Littner 2023

Uprostřed borových lesů, někde kolem Bzence na Jižní Moravě, kde nenajdete internet, ba ani telefonní signál, se plácá každé léto banda swingových bláznů kolem bazénu a ve volném čase rozhoupávají dřevěná prkna místní letní tančírny.

Začalo to v roce 2014 malým tanečním výletem a… Od té doby je zájem z řad studentů tak obrovský, že letos pořádáme už pět pěti denních turnusů.

Littner není obyčejný workshop. Je to především dovolená v přírodě u bazénu se swingovým soundtrackem, vodními lekcemi, jamujícími muzikanty, nočními hrami, moravskou kuchyní, pozorováním hvězd a nezapomenutelnými kabaretními vystoupeními.
Je jenom na Vás jak si Littner užijete. Můžete se celý den válet u bazénu, nebo se účastnit lekcí. Lekce jsou otevřené všem levelům. Nějaký drill tanečního stylu nebo hromadu nových figur opravdu nečekejte. 

COVID SEKCE

Budeme se řídit aktuálními vládními opatřeními. Momentálně nás ale v pořádáni Littneru nic neomezuje.

TERMÍNY 2023

 • 1.turnus 24.6.-28.6.  + hudební dílny
 • 2.turnus 28.6.-2.7.
 • Rodinný turnus: 20.8.-24.8.
 • 3.turnus 24.8.-28.8.
 • 4.turnus 28.8.-1.9. 

! Není možné přijet jen na část turnusu !

Na každém turnuse vás rozdělíme do dvou skupin. Na 1. turnuse dělíme podle účasti v hudebních dílnách. Na ostatních pak podle aktuálního složení účastníků. Počítejte ale většinou na lekcích s open level formátem. Rozdělit totiž tolik levelů na dva je prakticky nemožné. Tábor je hlavně oddechový „chillovací“ a tak jsou lekce připravovaný tak aby je zvládli všichni.

Pokud si myslíte, že by jste se na lekcích nudili, zvažte prosím variantu Littneru bez lekcí.

PRO ZAČÁTEČNÍKY
Ano, i vy, co ještě netančíte, můžete jet na Littner a jste víc než vítáni. Každý den ráno pro Vás budou nachystané lekce pro úplné začátečníky abyste si co nejdřív mohli zatančit. A navíc, Littner zdaleka není jen o lekcích. Když vás to nebude bavit, můžete kemp strávit v hamace a nebo u bazénu! 🙂

RODINNÝ TURNUS
Akce hlavně pro rodinky s dětmi. Volnější program šitý na míru podle možností a zájmu. Účastnit se může kdokoli, počítejte ale s všudypřítomnou dětskou roztomilostí a vším, co k ní patří :smile:

 

HUDEBNÍ DÍLNY
Kohútek opět připravuje program pro všechny muzikální swing kids. Pokud byste se na Littneru rádi více hudebně vyžili a jste zároveň ochotní obětovat ležení u bazénu mezi lekcemi, bude pro vás připravena intenzivní hudební nalejvárna. Půjde o hraní v kapelách / zpívání ve sboru, s výstupem během posledního večera. Na místě se bude vybírat příspěvek 600,-

POZOR: dílny proběhnou jen na 1. turnusu. Většinou máme velký přetlak zájemců, takže kapely sestavíme už po prvních týdnech registrací a dáme ti vědět mailem, jestli jsme tě vybrali nebo co. Rychlost registrace nerozhoduje, snažíme se dávat možnost novým lidem.

MÍSTO KONÁNÍ

Tábor se koná v turistické základně Littner u obce Bzenec Přívoz. Je tam krásně, kolem borovicové lesy a omezený signál. Co víc si přát!

Turistická základna Littner, Doly Littner 1063, Bzenec GPS: 48.935634, 17.261497

Jak se dopravit?
AUTEM Do aut se prosím zorganizujte ZDE, byla by škoda, kdyby z Brna odjížděla poloprázná auta. DŮLEŽITÉ: do lesa kolem střediska je omezený vjezd a proto se autem dostanete pouze ze strany od Bzence. (Nevěřte navigacím, můžete zabloudit.) K tábořišti se dá přijet i z druhé strany, ale je tam zákaz. Jakmile projedete Bzencem mějte se na pozoru.  Před viaduktem je odbočka do lesa. Musíte trefit tu správnou! Označíme ji fáborkem a pár dalších rozcestí také. Takže se nemusíte bát, že zabloudíte :).

