V létě 2013 jsme oficiálně spojili své nadšení pro Lindy Hop a další swingové tance a založili jsme v Brně taneční školu Swing Wings. Bylo nás pět – Tomáš, Jakub, Pavlína, Polina a Peter, který nás podporoval z Bratislavy. Taneční zkušenosti jsme si přivezli z různých koutů světa a už nějakou dobu jsme v sobě nosili chuť předávat je dál a vybudovat si doma podobnou taneční scénu, jaké jsme vídali v zahraničí. Dnes má Swing Wings kolem sebe v Brně komunitu přes dvě stě tanečníků a naši přední lektoři si čím dál silněji obhajují pozici na evropské taneční scéně.

Pořádáme kurzy, tančírny a večírky věnované tancům 30. a 40. let, jako jsou Lindy Hop, Charleston, Balboa a Autentický Jazz. I když ve swingu nejsou soutěže to hlavní, i tak se těšíme z úspěchů na mezinárodních festivalech od Švédska až po Španělsko a sbíráme lektorské zkušenosti na zahraničních workshopech. Zatím jsme přijali pozvání učit v Rakousku, Polsku, Maďarsku a Litvě. Máme za sebou organizaci prvního mezinárodního mini festivalu v Brně, který měl velký úspěch a přijelo na něj přes sto cizinců z šesti zemí. A tím naše dobrodružství nekončí!

Swing Wings Brno

Lektoři taneční školy swing wings

KUBA

swing (19)

Sledovat Kubu tančit byste vydrželi celé hodiny. Má osobitý styl a talent improvizovat jak v párovém, tak sólovém tanci. Lindy Hopu se věnuje už přes pět let a rychle nasbíral i lektorské zkušenosti. Sklidil velký úspěch jako vítěz Jack n Jill soutěže na Czech Cats Corner a jel nás reprezentovat do UK. Pravidelně se účastní mezinárodních festivalů po celé Evropě. Na Kubových lekcích máme nejraději jeho geeky vtípky. Je totiž džedáj. Kuba učí Lindy Hop a autentické jazzové choreografie.

PAVLI

ctverect pavli copy

Pavli je nejen tanečnicí tělem i duší ale je také náš grafik a markeťák. Organizuje, tančí i učí s jiskrou v očích a zápalem, který se jen tak nevidí. Tanečně procestovala skoro celou Evropu a přední příčky v soutěžích si přivezla například z Belgie, Německa, Slovinska, nebo Rakouska. Spolu s Petrem také získali také cenu Green Dragon v teachers choreography competition pro mladé lektory v Krakowě a jako pár už mají lektorské zkušenosti i na zahraničních festivalech. U nás Pavli učí Lindy Hop, Solo Jazz a Charleston a baví ji stavět sólo i párové choreografie.

TOM

TOM

Tom je náš hlavní superhrdina. Kromě tanečního parketu ho totiž můžete potkat na ledě v hokejistické výzbroji, v pracovním nasazení při rozjezdu úspěšné firmy, nebo ve vzduchu v pilotní kabině. Tom a jeho pilotování je hlavní inspirací pro název Swing Wings a náš kladný vztah k letectvu. S Lindy začal před třemi lety a netrvalo dlouho, než začal po boku Poli učit a rychle se vypracoval na jednoho z nejlepších tanečníků a lektorů co Brno má. Lítání je mu blízké i v tanci a proto je to naše hlavní jednotka pro učení airstepů.

POLI

POLI

Poli je naší nejzkušenější lektorkou. Tančit začala před devíti lety v Rusku, odkud pochází. Její lektorské superpowers ještě umocňuje hudební a pedagogické vzdělání na konzervatoři a univerzitě a těžko byste hledali člověka, který by dokázal do tance vnést tolik emocí a prožitků jako ona. A právě to nejraději sdílí se svými studenty. Dlouhodobě žije v Brně, odkud cestuje na evropské workshopy a festivaly, sbírat nové zkušenosti a vytančit duši z těla. Kromě Lindy Hopu ji také inspiruje tanec Blues a Balboa a bude sakra že bojovat, aby je v Brně rozšířila.

Peter

PETER

Petra v Brně často nepotkáte, ale když se tu objeví tak to sakra stojí za to. Momentálně studuje a učí ve Vilniu a obráží evropské parkety nejen jako tanečník, ale i jako lektor a choreograf. Peter je velký talent působící rozruch na evropské taneční scéně. Vyhrává snad všechno co se dá, obzvlášt v solo jazzových a charlestonových soutěžích. Sdílet na lekcích jeho radost a posedlost tancem je jedinečný zážitek. I když teď víc cestuje, než je s námi, jsme hrdí, že ho mezi sebou máme a že má stále chuť se vracet za námi do Brna.

Maruška

MARU

Maruška je první člen týmu, kterého jsme přijali mezi lektory z řad studentů pro velký talent. Má dlouholeté zkušenosti z folklórních tanců a když před dvěma lety začala s Lindy, letěla vzhůru bleskovou rychlostí. Dnes je oficiální lektorkou Swing Wings a vrhla se s námi do víru mezinárodního tancování. Poslední dobou se také dostává do finále na mezinárodních festivalech. Maruška má kromě tanečního talentu také nádherný jazzový hlas a je hlavní zpěvačkou několika brněnských kapel.

SOŇA

529568_4621207616734_825192372_n

Soňa je štěstí, co nám spadlo do klína. Je původem z Bratislavy se do Brna přestěhovala za vědeckým projektem, jehož týmu je součástí. A tak se nám tu náhodou objevila tanečnice, která má za sebou přes deset mezinárodního soutěžení a lektorování v Boogie Woogie a později i v Lindy. Kromě Lindy Hopu propadla také tancům jako Blues, Balboa, Charleston, Shag nebo Burlesque. Žila a tančila ve Vídni a v USA, kde se učila od jedněch z nejlepších – Peter Strom a Naomi Uyama. Soňa je živelnou inspirací, která zároveň šíří neskutečný klid a pohodu. Pozor! Také má superpower!  V její přítomnosti hrozí, že vás pro jakýkoliv tanec nadchne a přesvědčí tak, že už se toho nezbavíte:)

Vytvořeno v Brně s láskou k tanci. Copyright @ Swing Wings 2014-2016.