*** For English Click Here ***

THE SLOW DOWN! 14.-16.6.2019

Letos poprvé mezinárodní víkend plný slow swingu & blues v Brně! 3 noci plné pomalé swingové a bluesové hudby, 4 kapely, pohodový piknik a barbecue party, přednášky o historii blues a párové i sólové lekce s mezinárodními lektory. Bláznivá sobotní party v proslulém brněnském bunkru!

O ČEM TO CELÉ BUDE?

Těšte se s námi na první ročník tanečního víkendu, jehož program se zaměřuje jak v párovém, tak sólovém tanci na blues a pomalejší tempa swingu. Tančit budeme na swingující blues, který hrály legendy jako Duke Ellington, Count Basie, Lester Young, Billie Holiday a další. Užijeme si také různé styly klasického blues inspirované americkými ballroomy a jukejointy – delta blues, Chicago blues, boogie-woogie blues, shuffles…Možná se dotkneme i latino nebo funky blues stylů.

Playlisty našich Djů i kapel budou inspirovány hlavně starší hudbou a proto prosím nečekejte styl fusion.

LEKCE A ÚROVNĚ

  • Všechny lekce budou v AJ
  • Lekce budou probíhat ve dvou skupinách. Tanečníci budou rozděleni do skupin na základě tanečních zkušeností, zejména v bluesových a swingových tancích. Jiné taneční zkušenosti jsou take vítány.
  • Každá skupina bude mít tři párové a dvě sólové lekce a možnost možnost užít si jeden taster.
  • Naši lektoři jsou Sep Vermeersch & Els Houttequiet z belgického Gentu.

PÁRTY

Pátek:

Útulná rent party ve studiu Swing Wings s našimi oblíbenými brněnskými muzikanty, kteří rozjedou neslyšený slow swing & swinging blues jam.

Sobota:

Piknik v parku pod Brněnským hradem Špilberk. Od 22: 00 party v brněnském protileteckém bunkru 10-Z. Bunkr vznikl v době nacismu jako protiletecký kryt na ochranu před americkým a sovětským bombardováním Brna. Během komunismu byl přestavěn na protiatomový kryt a nyní slouží veřejnosti jako muzeum a kulturní prostor.

Při slavnostním zpřístupnění veřejnosti prohlásil česko-izraelský veterán Hugo Marom (jedno z Wintonových dětí):  „Ať toto místo už nikdy neslouží tomu, k čemu bylo určeno. A ať se tu hraje dobrej jazz.“ Tím se řídíme a děláme tu legendární večírky a koncerty, kde slavíme lásku k jazzu, bluesu, komunitě a kde tančíme tak, jako by už další den neměl přijít..

Večer rozjede kapela izraelské divy Mikey May a české hammondové legendy Jana Kořínka Miss Mikey May and the Organ Grinders, která nás vtáhne do divoké směsi dobového jazzu, bluesu a gospelu. Po nich přijde late night kapela Prime Minister Benny & His Clumsy Fingers, kteří bunkr přemění na opravdový juke joint!

Neděle:
Plán na neděli ještě ladíme, ale brzy zveřejníme!

7

REGISTRACE

Registrace bude otevřena v neděli 10.2.2019 v 19:00.

Full Pass

2500 Kč
Cena / Price: 2500 Kč (100 EUR)

3x 60 min couple
2x 60 min solo
3x party
1x taster

Party Pass

800 Kč
Cena / Price: 800 Kč (35 EUR)

3x party
4 bands
1x taster
Položka
Množství
Cena
Konečná cena
V okolí studia SwS, kde se konají lekce, není mnoho restaurací. Můžeš si donést vlastní jídlo nebo se můžeš připojit ke společnému obědu přímo ve studiu. Oběd pro nás připraví naši SwS masterchefs, kteří myslí i na vegetariány či celiaky, a bude formou švédského stolu. Cena oběda je 150,- Kč/6,- EUR a hradí se hotově u registrace na místě. / There are not many restaurants near our studio so you can bring your own lunch. Or you can join our already famous Saturday lunch in studio. For 150,- CZK/6,- EUR paid on the spot in cash you can choose from many delicious meals prepared by our Swing Wings masterchefs. We serve vegetarian or gluten free meals as well.
Popiš nám prosím své taneční zkušenosti. Jaké taneční styly jsi vyzkoušel/a a jak dlouho tančíš. Účastníš se mezinárodních tanečních festivalů (jakých a v jaké úrovni máš lekce)? Zúčastnil/a ses nějakých bluesových workshopů (kterých)? Na jaké úrovni tančíš v taneční škole, kterou navštěvuješ? Please share with us your dance experience. Which dance styles and for how long you dance. Which international festivals you´ve been to (full pass – what level)? Did you attend to any blues workshops (which ones)? At what level of dancing are you in your local community?
Konečná cena
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Tančím jako?
Máte tanečního partnera?

Kontakt: slowdown@swingwings.cz

CENY

 
VYBER SI SVŮJ SLOW DOWN BALÍČEK!
Balíček Cena zahrnuje Cena na osobu
FULL PASS 3x 60 min párových lekcií, 2x 60 min sólo lekcií, 3 x party, 1x taster lekce 2500 CZK (100 EUR) 
PARTY PASS 3x party, 4 kapely, 1x taster lekce. 800 CZK (35 EUR)
 
PS: Je lepší, pokud se registrujete rovnou s partnerem. V případě, že partnera nemůžete najít, zkuste i naši fb skupinu Swing Wings / Hledám partnera /partnerku.

VIDEA LEKTORŮ A KAPEL PRO THE SLOW DOWN 2019!

SEP VERMEERSCH

Sepova solo improvizace na Mallorca Lindy Festivale na bluesovou skladbu Blue Drag v podání kapely The Hot Sugar Band.

ELS HOUTTEQUIET

Els a její blues představení. Atmosférou vás přenese přímo na podium New Yorského Cotton Clubu!

MISS MIKEY MAY AND THE ORGAN GRINDERS

Mikey a The Organ Grinders ví, jak rozproudit tvůj groove, tvoje shuffly, tvůj swing i jak pořádně zpomalit a stáhnout tě do bluesové atmosféry!

PRIME MINISTER BENNY & HIS CLUMSY FINGERS

Nová brněnská kapelka pod vedením bluesového kytaristy a Víti Beneše. Tohle video je z jedné naší bluesové tančírny, zároveň to bylo pro kapelu teprve podruhé, co hráli veřejně pro komunitu! 

Jak vypadá bluesový večer? Podívejte se sami. 🙂 Prime Minister Benny & his Clumsy Fingers

Uverejnil používateľ Klára Kvardová Sobota 12. januára 2019

 

 

 

 

 

 

 

more videos coming soon…