VLAKEM Stanice Bzenec přívoz (Rychlíky tam nestaví). Prosím berte na úváženou, že je to 2,5 km pěšina borovým lesem! Proto doporučujeme pevnou obuv. Taky se vám šikne zkusit se domluvit s nějakým řidičem ať vám těžší věci vezme z Brna autem. Ideálně se domluvte na Facebooku a přijíždějte ve skupinách.

KDY SE DOSTAVIT?
Registrace na Littneru bude otevřená od 16 do 19 hodin. Pokud víte dopředu, že nestíháte přijít v těchto hodinách, dejte vědět Ifce (773620766), ať na Vás nečeká. Odjezd z tábora je do 11 hodin.

Strava na Littneru je poctivá, moravská a táborová (maso, maso a na večeři opět maso). Nečekejte, že přijedete hubenější než jste odjeli! Každý den budete mít snídani, oběd a večeři. Ke každému hlavnímu jídlu bude malý zeleninový salát. Kuchyně vyhoví všem, co si napsali, že jsou vegetariáni, bezlepci nebo bezlaktózy. Protože tým kuchařek tety Šárky je prostě nej! Na co už ale kapacitu nemají, jsou veganská jídla (a ani varianta vegetarián + bezlaktóza nás neoklame 😉 ). Doporučujeme si vzít trvanlivé mlsky na noční hlad, nebo ovoce a zeleninu pokud jste zvykli jíst jí opravdu hodně.

Pitný režim:  V areálu není žádný obchod ani bufet. Tradičně ale postavíme vlastní bar a budete si moct dát mňami filtrované kafe a dokonce i čepované pivo nebo limo! 🙂 Vlastní alkohol povolen. Bar není vybaven vínem nebo alkoholem na panáky. V průběhu akce nebude mít nikdo nepovolaný přístup do kuchyně, nepočítejte prosím s ledničkou, (možná tam nějaká bude, ale nejsme schopní to zjistit dopředu). (Pokud budete chtít chladit víno, schováme vám ho do sklepa – otázka – jestli ho ještě dostanete zpátky? :)). Na tančení si vemte lahve na vodu. Littner má vlastní studnu s pitnou vodou. U várnice bude varná konvice s čajem a rozpustnou kávou. NEZAPOMENTE SI VLASTNÍ PŮL LITR NEBO HRNÍČEK. Hrníčky nebo jinými nádobami určenými na pití nedisponujeme a nebudou teda k půjčení.

UBYTOVÁNÍ V chatkách po čtyřech a v budově ve velkých pokojích po sedmi. Ubytování je skromné, táborového stylu. Dostanete ložní prádlo, a přikrývky. Spacák není potřeba. Stanování v areálu není povoleno. Jestli chcete bydlet konkrétně v nějaké chatce nebo mít jistotu, že budete s kamarády, dejte nám vědět. Pokusíme se Vám vyjít vstříc ale kdo dřív přijde, ten dřív mele 🙂

Littner je především dovolená a proto i lekce jsou oddechové. Základní lekce jsou pouze dvě denně. Podle zájmu a počasí je doplňujeme speciálními aktivitami, jako jsou přednášky, vodní lekce, solo lekce, lekce muzikality a další. Lekce na Littneru učí lektoři Swing Wings, případně speciální hosté. I vy se můžete zapojit do programu takzvanými 20minutovkami. Pokud máte nějakou dovednost, nebo se věnujete zajímavému koníčku či práci (a chcete se podělit se svým věděním), ozvěte se a něco vymyslíme.
Všechny aktivity jsou v ceně kempu.

