábava / odpolední program
17:30 – 18:30 lekce 2. skupina
18:30 – 19:30 lekce 1. skupina
19:00 večeře 2. skupina
19:30 večeře 1. skupina
20:30 večerní program
21:30 tančírna
   
SOBOTA 3.7.  
09:00 budíček & rozvička
09:30 – 09:55 snídaně 1. skupina
10:00 – 10:25 snídaně 2. skupina
10:00 – 11:00 lekce pro úplné začátečníky
12:00 – 13:00 lekce 1. skupina
11:00 – 12:00 lekce 2. skupina
13:00 oběd 1. skupina
14:00 oběd 2. skupina
15:00 volná zábava / odpolední program
17:30 – 18:30 lekce 1. skupina
18:30 – 19:30 lekce 2. skupina
19:00 večeře 1. skupina
19:30 večeře 2. skupina
21:30 kabaret
   
NEDĚLE 4.7.  
09:00 budíček & rozvička
od 9:00 snídaně
  sbalit a vyklidit chatky, vynést koše, povlečení do tančírny, zaplatit bar
10:30 společná fotka u bazénu, odjezd
do 11:00 odjezd
3. TURNUS
SOBOTA 14.8.  
16:00 – 19:00 příjezd, registrace, ubytování
od 19:00 večeře
20:30 uvítací schůzka, rozdělení do skupin, seznamovací lekce
21:30 tančírna
   
NEDĚLE 15.8.  
09:00 budíček & rozvička
09:30 – 09:55 snídaně 1. skupina
10:00 – 10:25 snídaně 2. skupina
10:00 – 11:00 lekce pro úplné začátečníky
11:00 – 12:00 lekce 1. skupina / zkouška kapely
12:00 – 13:00 lekce 2. skupina / zkouška kapely
13:00 oběd 1. skupina
14:00 oběd 2. skupina
15:00 volná zábava / odpolední program
17:30 – 18:30 lekce 1. skupina / zkouška sboru
18:30 – 19:30 lekce 2. skupina / zkouška sboru
19:00 večeře 1. skupina
4. TURNUS
STŘEDA 18.8.  
16:00 – 19:00 příjezd, registrace, ubytování
od 19:00 večeře
20:30 uvítací schůzka, rozdělení do skupin, seznamovací lekce
21:30 tančírna
   
ČTVRTEK 19.8.  
09:00 budíček & rozvička
09:30 – 09:55 snídaně 1. skupina
10:00 – 10:25 snídaně 2. skupina
10:00 – 11:00 lekce pro úplné začátečníky
11:00 – 12:00 lekce 1. skupina
12:00 – 13:00 lekce 2. skupina
13:00 oběd 1. skupina
14:00 oběd 2. skupina
15:00 volná zábava / odpolední program
17:30 – 18:30 lekce 1. skupina
18:30 – 19:30 lekce 2. skupina
19:00 večeře 1. skupina
19:30 večeře 2. skupina
21:30 tematická noc
   
PÁTEK 20.8.  
09:00 budíček & rozvička
09:30 – 09:55 snídaně 2. skupina
10:00 – 10:25 snídaně 1. skupina
10:00 – 11:00 lekce pro úplné začátečníky
11:00 – 12:00 lekce 2. skupina
12:00 – 13:00 lekce 1. skupina
13:00 oběd 1. skupina
14:00 oběd 2. skupina
15:00 volná zábava / odpolední program
17:30 – 18:30 lekce 2. skupina
18:30 – 19:30 lekce 1. skupina
19:00 večeře 2. skupina
19:30 večeře 1. skupina
20:30 večerní program
21:30 tančírna
   
SOBOTA 21.8.  
09:00 budíček & rozvička
09:30 – 09:55 snídaně 1. skupina
10:00 – 10:25 snídaně 2. skupina
10:00 – 11:00 lekce pro úplné začátečníky
12:00 – 13:00 lekce 1. skupina
11:00 – 12:00 lekce 2. skupina
13:00 oděd 1. skupina
14:00 oběd 2. skupina
15:00 volná zábava / odpolední program
17:30 – 18:30 lekce 1. skupina
18:30 – 19:30 lekce 2. skupina
19:00 večeře 1. skupina
19:30 večeře 2. skupina
21:30 kabaret
   
NEDĚLE 22.8.  
09:00 budíček & rozvička
od 9:00 snídaně
  sbalit a vyklidit chatky, vynést koše, povlečení do tančírny, zaplatit bar
10:30 společná fotka u bazénu, odjezd
do 11:00 odjezd