HISTORIE

Swing je jazzový hudební styl, který se utvářel od konce 20. let 20 století. Bylo to období, kdy se jazz uplatnil jako populární taneční hudba. Ve swingu se míchaly černošské a bělošské prvky. Tvoří přechod od tradičního (historického) k modernímu jazzu.

Lindy Hop je tanec, který vznikl se na tuto hudbu nejčastěji tancoval. Vznikl spontánně na tančírnách v Harlemu v New Yorku v pozdních 20. a raných 30. letech 20. století. Často se mu říká swingový tanec. Lindy je svobodný, improvizovaný, veselý a energický tanec, u kterého můžete vidět i akrobatické prvky. Hlavně jde ale o společenský tanec, u kterého se střídají partneři, tančí se na živou i reprodukovanou muziku a který je ideální na to se pořádně vyřádit a odreagovat:)

současnost

V 80. letech 20. století došlo díky tanečníkům ze Švédska, Británie a USA k obrodě Lindy Hopu a dnes je to rozšířený společenský a soutěžní tanec. Tanečníci se pravidelně schází na tančírnách, kde tančí pro radost na živou i reprodukovanou hudbu. Vystupuje se a soutěží v improvizovaném tancování i choreografiích. Skoro v každém větším městě na světě najdete rostoucí komunitu lindy hopperů, kteří se společně setkávají na velkých mezinárodních festivalech plných workshopů a tančíren. V Brně je v součastnosti kolem 200 tanečníků.

Pokud vás baví soutěže, v Lindy Hopu se můžete zúčastnit soutěží Jack n Jill, kdy se losují partneři a ti spolu často tančí úplně poprvé. Takzvané Strictly jsou soutěže v improvizaci stálých párů a často se také soutěží v Solo Jazzu a Charlestonu, kde je každý sám za sebe.

REGISTRUJ SE NA KURZY!

REGISTRACE NA KURZY

Jak to probíhá na swingovém festivalu?

Naši lektoři v soutěži jack n jill

Vytvořeno v Brně s láskou k tanci. Copyright @ Swing Wings 2014-2016.