Kohútek opět připravuje program pro všechny muzikální swing kids. Pokud byste se na Littneru rádi více hudebně vyžili a jste zároveň ochotní obětovat ležení u bazénu mezi lekcemi, bude pro vás připravena intenzivní hudební nalejvárna. Půjde o hraní v kapelách / zpívání ve sboru, s výstupem během posledního večera. Na místě se bude vybírat příspěvek 600,-
POZOR: dílny proběhnou jen na 1. turnusu. Většinou máme velký přetlak zájemců, takže kapely sestavíme už po prvních týdnech registrací a dáme ti vědět mailem, jestli jsme tě vybrali nebo co. Rychlost registrace nerozhoduje, snažíme se dávat možnost novým lidem.

Aktivity na rodinném turnusu si víceméně plánují rodiče sami po domluvě.

Maminka od Pavli nám opět sestavila seznam co s sebou na tábor. Má v tom sestavování silnou mnohaletou praxi. Můžete odškrtávat!
 
Kalhotky/trenky, ponožky, tepláky, kraťase, mikina, svetr, šusťáková bunda, baterka + tužkové, sandály, taneční tenisky, plavky, osuška, ručník, tričko s kr. i dl. rukávem, pokrývka hlavy, pláštěnka, opalovací krém, kapesníky, repelent, kartička pojišťovny, kostým na tematickou party, pasta, kartáček, šampon, kondicionér, mýdlo, hřeben, vlastní hygiena, deodorant, vložky/tampony/kondomy, kapesní nůž, šití, nůžky, známky + dopisní papír, věci do vlasů, Zyrtec na alergii, kosmetické tampóny, odličovadlo, věci na spaní, sluneční brýle, čočky+vodička, flaška na pití, oplatky/sladkosti, peníze, mobil + nabíječka, doklady, půl litr na pivo/šťávu, hrneček, hammock, lehátko, nafukovací věci do bazénu
 
VLASTNÍ PŮL LITR NEBO HRNÍČEK. Nebudeme dodávat žádné plastové kelímky. Letos nebude povoleno ani půjčovat si hrníčky z jídelny. Opravdu!
Nezapomeňte také na hotovost, nejen na zaplacení doplatku za pobyt, ale také na útratu na našem plážovém baru ;-).

TÉMATICKÁ PÁRTY je už ověřená stálice, která probíhá vždy hned druhý večer, proto si nezapomeňte přibalit i kostým! V minulých letech jsme navštívili exotické krajiny, projeli se po Route 66, prošli si výcvikem tajných agentů a zavzpomínali na divoká devadesátá i krotili divokou zvěř cirkusu.
Letos se prosím pohodlně usaďte v křesílkách, vyčkejte na tmu v sálu a hlavně nenatáčejte, neboť začíná MOVIE NÁJT!!! Máte rádi akčňáky, nebo romance? Star Wars nebo Pána prstenů?
Co je ten největší biják všech dob? Necháme se překvapit.
Jakkoli téma movie night pojmete, mějte prosím na zřeteli ohled ke kulturní apropriaci.

Poslední noc se připravte na KABARET. Zúčastnit se může KDOKOLIV s vystoupením jakéhokoliv stylu. Ukažte nám, co ve vás je a jaký další talent kromě swingu pěstujete. Už jsme viděli například taneční choreografie, divadelní scénky, básničky, hudební ukázky, ohnivou show, akrojógu nebo třeba aquabelly. Těšíme se, co dalšího nám předvedete!

 • 1.-4. turnus 4200 Kč
 • Rodinný turnus 3800 Kč

Děti 

 • Děti bez stravy zdarma, děti s poloviční porcí 700 Kč 
 • pokud Vaše dítě jí jenom trochu, doporučujeme pro rodiče JUMBO porci – doplatek 400 Kč za turnus

Platba bude rozdělená na dvě části. Po registraci obdržíte email s pokyny k platbě.

 • Záloha bude 2000,- Kč
 • Zbytek zaplatíte na místě.

V ceně je zahrnuté ubytování, 3x denně ňami jídlo od tety Šárky, všechny lekce, program a tančírny.

Storno podmínky:

 • Pokud Littner neproběhne z důvodu vládních nařízení, budeme vracet plnou výši zálohy.
 • V případě, že budete muset svoji účast zrušit, napište nám prosím co nejdříve.
 • Máme waiting list a uvolněná místa se budeme snažit přeobsazovat. Takže záloha propadá jen v případě, že se nám už žádného náhradníka najít nepodaří (např. v případě, že to bude hodně na poslední chvíli, nebo náhradníci prostě nejsou)
 • Týden před začátkem vlny (t.j. 1. a rodinný turnus) už nejsme schopní dělat změny v registraci. Pokud nemůžete přijet, musíte si najít náhradu za sebe sami ale i tak nám dejte vědět.

