Skoro jako samotné tančení nás baví tyto tance učit. Rádi do studentů tlučeme, že zvládneme ohoblovat každé dřevo, že u swingu nezáleží na věku, talentu ani tanečních zkušenostech. Jediné co musí fungovat, je radost z hudby a chuť se na ni vyřádit. Zbytek stačí nechat na nás.

Všichni naši lektoři mají mezinárodní taneční zkušenosti, pravidelně jezdí na workshopy a soutěže do zahraničí, kde posouvají nejen své tancování, ale také navštěvují školení „jak učit“. Neustále se snažíme na sobě makat, protože vždy je co zlepšovat. A dělá nám radost, že se svými rychle se zlepšujícími studenty, rosteme i my.

Lekce probíhají od září do června. V létě učíme trochu jinou formou.

KOLIK? – 6 lekcí po 70 minutách, jedna lekce týdně.

ZA KOLIK?  – 800 Kč na osobu.

Cena kurzu je 800 KČ.

Kurzy jsou rozdělené do dvou kategorií – Základní a Extra (označení najdeš v rozvrhu i v registračním formuláři)

Jeden kurz pro 1 osobu – 800

2 kurzy pro 1 osobu ze stejné kategorie – 1300

3 kurzy pro 1 osobu ze stejné kategorie – 1600

ČÍM VÍC TANČÍŠ, TÍM MÉNĚ PLATÍŠ!:)

* slevy se nedají kombinovat napříč kategoriemi. Tzn. například za 3 kurzy, 2 základní a jeden extra platíte 2100. 1300 + 800)

 

KDY? – Registrace na nové kurzy otevíráme každých 6 týdnů.

KDE? – Všechny kurzy probíhají ve zbrusu novém Swing Wings studiu, které se nachází v areálu s adresou Křenová 19 hned u zastávky tramvaje Vlhká. Po vstupu do areálu se stačí držet značek Dárkyla (zelený roztomlý krokodýl) až do budovy, ve které je potřeba vyjít do nejvyššího patra (jestli jste na střeše tak jste to přešli). Pak následujte cedulky, popřípadě počkejte, až vás vyzvedne lektor.

Sws areal
Registruj se na kurzy

FAQ

Musím se hlásit v páru?

Pokud máte možnost, hlaste se do kurzů s partnerem.  (kromě SOLO kurzů)
Ti, co se přihlásí bez partnera jsou automaticky řazeni na „waiting list“ a musí bohužel počkat, jestli se přihlásí také někdo bez parťáka.
Na hledání partnerů do kurzu doporučujeme facebookovou skupinu SWING WINGS – Brno Lindy Hop dancers. Pokud  nepoužíváte facebook, napište nám email, dáme příspěvek za vás.

Jaký je rozdíl mezi Swingem, Lindy Hopem a Charlestonem?

U nás ve Swing Wings učíme hlavně Lindy Hop. Ale swingových tanců je víc.

Swing je jazzový hubební styl, který se utvářel od konce 20. let 20. století a v němž došlo k širšímu uplatnění jazzu jako populární taneční hudby a k míšení černošských a bělošských prvků. Tvoří přechod od tradičního (historického) k modernímu jazzu.

Charleston se tančil na ragtime jazz (předchůdce swingu). První zmínky o charlestonu pocházejí z období kolem roku 1903. Charleston byl představen na harlemských jevištích v roce 1913.

Lindy hop (také lindyhop nebo Lindy Hop, zkráceně pak lindy) je tanec, založený na populárním charlestonu a pojmenovaný podle přeletu atlantiku Charlesem Lindberghem v roce 1927. Tanec se vyvinul v Harlemu v New Yorku v pozdních 20. a raných 30. letech 20. století a tancoval se na tehdejší jazzovou a swingovou hudbu. Lindy byl směsicí mnoha tanců s výrazným vlivem jazzu, stepu, breakaway a charlestonu. Je často popisován jako ten swingový tanec.

Swingaři často tančí i tance Boogie Woogie, Balboa, Shag, nebo Blues. Na tyto tance nemáme pravidelné kurzy, ale čas od času pořádáme workshop.

Co si na kurz obléct a obout?

Obléct si můžete co chcete. Lekce není trénink, tzn. není potřeba sportovního vybavení. Nemusíte ale také přijít v kravatě a motýlku:) Důležité je hlavně aby vám bylo pohodlně! (Rifle, tričko, košile, legíny, sukýnka,..)

Nejvhodnější obuv jsou měkké plátěné tenisky. (Většina holek tančí v HM bílých teniskách za 300). Pánům doporučujeme také měkké tenisky a nebo pohodlné polobotky. Prosíme ale OBUV SE SVĚTLOU A ČISTOU PODRÁŽKOU!

Musíme na lekcích střídat partnery?

Ano. Střídání partnerů při tanci je něco, co pochází z podstaty swingového tance. Je to totiž společenský tanec. Nicméně v začátečnických kurzech respektujeme pohodlí učit se s jedním partnerem a proto při učení základů střídáme méně.

Bude mě kurz stát méně, když už dopředu vím, že budu chybět?

V případě, že vynecháte lekci, můžete se s lektory domluvit na náhradě na jiné lekci, pokud mají místo. Peníze za absenci bohužel nevracíme.

Můžu se přihlásit do už probíhajícího kurzu?

I když je kurz plný a už začal, neváhejte napsat pilotovi (pilot@swingwings.cz) a zeptat se. Kapacita není nafukovací, ale pravidelně nám několik zaregistrovaných párů odpadne!

selfie z treninku

Vytvořeno v Brně s láskou k tanci. Copyright @ Swing Wings 2014-2016.