Co je Swing a Lindy Hop?

[vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_empty_space height=“32px“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][vc_text_separator title=“HISTORIE“ title_align=“separator_align_center“ color=“grey“][vc_column_text]Swing je jazzový hudební styl, který se utvářel od konce 20. let 20 století. Bylo to období, kdy se jazz uplatnil jako populární taneční hudba. Ve swingu se míchaly černošské a bělošské prvky. Tvoří přechod od tradičního (historického) k modernímu jazzu.

Lindy Hop je tanec, který vznikl se na tuto hudbu nejčastěji tancoval. Vznikl spontánně na tančírnách v Harlemu v New Yorku v pozdních 20. a raných 30. letech 20. století. Často se mu říká swingový tanec. Lindy je svobodný, improvizovaný, veselý a energický tanec, u kterého můžete vidět i akrobatické prvky. Hlavně jde ale o společenský tanec, u kterého se střídají partneři, tančí se na živou i reprodukovanou muziku a který je ideální na to se pořádně vyřádit a odreagovat:)[/vc_column_text][vc_separator color=“grey“ style=“dotted“][/vc_column][vc_column width=“1/2″][vc_video link=“https://www.youtube.com/watch?v=6fDIPCuGpjE“][/vc_column][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][vc_video link=“http://vimeo.com/60349908″][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_text_separator title=“současnost“ title_align=“separator_align_center“ color=“grey“][vc_column_text]V 80. letech 20. století došlo díky tanečníkům ze Švédska, Británie a USA k obrodě Lindy Hopu a dnes je to rozšířený společenský a soutěžní tanec. Tanečníci se pravidelně schází na tančírnách, kde tančí pro radost na živou i reprodukovanou hudbu. Vystupuje se a soutěží v improvizovaném tancování i choreografiích. Skoro v každém větším městě na světě najdete rostoucí komunitu lindy hopperů, kteří se společně setkávají na velkých mezinárodních festivalech plných workshopů a tančíren. V Brně je v součastnosti kolem 200 tanečníků.

Pokud vás baví soutěže, v Lindy Hopu se můžete zúčastnit soutěží Jack n Jill, kdy se losují partneři a ti spolu často tančí úplně poprvé. Takzvané Strictly jsou soutěže v improvizaci stálých párů a často se také soutěží v Solo Jazzu a Charlestonu, kde je každý sám za sebe.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_separator color=“grey“][vc_cta_button title=“REGISTRACE NA KURZY“ target=“_self“ color=“btn-warning“ icon=“none“ size=“btn-large“ position=“cta_align_bottom“ href=“http://fresh.swingwings.cz/registrace-na-kurzy“ call_text=“REGISTRUJ SE NA KURZY!“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][vc_text_separator title=“Jak to probíhá na swingovém festivalu?“ title_align=“separator_align_center“ color=“grey“][vc_video link=“https://www.youtube.com/watch?v=nNIVMkF-VZ8″][/vc_column][vc_column width=“1/2″][vc_text_separator title=“Naši lektoři v soutěži jack n jill“ title_align=“separator_align_center“ color=“grey“][vc_video link=“https://www.youtube.com/watch?v=sXQ4oRni7w8″][/vc_column][/vc_row]