Vítěz letošního hlasování je zde!
Trička lze objednávat skrz formulář níže. Nenechávejte to na poslední chvíli, trička nebude možné doobjednat. Platba v hotovosti a předáni trička proběhne na Littneru.
Materiál je 100% certifikovaná organická bavlna
Uzavření objednávky: 7.6.2023 večer
Cena: 350 Kč

Objednávejte ZDE

Dámske

Pánske

Registrace 

Nezapomeňte na možnost BEZ LEKCI, pro všechny kdo nechce pravidelně chodit na lekce a raději se bude válet u bazénu. Proto se musíte na každý turnus registrovat jednotlivě. Zálohy je ale možné poslat dohromady za všechny turnusy.

Pokud jste se nedostali na svůj vytoužený turnus, nezoufejte. Registrace teď jedou v režimu waiting listu. Když se nám někdo odhlásí, nebo nezaplatí zálohu, sáhneme po registracích ze seznamu. Od teď potvrzujeme registraci manuálně.

Všechny dotazy pište na littner@swingwings.cz. Snažíme se odpovídat promptně, ale mějte s námi strpení. Děkujeme.

VYBER JEDNU Z MOŽNOSTÍ:

taneční LEKCE

1. turnus
----------------------------
Cena: 4 200 Kč
----------------------------
24. 6. - 28. 6. (so-st)

 

 

BEZ tanečních LEKCÍ

1. turnus
----------------------------
Cena: 4 200 Kč
----------------------------
24. 6. - 28. 6. (so-st)

 
Položka
Množství
Cena
Konečná cena
Dej nám prosím vědět, pokud máš nějaké alergie, či speciální diety. Porce Littnerovského jídla nasytí i ty hladovější. Na talíř dostanete například čvrt kila masa, 150g rýže nebo 4 knedle. Pokud ale máte chuť na dvojitou porci masa, 8-10 knedlí, doporučujeme přikoupit si Jumbo porci! Za cenu jedné brněnské večeře vás udržíme najezené do přesyta celý Littner 🙂 Pokud tedy chcete větší nášup, nezapomeňte zaškrtnout Jumbo porci s příplatkem 400 Kč za pobyt.
Pokud máš alergii na jídlo (kromě laktózy a lepku) či nějakou speciální dietu, napiš nám o tom prosím do poznámky. Pozn. veganskou stravu nejsme schopni zajistit.
Registrační poplatek je 500,- a hradí se na místě. Zkoušky kapely a sboru budou probíhat paralelně, vyber tedy jen JEDNU z možností. Vyplň, pokud se chceš účastnit dílen: NA CO HRAJEŠ? ZPÍVÁŠ?
Konečná cena
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Tančím jako?
Máte tanečního partnera?

VYBER JEDNU Z MOŽNOSTÍ:

LEKCE

2. turnus
----------------------------
Cena: 4 200 Kč
----------------------------
28. 6. - 2. 7. (st-so)

 

BEZ LEKCÍ

2. turnus
----------------------------
Cena: 4 200 Kč
----------------------------
28. 6. - 2. 7. (st-so)

 

 
Položka
Množství
Cena
Konečná cena
Dej nám prosím vědět, pokud máš nějaké alergie, či speciální diety. Porce Littnerovského jídla nasytí i ty hladovější. Na talíř dostanete například čvrt kila masa, 150g rýže nebo 4 knedle. Pokud ale máte chuť na dvojitou porci masa, 8-10 knedlí, doporučujeme přikoupit si Jumbo porci! Za cenu jedné brněnské večeře vás udržíme najezené do přesyta celý Littner 🙂 Pokud tedy chcete větší nášup, nezapomeňte zaškrtnout Jumbo porci s příplatkem 400 Kč za pobyt.
Pokud máš alergii na jídlo (kromě laktózy a lepku) či nějakou speciální dietu, napiš nám o tom prosím do poznámky. Pozn. veganskou stravu nejsme schopni zajistit.
Konečná cena
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Tančím jako?
Máte tanečního partnera?

