Taneční škola Swing Wings

Zaměřujeme se na swingové tance, které vznikaly v 20. až 40. letech minulého století. V našem krásném tanečním studiu tě rádi přivítáme na lekcích, které pořádáme pro všechny taneční úrovně – od úplných začátečníků až po ty pokročilé, kteří pak školu reprezentují i v zahraničí. Pohybem se snažíme vyjadřovat naši vášeň pro tanec a swingovou hudbu. Během čtyř let, co škola Swing Wings oficiálně existuje na mapě swingového světa, jsme zorganizovali stovky tančíren, desítky mezinárodních akcí a festivalů a hlavně si užili spoustu legrace a vytvořili jedinečnou komunitu přátelských lidí.

I ty se přidej ke Swing Wings a zažij nekončící zábavu!

Aby ti nic neuniklo!

Aktuality

Příběhy hudby + swingová muzikalita / 17.1.

První letošní muzikalita se nám nacpala těsně před Dark Blue, takže se tomu logicky podřídíme. Témata naladěná na ples, pokud přijde víc cizinců jak našinců, uděláme to v angličtině. Dneska taky bude slibná jamka, jak se nám před DB sjíždějí muzikanti. 19:30 Příběhy:...

číst více

Students Training / každé úterý od 20:00

Možná jste si všimli, že se v rozvrhu objevilo nové políčko - Students Training v úterý od 20:00 ve velkém sále. Je to čas rezervovaný pro Vás a Vaše tréninky. Poprosíme o příspěvek 50,- Kč za osobu na trénink do "kasičky" a o zapsání do deníčku (najdete je ve velkém...

číst více

Novinky z Facebooku

9 hours ago

Swing Wings Brno

Speakeasy Sunday parties in the WWII shelter are always unforgettable. Miss Mikey May and the Organ Grinders made us blues like crazy in 2018 and will come back this year again - hosting the amazing Reverent Juke on the stage. An epic end to an epic weekend!

// Speakeasy nedělní party v druhoválečném krytu bývají vždy nezapomenutelné. Miss Mikey May and the Organ Grinders nás pořádně rozbluesovali loni a i letos se vrací na místo činu - o pódium se navíc podělí s neskutečnými Reverent Juke. Epické zakončení epického víkendu!
... See MoreSee Less

View on Facebook

13 hours ago

Swing Wings Brno

Polish your shoes and show us what you've got! The Solo Jazz competition will take place on Friday night. No prelims, just hop on the dancefloor and have a good time improvising.

// Nalešti boty a ukaž, co v tobě je! Soutěž v Solo Jazzu se odehraje v pátek večer. Žádné první kolo, stačí skočit na parket a užít si to!
... See MoreSee Less

View on Facebook

18 hours ago

Swing Wings Brno

Dark Blue Swing 2019 begins tommorow! We're kicking off with a talk on music and dance history, the culture behind jazz and swing with Sep Vermeersch. See you in our studio at 17:30!

// Už jen jednou se vyspíme a je to tu! Letošní Dark Blue Swing zahájíme povídáním o historii hudby a tance, o kultuře, která se skrývá za jazzem a swingem se Sep Vermeerschem. Vidíme se ve studiu v 17:30!
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 day ago

Swing Wings Brno

Miss Mikey May is coming to town and boy are we excited! Together with her Organ Grinders she'll make you feel the blues in a WWII bunker. To make things even crazier, Reverent Juke will join the stage, and we don't thing the Sunday night party could get even more epic. [Please note: entry to Sunday party is possible with the "Fullpass: I want it all" pass only and is not transferable due to safety provisions of the venue.]

// Miss Mikey May přijíždí do Brna a my se nemůžem dočkat! Spolu se svými Organ Grinders vás pořádně rozbluesuje v prostorách druhoválečného bunkru. Aby to nebyla "nuda", přidají se k ní i Reverent Juke... A epičtější party by to už asi být nemohla. [Vstup na nedělní párty je součástí "Fullpass: I want it all" a není možné jej samostatně převést na jinou osobu z důvodu bezpečnostních opatření krytu.]
... See MoreSee Less

View on Facebook

Nadcházející událost

16. – 18. Listopad 2017

Dvakrát ročně přinášíme do Brna čerstvý vítr a nápady od zahraničních lektorů. Vybíráme mladé talenty, kteří šíří inspiraci pro Lindy Hop a přátelskou spirit.

A tak strávíme víkend lekcí v našem studiu, každý něco navaří a společně obědváme, užíváme si večerních tančíren a skvělých Brněnských kapel!

Blogujeme…