Rodinný turnus

----------------------------
Cena: 3 800 Kč
----------------------------
20. 8. - 24. 8. (ne-čt)
Položka
Množství
Cena
Konečná cena
Dej nám prosím vědět, pokud máš nějaké alergie, či speciální diety. Porce Littnerovského jídla nasytí i ty hladovější. Na talíř dostanete například čvrt kila masa, 150g rýže nebo 4 knedle. Pokud ale máte chuť na dvojitou porci masa, 8-10 knedlí, doporučujeme přikoupit si Jumbo porci! Za cenu jedné brněnské večeře vás udržíme najezené do přesyta celý Littner 🙂 Pokud tedy chcete větší nášup, nezapomeňte zaškrtnout Jumbo porci s příplatkem 400 Kč za pobyt.
Pokud máš alergii na jídlo (kromě laktózy a lepku) či nějakou speciální dietu, napiš nám o tom prosím do poznámky. Pozn. veganskou stravu nejsme schopni zajistit.
Pokud chceš pro své dítě/děti poloviční porci, napiš kolik hladových krčků chceš nakrmit 😉 (Doplatek na místě 700 Kč/dítě.)
Kolik dětí s tebou přijede? Odpovídá vždy jen jeden z rodičů 😉
Konečná cena
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Tančím jako?
Máte tanečního partnera?

VYBER JEDNU Z MOŽNOSTÍ:

LEKCE

3. turnus
----------------------------
Cena: 4 200 Kč
----------------------------
24. 8. - 28. 8. (čt-po)

 
Vyprodáno

BEZ LEKCÍ

3. turnus
----------------------------
Cena: 4 200 Kč
----------------------------
24. 8. - 28. 8. (čt-po)

 
Vyprodáno
Položka
Množství
Cena
Konečná cena
Dej nám prosím vědět, pokud máš nějaké alergie, či speciální diety. Porce Littnerovského jídla nasytí i ty hladovější. Na talíř dostanete například čvrt kila masa, 150g rýže nebo 4 knedle. Pokud ale máte chuť na dvojitou porci masa, 8-10 knedlí, doporučujeme přikoupit si Jumbo porci! Za cenu jedné brněnské večeře vás udržíme najezené do přesyta celý Littner 🙂 Pokud tedy chcete větší nášup, nezapomeňte zaškrtnout Jumbo porci s příplatkem 400 Kč za pobyt.
Pokud máš alergii na jídlo (kromě laktózy a lepku) či nějakou speciální dietu, napiš nám o tom prosím do poznámky. Pozn. veganskou stravu nejsme schopni zajistit.
Konečná cena
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Tančím jako?
Máte tanečního partnera?

VYBER JEDNU Z MOŽNOSTÍ:

LEKCE

4. turnus
----------------------------
Cena: 4 200 Kč
----------------------------
28. 8. - 1. 9. (po-pá)

 

BEZ LEKCÍ

4. turnus
----------------------------
Cena: 4 200 Kč
----------------------------
28. 8. - 1. 9. (po-pá)

 
Položka
Množství
Cena
Konečná cena
Dej nám prosím vědět, pokud máš nějaké alergie, či speciální diety. Porce Littnerovského jídla nasytí i ty hladovější. Na talíř dostanete například čvrt kila masa, 150g rýže nebo 4 knedle. Pokud ale máte chuť na dvojitou porci masa, 8-10 knedlí, doporučujeme přikoupit si Jumbo porci! Za cenu jedné brněnské večeře vás udržíme najezené do přesyta celý Littner 🙂 Pokud tedy chcete větší nášup, nezapomeňte zaškrtnout Jumbo porci s příplatkem 400 Kč za pobyt.
Pokud máš alergii na jídlo (kromě laktózy a lepku) či nějakou speciální dietu, napiš nám o tom prosím do poznámky. Pozn. veganskou stravu nejsme schopni zajistit.
Konečná cena
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Tančím jako?
Máte tanečního partnera?

PROGRAM

Program bude až bude 🙂